Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Вграждане на субтитри в XviD 720p

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #1

    Вграждане на субтитри в XviD 720p

    Нужен ми е гайд за вграждане на субтитри в XviD файлове без никаква загуба на качеството на звука и картината. Като цяло абсолютно никакви промени освен "залепените субтитри". Интересуват ме ТАКЪВ тип файлове. За хората, които се чудят, ще ги гледам на конзола, която чете само XviD и не чете субтитри. Това е причината за искането ми. Преди време бях намерил някакъв гайд, който вършеше безупречна работа с помоща на Subtitle Workshop и SUB2SSA (може и още нещо да е имало, но само тези двете ми стоят още инсталирани), само че сега не знам как да работя с тях. Благодаря предварително за помоща!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    avisubtitler

    само искам да допълня, че понякога прави проблем с divx, но ти мини на xvid

    надявам се си наясно, че се налага пълно прекодиране, което ще зависи от мощта на компа ти, както и че за да няма загуба на качество, се налага да провериш с какъв битрейт е оригинала, и да зададеш поне същия в настройките на кодека, когато те попита

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    avisub 2.2
    вкарва субтитрите, за секунда в оригиналният файл, без загуба, на качеството, нито каквато и да е промяна.

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #4

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    avisub 2.2
    вкарва субтитрите, за секунда в оригиналният файл, без загуба, на качеството, нито каквато и да е промяна.
    Нещо не успях да се справя с нея. Заредих .avi файла, после субтитрите. Каза ми, че всчко е ОК... Цъкнах там бутона за генериране на файла. Отне около 30 сек. Каза ми, че резултата се намира в същата папка като оригиналния сайт под име "avisub.divx". KMPlayer-а го отваря този файл само като звук и наистина е 10 пъти по-малък от оригиналния файл. Залепени субтитри за оригиналния файл няма. Какво греша?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    при мен същото avisub и преди не ставаше, и сега не става
    менте е нещо...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    при мен същото avisub и преди не ставаше, и сега не става
    менте е нещо...
    Цъ! Не е менте . Малко е капризен. Зависи от начина на прекодиране. Гледайте разширенията в края на името на файла. Например с разширение "Xvid.R5.LINE" едва ли ще се получи. Използвам програмата "Super Goo" за да видя параметрите на даден файл и тогава AviSub. Успех!

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    какво означава:

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    ... разширенията в края на името на файла....
    ?

    xvid.r5.line не означава нищо повече от:

    1. ползван е кодек divx/xvid
    2. източникът е 5гб dvd
    3. рилийзът е на група line

    освен това споменаването от теб на думата "прекодиране" ни връща отново на казаното от мен, че без прекодиране не може. кажи нещо по-конкретно, като например - за колко време ти вгражда на теб субтитрите на някой не-капризен филм?

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    става бе хора, става с програмката, която съм дал.
    Бих ли дал нещо, което не работи. Въпросът е в това, че на компютърът субтитрите не излизат, но на плейъра в хола или конзолата биха излезли без проблем.
    Аз я ползвам често и нямам оплаквания, само дето съм с по стара версия - 1.8

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #9

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    Обикновено официалните копия на филмите са в DVD формат, нали? Като ги рипнеш с някое софтуерче, използвайки XviD/DivX кодек, не се ли нарича прекодиране? А относно AviSub, файл с големина 700МВ отнема 1-3минути за вграждане на субтитри, а тези с големина около 1,3GB 4-5 минути. По-големи от 2GB не съм пробвал, защото съм на FAT32.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    ок, ще си задам въпроса по друг начин, защото виждам, че не ме разбираш технически (no offence - при какво прекодиране се получава резултат, в който след това можеш да вградиш субтитри, ползвайки avisub?

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #11

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ок, ще си задам въпроса по друг начин, защото виждам, че не ме разбираш технически (no offence - при какво прекодиране се получава резултат, в който след това можеш да вградиш субтитри, ползвайки avisub?
    Докато се уточните по въпроса за термините аз да внеса малко яснота от лееко по-друг характер. Значи и малкото акъл подсказва, че за минутка обработка няма начин да се набият едни буквички върху пикселите от видеото без поне частично прекодиране, и като поразрових, излиза, че просто това е функционалност наdivx6 стандарта да капсулова многоезични субтитри, менюта и прочие текстова плява направо във файловия контейнер, а отговорност на самия плейър е да ги изпише при просвирването върху декодирания вече кадър, за което си има и списъци със съвместимите с divx6 xsubs у-ва като тук http://www.trustfm.net/phpBB2/viewtopic.php?t=610

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #12

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ок, ще си задам въпроса по друг начин, защото виждам, че не ме разбираш технически (no offence - при какво прекодиране се получава резултат, в който след това можеш да вградиш субтитри, ползвайки avisub?
    При наличие на CAM, TS, TC, R5, SCR в името на файла, при мен не се получава. Единствено при "XXX.DVD Rip.Xvid" или "XXX.DVD Rip.Xvid AC3" се получава. Защо - не знам. Освен видео се прекодира и аудио. Може би, това е причината. Сигурно има по-компетентни хора, които могат да обяснят.Но това не е от значение. AviSub работи. Елементарна е за ползване и дава възможност за промяна на позиционирането и размера на субтитрите, което е важно за мен. Препоръчвам я на всички заинтересовани, които не искат да се занимават със сложни настройки.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    какво означава:
    ?

    xvid.r5.line не означава нищо повече от:

    1. ползван е кодек divx/xvid
    2. източникът е 5гб dvd
    3. рилийзът е на група line
    1. Да
    2. Не
    3. Не

    Цитат:
    "R3 и R5
    Този вид рипове се обозначават с R, заради различните регионални географски зони, за които е предназначено съответното DVD. Естествено, целта е да се адаптира някакъв неанглийски вариант на филма, като се синхронизира с английскоезично аудио, който измества например руското или азиатското. За тази синхронизация се прилагат всякакви трикове,прилагани като при CAM и TELESYNC, за да се извлече максималносинхронизирано и качествено аудио. Понякога се допълва и с уточнението LINE,когато се вгражда директно англоезично аудио от киносалона, изместващо съответното аудио от DVD-то, озвучено с друг език. Качеството на видеокартината по-принцип трябва да е аналогично на DVDRip, или поне наDVD-SCREENER."

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    посипвам си главата с пепел - 3 не го знаех, а 2 ми е изскочило от главата...

    XIIID е прочел най-много, така че остава само мистерията защо мастит-плейъри като vlc и smplayer не виждат така ембеднатите субс....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #14

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    посипвам си главата с пепел - 3 не го знаех, а 2 ми е изскочило от главата...
    Дай някаква информация за друг software, който върши същата работа. Сигурно има и нещо по-добро ?!
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    остава само мистерията защо мастит-плейъри като vlc и smplayer не виждат така ембеднатите субс....
    Сега ще кажа нещо, което е само по спомени. Отдавна не се занимавам с тези неща и на знам дали ще съм достатъчно коректен в изказа си. При Аvisubtitler(мисля, че това ползвах в началото), но може и да греша, се преминава през Virtual Dube, Subtitle WorkShop, докато се стигне до краен резултат. На финала, получаваме AVI с вградени субтитри, но като текстура. Така можеш да ги видиш и на компютъра и на DVD плейъра. Процесът е мн. продължителен, сложен, изнервящ и не винаги дава резултат. При AviSub нещата стават по друг начин, но също не винаги дава резултат

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Вграждане на субтитри в XviD 720p

    това, което си правил, но не помниш е, че се ползва subtitler филтъра на virtual dub-a, който работи само със SSA субтитри. принципът му на работа е, че взима субтитрите и фрейм по фрейм създава (т.е. прекодира) видеопотока с вече наложените субтитри. резултатът е положителен винаги, стига ти да не омацаш нещо, и да имаш търпението да чакаш (преди повече, сега по-малко... все пак всеки средностаистически съвременен комп прекодира divx с нормален битрейт в реално време ~24fps).

    ползваш думата "текстура". не е правилна употребата й, но те разбирам какво всъщнот имаш предвид

    разликата между гореописания процес и това, което XIIID е прочел, и което е явно принципа на работа на avisub-a, е че се ползва AVI-то (което е контейнер като mkv-то, примерно), да се добавят субтитрите като ОТДЕЛЕН "стрийм" (ползвам условно думата, защото макар и да не е това, по-лесно се разбира - прави се аналогия с филмите с няколко аудио-потока /стрийма/). така софтуерните и хардуерни плейъри, който могат, "виждат" наличието на субтитърния "стрийм" в контейнера (avi-тo), и ги показват.

    както и да е, отплеснахме се

    а за софт, който ползвам - горе съм казал кой. по-точно аз не ползвам, защото гледам само от компа, но когато някой попита, препоръчвам avisubtitler, защото е интуитивен и дуракоустойчив

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вграждане на субтитри
    От qnkogundito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-11, 17:06
  2. Вграждане на субтитри
    От qnkogundito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-11, 12:52
  3. вграждане на субтитри
    От lav4eto във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-04-09, 21:38
  4. Вграждане на субтитри
    От Hicko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 29
    Последно: 21-03-05, 11:41
  5. търся субтитри за whos your daddy 2003 dvdrip xvid
    От mistar_ti във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 28-03-04, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе