Страница 23 от 28 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 418
Like Tree16Одобрявам

3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #331

    Отговор: Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Човека пита как през компютъра да гледа 3Д на TV. Аз съм с активни очила %u002525D0%25B0%25D0%25BA%25D1%2582%25D0%25B8%25D0%25B2%25D0%25BD%25D0%25B8+3D+%25D0%25BE%25D1%2.jpg с телевизор toshiba 3d. Филмите са от Zamunda и са формат mkv на харддиска с HDMI кабел към телевизора. WIndows XP. Използвам 2 плейъра: Windows Media Player CLasic(с доста настройки) като за да си го наглася използвах:
    Playing 3D SBS Videos as 3D Anaglyph with Media Player Classic | OA Ultimate
    или TotalMedia Theatre 5, както и 3DSubtitler.
    Между впрочем голямо нагласяване са субтитрите, защото малко развалят триизмерността, но с наместване могат да се четат.
    Когато пускам ТВ пренасочвам звука към видеокартата и звука ми излиза през ТВ, а не през колоните на компютъра.
    На който му е полезно, нека ползва инфото.
    raziel66, вярвай в себе си

    zyly единствено не знам видеокартата поддържа ли 3д? Моята е Geforce GT 430
    http://www.geforce.com/hardware/desk...geforce-gt-430
    Този пост е редактиран от gog067; 18-01-13 в 21:15.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    47
    #332

    Re: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    gog067 , от къде си за купил 3д активните очила IR, че аз си купих едни DIVA ,но нещо ми затъмняват (позеленява) монитора
    Не знам така ли при всички 3д очила

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #333

    Отговор: Re: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Сложих примерна снимка само...
    нашите са за телевизор, не за монитор
    REGZA WL768 Series: Toshiba to launch new 3D LED Full HD TV

    1 имаше към телевизора, 1 си взехме от карфур.

  5. jdg
    jdg е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    19
    #334

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здравейте,
    Имам нужда от малко помощ при настройките на PowerDVD 12.
    Постановката е следната:
    - Blueray iso на 3D демо диска на LG
    - Телевизор LG 42LM640
    - Връзката м/у PC и TV по HDMI 1.4
    - Видеокартата на PC е вградена - интелска
    - Настройките на плеъра за изход са TV 1080, HDMI
    Въпросът е, че не иска да възпроизвежда 3D - на екрана на TV-то излизат размазани образи с цветни контури. Предполагам, че картината е преобразувана за анаглифно 3D. Въртях всичките опции на плейра и TV-то за 3D, но и така не успя да се опознае сигнала като 3D (опитах и с други iso-та).
    Не би ли трябвало на екрана да излизат 2 образа(били те вертикални или хоризонтални, както е с mkv-тата) и телевизора да си ги конвертира в 3D?
    Ще съм благодарен на помогналите!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    18
    #335

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    И аз имам същия въпрос защо исо файла излиза на една картина а не СБС

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #336

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Може би защото ISO файла не е SBS. На Blu-ray дисковете видеото е т.нар. Frame Packed 3D / MVC.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #337

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Спираш филма и тогава оправяш настройките на плеъра , за да не го обръща на анаглиф .

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #338

    Отговор: Re:3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Най много 3dфилми има в Energi torents.bg.Към 380 филма от всякакъв формат, асъщо така и big-bos-traker.bg.Регистрацията вЕнержи е много лесна,а имат и много голяма филмотека,да не казвам, че може ида е по голяма от на замундата!Имам предвид обикновени филми и много бързо качват най новите!Като влезеш в каталога направо си има раздел3d.,rsjkf pdkr;dkre!

    - - - Обновено - - -

    Най много 3d филми има в energi torents.bg !Към 380 от всякакви формати,филмотеката от обикновени филми е по-голяма и от на Замундата!Регистрацията е за нула време!Може да теглиш и от big-bos-traker,3d torent.ru, 3d at muvies.Приятно занимание!

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #339

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Има много лесен вариант за тези който имат Smart TV/моя е Самсунг/.Свързваш и телевизора към интернет от рутера на компютъра!!!2.Изтегляш от нета програмата Allshare/Samsung/и я инсталираш на компа,илиза нещо като плеар,като щракнеш на иконата,същевременно на телевизора излиза прозорец ,които ти казва ,че се е свързал с компа!На плеара задаваш от коя папка ще гледаш предварително изтегления 3d филм. На телевизора излиза папката с филмите избираш си филм и ти си човека!Става и с wf lвръзка!Изглежда трудно но всъщнос програмката и ТВ-то те водят сами!Самия компютър е достатъчно да е с поне 1г.б. рам!Това е!Неси тормозете главите с кабели ,устройства икакви ли не спец плеари!Моя плеар е последна версия на КМплеър и съм с ХР!Приятно гледане!Колкото памет ви позволява компа, такъв филм може да гледате!

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #340

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от rahata Виж публикацията
    Има много лесен вариант за тези който имат Smart TV/моя е Самсунг/.Свързваш и телевизора към интернет от рутера на компютъра!!!2.Изтегляш от нета програмата Allshare/Samsung/и я инсталираш на компа,илиза нещо като плеар,като щракнеш на иконата,същевременно на телевизора излиза прозорец ,които ти казва ,че се е свързал с компа!На плеара задаваш от коя папка ще гледаш предварително изтегления 3d филм. На телевизора излиза папката с филмите избираш си филм и ти си човека!Става и с wf lвръзка!Изглежда трудно но всъщнос програмката и ТВ-то те водят сами!Самия компютър е достатъчно да е с поне 1г.б. рам!Това е!Неси тормозете главите с кабели ,устройства икакви ли не спец плеари!Моя плеар е последна версия на КМплеър и съм с ХР!Приятно гледане!Колкото памет ви позволява компа, такъв филм може да гледате!
    Браво бе Колумб ти откри топлата вода...

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    3
    #341

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    А бе в череп мозък не съм забелязвал ,ама може ти да си изключение, знам ли?Факт е ,че не съм прочел нещо смислено от теб, но може да си следващия Аинщаин!То от злобари сме на това дередже!Може и скоро да си се топнал на Офицерския плаж и да си преохладен,но най вероятно си докарваш самочуствие разбирачо !!!Айде,че вече не ми се Прави психо портретна черепи!

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #342

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Ще се направя че не съм го прочел

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #343

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Здравейте, искам да ви помоля за помощ при пускането на това животно 3D филми... Така общо взето изчетох цялата тема и се пообърках доста... Та затова ще ви помоля, ако може разбира се, да ми обясните като на новобранец стъпка по стъпка свързването и пускането на филми и за отговор на няколко въпроса възникнали в хода на четенето ми по темата.
    Така първо системата която имам е LG 60px950n + HDMI 1.4 с позлатени накрайници, който ми е подарък към телевизора, купих си 3д очилата които са за този модел ТВ-та с активна 3д матрица, лаптоп lenovo t420 като видеото е Intel HD3000 тоест вградените видео карти със Sandy Bridge, имам и USB устройство за DLNA както и външен хард 1TB. И тук идва първият ми въпрос кой е най-добрият и качествен начин за гледане на 3д филми с оглед на разполагаемото хардуерно оборудване? (почти сигурен съм, че е HDMI, но да попитам по-разбиращите от мен). Другият въпрос ми е по-скоро опознавателен и той е свързан със видовете 3д филми или формата им. Видях други торент сайтове, но всички знаем замунда и затова ще ползвам него за да обясня питането ми,а то е : Разбрах за 3D Blu-Ray .ISO които са най-големи по размер, другите са .MKV които се водят rips , има и файлове които са .m2ts те какви са? И видях в замунда в раздел blu-ray когато излизат всички торенти в тази категория едно под друго някой след името някой имат добавен символа 3D а други нямат? Същото е и в раздел HDTV , това означава ли че ако искам да е 3д трябва да свалям само такива които имат това обозначение след името си или мога и други които са от същия раздел, но го нямат това обозначение, защото гледам филми с КМplayer и долу винаги има бутона за 3д независимо, че до сега не съм свалял специално 3д филми и като съм го натискал и ми го е изкарвало размазно SBS режим примерно ?
    Друго питане е кой софтуерен плеър да ползвам за 3д филми и видях, че се говори за някаква преработка на субтитри, защото примерно под .ISО не изкарва субтитри понякога и прочие. За сега това са ми питанията, но подозирам, че ще изникнат и още ако се намери някой добър самарянин да ми отговори на сегашните.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    42
    #344

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Еее никой ли няма да помогне?

  18. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #345

    Отговор: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери

    Цитат Първоначално публикувано от placidus Виж публикацията
    2.3D BDRip филм, обикновено в MKV формат,така наречените "стерео формат", биват два вида:
    - хоризонтални-два кадъра разположени хоризонтално, пример:Shrek Forever After BDRip 1080p / 3D , 7.58 Gb - http://www.hdkino.org/mult/3161-shry...drip-720p.html - плюс е ,че обикновено! резолюцията е до 1920х1080
    Пускане на такъв филм става и от USB входа, както и от компютър, чрез медиа сървър
    - вертикални-два кадъра разположени вертикално, пример:Alice in Wonderland BDRip 1080p/3D ,Видео: 1920x2160 , 15.55 Gb или 720/3D ,Видео: 1280x1440 ,6.75 Gb - http://www.hdkino.org/prikluch/1701-...drip-720p.html
    минус е,че резолюцията обикновено е по-голяма и телевизора не я поддържа!! Защо ги правят така, не знам! Може ли да се намери по-лесен вариант да се промени резолюцията??
    Здравейте!!!
    И аз да се включа в тази страхотна тема.От скоро имам LG 47LM620S.До сега бях със Sony и нямах никакви проблеми.Нямам в предвид ТВ-то ,а това прословуто 3D.Главата ме заболя от четене на теми и стигнах до следния извод относно 3Dфилмити,които могат да се гледат.Свързал съм ТВ и компа с HDMI кабел за сега.
    1.3D-SbS хоризонтали една до друга картини като този- Energy-Torrent :: Детайли за торента "Life.Of.Pi.2012.3D.1080p.Bluray.H-SBS.X264.DL-zman" си тръгва без проблеми.Картина ,звук и 3д субтитри-перфектни.С КМплеър-разгънат на цял екран и основен монитор LG.Още не съм пробвал с клонирана видеокарта както си гледа .avi филмите.
    2.3D-вертикални една под друга картини като този- Energy-Torrent :: Детайли за торента "The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.48fps.Edition.3D.2012.1080p.BluRay.Half-OU.DTS.x264-HDMaNiAcS" тръгва,но насича картина и звук,докато плеъра не го изхвърли.И двата примера са .mkv с вградени 3д субтитри.
    Та стигнах до извода като placidus ,че втория вариант е с по-голяма резолюция от 1920х1080 и това е проблем.И монитора ми и ТВ-то са с такава резолюция.Видеокартата ми е Nvidia GeForce GT 440 -1GB GDDR5 .
    Та въпроса ми е само SbS 3д филми ли мога да гледам по -горе описания начин,или има някакво решение за втория вариант.Смятам да пробвам и медиясървър,но там сигурно ще трябва да конвертирам звука от DTS в AC3.
    Ако някой има решение да сподели.А ако съм го пропуснал някъде в темите-дайте линк моля,че голямо четене падна и изпуших вече.
    Поздрави на всички!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 28 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видео формати
    От didosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 23:00
  2. ПРЕМЕСТЕНО: 3D филми - даунлоуд ,формати и контейнери
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-12, 16:45
  3. Програма за преработка на аудио формати на филми
    От зенит-е във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-11, 22:39
  4. Препоръчайте ми даунлоуд мениджър
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-04, 16:00
  5. Даунлоуд в мрежата
    От WISP във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 19-03-03, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе