Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Легален Windows 7 ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #1

    Легален Windows 7 ?

    Става дума за следното : от Одеса / Украйна съм си купил напълно законно ( дори и касов бон имам ) Windows 7 SP 1 . На диска DVD има 18 варианта на windows 7 ( x 86 , x64 , на руски и на английски ) . Цената е смешна - по малко от 10 $ . Надписите по диска са "почти" оригинални - само в единия край матрицата явно е сдала багажа и надписа "Do not send or make illegal copies" не е плътен .

    Доколкото си спомням Windows 7 може да се използва 120 дни без да е активиран . Та Windows 7 инсталиран от този диск може ли да се смята за легален до 120-я ден ?

    За активиране не говорим ( написано е прекалено много в нета ) .

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Легален Windows 7 ?

    По принцип е 30 дена за тест но има начин няколко пъти да се рестартира таймера.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #3

    Re:Легален Windows 7 ?

    "slmgr –rearm" (30 + 3x30 = 120 дни) . Но до 120-я ден си е легален ( тестове , работа и т.н. ) - нали ?

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Легален Windows 7 ?

    да напълно легален и по принцип може да се удължи до 120 дни
    А колкото, до легалността на твоя диск...ти сам си прецени...

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Легален Windows 7 ?

    18 версиии?! Че то само едната е 4ГБ това да не е blueray...

    Явно в украйна не им е проблем да продават нелегални копия легално. Освен ако не са ти продали не лиценз а някакво демо, да видиш за какво става въпрос...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Легален Windows 7 ?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    18 версиии?! Че то само едната е 4ГБ това да не е blueray...
    няма никакъв проблем да е така. версиите на 7-цата се отключват от един и същ инсталационен диск съобразно описаното в едно файлче кое може да се инсталира от него. ако са описани всичките версии - могат да се инсталират всички, от starter до ultimate, включително и 64-битовите версии

    nikolin, иначе си прав - твоят диск е почти легален

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #7

    Re:Легален Windows 7 ?

    glowndark в страни като Украйна и ***** всичко може да се купи на нищожна цена . На всичко отгоре имаш месец в който да върнеш диска и да го замениш за друг на същата стойност ( стига да не е повреден ) с други програми . И на повечето дискове има задължителен надпис " Диска не е защитен с авторски права " :-) .

    Но на въпроса - значи в този момент си имам легално копие на компа . Поне докато не му изтече времето или не го активирам .

    10х за инфото .

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Легален Windows 7 ?

    на никой не му дреме от какъв диск се инсталира, най малкото на Майкрософт, единственото, което ги интересува е, ключът да бъде автентичен.

  11. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #9

    Re:Легален Windows 7 ?

    Общо взето браво ( много голямо БРАВО) на един саѝт за сваляне , благодарение на коѝто можем да се радваме на благините на 7-цата. Не че ако имам парите не бих си го купил , но ги нямам. Общо взето наистина ключьт е много важен , но докога ? Кога ли ще ни изловят като пилци ? Не сьм доволен от XP-то - много е бавен ( много товари системата) , иначе е железен . 7-цата е бьрза и ми товари процесора на 50% от вьзможностите му , но бавния интернет си остава проблем основно при бури и дьжд. Има начини да си оправиш 7-цата , стига да се поровиш както трябва в интернет-пространството. Умишлено няма да кажа коѝ е саѝта . Ще се сетите.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Легален Windows 7 ?

    "да си оправиш седмицата" = ?

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re:Легален Windows 7 ?

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Не сьм доволен от XP-то - много е бавен ( много товари системата) , иначе е железен . 7-цата е бьрза и ми товари процесора на 50%
    Аха, повярвах ти

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Re:Легален Windows 7 ?

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    нямам. Общо взето наистина ключьт е много важен , но докога ? Кога ли ще ни изловят като пилци ?
    това не го разбрах - "до кога"?
    А за излавянето, като пилци, ако имаш предвид, че Майкрософт ще се напъне да направи нещо по въпроса, щото някой ползва нелегална система, отговорът е, няма да е скоро, просто защото на Майкрософт им дреме.


    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Не сьм доволен от XP-то - много е бавен ( много товари системата) , иначе е железен . 7-цата е бьрза и ми товари процесора на 50% от вьзможностите му
    хм ХР товари системата!!! Коя система?

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Легален Windows 7 ?

    хора, защо се връзвате?

    наистина ли очаквате адекватен и обоснован отговор?

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re:Легален Windows 7 ?

    Не разбира се, но ще вземе някой четящ да повярва и после разправяй, че нямаш сестра.

  18. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #15

    Re:Легален Windows 7 ?

    Сьжелявам за неправилното използуване на думи ,но компютрите не са ми работа , а средство за извьршване на работа. На сина ми компа беше с Windows XP и често забиваше , ставаше муден и наѝ-вече трудно се изключваше ( чакаш по 5 - 10 минути ) . Та сина ми настоя да му инсталирам Windows 7 и доста попрочетох докато се навия САМ да извьрша инсталацията . Навремето когато "правех" легален XP-то с една програмка - всичко бе наред години ,докато един ден компа изрева ,че Windows-а е вече е извьн легалните. Правих - струвах ,но не и не . Сьвсем случаѝно ми попадна един стар диск сьс сериѝни номера и по случаѝност един от тях стана и така до днес. Не сьм добьр с компютрите ,но се уча. Инсталирах в дял "D" 7-цата ( в дял "C" остана XP-то) и използувах ключ за да го активирам , иначе сина ще го ползува само 30 дена и след това чао. Уж всичко е наред , работи без грешка ,но ме е страх да няма изненади . Вие как мислите ? За сега "дьржа" XP-то , но ми се ще да го махна ,за да осигуря място . Посьветваѝте ме как да постьпя и дали когато изтрия XP-то , 7-цата ще спре да "вижда" някоѝ програми в дял "С" ? Имаѝте в предвид , че сьм самоук и много чета ,но никога никоѝ не ме е обучавал. Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Легален WINDOWS SERVER 2003 или 2008 32-bit
    От etg във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-14, 14:42
  2. Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?
    От petarpiperov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 19-07-10, 23:50
  3. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03
  4. Легален Windows - Митове и легенди
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 23-06-06, 02:50
  5. Легален AV - откъде да купя?
    От pland във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-04-05, 08:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе