Резултати от 1 до 11 от общо 11

най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1

    най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    Привет
    Търся възможно най-добрата програма за компресиране/и конвертиране/ на видеофайлове снимани от камера и от фотоапарат.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    както и сам се досещаш, "най-добро" няма

    важното е какво смяташ да правиш и колко свободно боравиш с термини "кодек", "битрейт", "резолюция" и т.н., и т.н.

    за любителско ползване (т.е. не правиш DVD-та на 4 сватби и едно погребение , което включва само изрязване на талаша и конвертиране няма нищо по-добро от комбинацията на 3 програми.

    1. virtual dub mod 1.5.10.2.2543. защо mod? за да може хем да отваря всички формати/кодеци (без asf и mkv), хем да работи и с AC3. режеш, лепиш и конвертираш за секунди. включени са и елементарни филтри за ротация, добавяне на субс, resize и т.н.

    2. auto gordian knot. още по-лесна, ако не ти трябва да режеш, а само да преконвертираш. чудесен engine, с който двойният пас продължава само малко повече от единичния с другите non-commercial програми

    3. convertx to dvd - допълнителната програма, без която не можеш, ако искаш да извадиш DVD. интуитивно правене на елементарни менюта, лесно боравене и не ти трябва да знаеш кое как - влачиш, посочваш какво искаш да излезе от записвачката - и то излиза

    плюсовете пред огромните мастодонти:
    1. само convertx е платена, а горните 2 не са
    2. и трите са малки и се побират "в една човешка длан"
    3. интуитивни, вървят на всякакъв комп, правят 99.99% от всичко, което би хрумнало на нормалния човек

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #3

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    Благодаря за предложенията FearMe ще ги разгледам по-обстойно.
    Програмата не е за мен ,а за сестра ми ,която иска да компресира файлове без да влошава качеството на образа-тоест да намали размера им за да може да ги изпраща по-бързо.
    Желателно е, програмата да е на български /тя не разбира английски/.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    ...иска да компресира файлове без да влошава качеството на образа-тоест да намали размера им за да може да ги изпраща по-бързо...
    е те точно това няма как да стане както тя си го представя

    бих препоръчал следното - преконвертиране в Xvid (не DivX!). xvid има чудесната особеност при избор на висок битрейт да не го използва целия, а само колкото му трябва. с други думи, избор на xvid с компресия на... 5000 да речем, ще доведе до маргинална загуба на качество при чувствително намален обем. е, 1 минута няма как да стане 1MB, но е по-лесно за изпращането на 50 вместо на 150MB...

  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #5

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    Едно предложение и от мен - SUPER ©. Безплатна, ~30МБ, лесна за работа.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    за любителско ползване (т.е. не правиш DVD-та на 4 сватби и едно погребение....
    offtopic
    --------------
    мда, тук няма никакво съмнение, че FearMe е фен на Hugh Grant и Four Weddings and a Funeral


    по темата.
    virtual dub mod е наистина много добра програма, с която можеш почити всичко да правиш, главният проблем е, че трябва да знаеш, как се прави, за да го направиш, за щастие има много уроци из нета, които биха помогнали.
    Аз преди време я ползвах доста често, тогава нямаше такъв избор на програми, както днес.

    Аз лично бих ти предложил DaViDeo Professional, която е точно, за тази цел, но за съжаление е само на френски.
    Или AVS Video Tools, която предлага доста функции, които можеш да ползваш, без някакви специални умения, но имайки си също личният проблем - неспособността да работи, под 64 битови системи.


  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    още по-offtopic

    е па баш на х*й.. пардон, хю грант, не съм никакъв, повтарям, никакъв фен - голЕмо ми е леке, включая и съмнителните му актьорски умения. просто ми изникна лафчето докато ми течеше мислата на 33 оборота...

    ------------------------------------

    по темата:

    за virtual dub наистина може да се каже, че не е от най-лесния тип, но пък не е и кой знае колко сложна, имайки предвид нуждите в случая. принципът й на работа е следния - отделно се манипулират аудио и видео потоците. любителските фотоапарати и камери не се славят с прекрасен звук, следователно аудио потокът си остава оригиналния. на видеопотока се задава xvid, който се насройва само един път на 5000 (примерно) битрейт, след което настройката "5000" няма нужда ад се пипа, защото тя си е вътрешна за кодека. единственото "усилие" при следващо пускане на програмата остава избирането отново на xvid. убеден съм, че всеки с IQ>50 ще запомни:

    1. пускаме програмата
    2. завлачваме големия файл
    3. video -> comperssion -> xvid -> OK
    4. file -> save as
    5. чакаш


  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #8

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    полу-offtopic/

    Много добър рип е този на House, но естествено не знам с коя програма е правен.

    Ако някой я знае, заедно с това, как се настройва, да пише.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #9

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Едно предложение и от мен - SUPER ©. Безплатна, ~30МБ, лесна за работа.
    Благодаря за предложението
    Сестра ми компресира 2 файла но няма звук.Някакви идеи ?
    /постоянно ме тормози за тази програма а на мен не ми се занимава с нея - общо взето не е хубаво да имаш сестра /
    както е казал она мустакат чичко Сталин-"Има човек има проблем-няма човек няма проблем."

    благодаря и на всички останали за съветите и отговорите

  12. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #10

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    Не мога да ти дам конкретен отговор без да посочиш конкретна информация. И аз съм компресирал файлове с тази програма, но не съм имал проблеми...
    Кажи какви са изходните файлове и какви настройки са правени за компресията, особено за аудиото.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #11

    Re:най-добрата програма за компресиране на видеофайлове

    Не ми се занимава със сестра ми-не я знам какви настройки прави на звука-нея я интересува само да компресира колкото може повече/въобще не я интересува качеството/Обяснявам и че колкото провече е компресиран даден файл толкова по лоша е картината но......не вдява.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 24-01-12, 15:17
  2. Търся програма за компресиране на данни.
    От Compare във форум Общ - софтуер
    Отговори: 22
    Последно: 23-07-07, 09:29
  3. Компресиране на МП3-ки
    От ZanGaDor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 28-12-06, 14:08
  4. Отговори: 52
    Последно: 25-07-06, 01:38
  5. Най-добрата AV програма за Win2k...
    От MixMan във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-01, 01:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе