Резултати от 1 до 4 от общо 4

Настройки в BIOS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    Настройки в BIOS

    Момчета,ще започна с думите,че за мен има два вида задкомпютърни устройства.Щракалници,които киснат във Фейсбук и Скайп,и идват да те питат къде да си мушнат микрофона.Като им кажеш-отзад (имайки предвид,че буксите на предния панел някой е "забравил" да свърже)-се сърдят.Стабиляги,които могат да накичат дъното като коледна елха докато гледат мач с едното око,деколтето на комшийката с другото;държат бира в дясната ръка и вилица с мезе в лявата.И колкото да им е писнало-помагат с охота.Е,за съжаление аз не съм от втория тип и ще Ви занимая с въпросите си.
    Спретнах си малко интелско компютърче с помощ от Форума и едно комшийче https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D0...%B8%D1%8F.html,
    но рама ми го хваща на 1333 MHz auto,задавам 1600,ама не ще.Волтажа ли да пипам?Между питанките да кажа,че рамът е на 1.35V,а го изписва на auto-1.5V.CPUто го пише зададено на 3.4GHz,а работи на 3800-3888 МHz при 1.12V.Уиндоусът пък го изписва не като четириядрен,а като двуядрен с различни стойности-"Intel(R) Core(TM) 3570K CPU @ 3.40GHz 3.80GHz".
    Как да повиша рама на 1600?На колко,аджеба,е сетнат тоя процесор?
    MB:GB Z77 DS3H,CPU:i5 3570K,RAM:Corsair 2x4GB 1600MHz 1.35V
    пп От харда не съм очарован-Untitled Page,бута рейтинга на 5.9,при положение,че на другите компоненти е 7.6(не мога да се изфукам).От цялата конфигурация само той се чува да вие и стърже (и воят на жената от другата стая де).:D

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Настройки в BIOS

    Ако искаш рейтинг над 5.9 за диска си купуваш SSD диск и ще се вдигне С нормален диск повече от 5.9 няма да видиш. Процесора ти е на 3.4 гигахерца, с турбо мод(някакъв интелси овърклок) 3.8 гигахерца така, че и това е нормално. Колкото до памета не мога да дам мнение понеже не познавам чипсета който ползваш.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #3

    Отговор: Настройки в BIOS

    Първо, честита ви придобивка, колега.
    Да служи вярно и безаварийно на теб и младия колега геймър.
    За да тръгне паметта на 1600MHz и 1.5 v., трябва да бъде избрано не "Auto", а "XMP".
    Опцията "Manual" е за по-високи честоти и напрежения, стига паметта да ги позволява, макар че ползата от клок на паметта е доста относителна. Например моята 1600 MHz-ва A-data /заклеймена като некачествена марка от "стабилягите" тук / си работи пекрасно на 2133 MHz с 1.64v., но реално ползата от това е, че ми икономисва около 100-на кинта повече, които щях да дам за памет на 2133 MHz. Колкото до производителността на системата като цяло, това са няколкото кадъра в плюс при игрите. Така че, XMP профилът им е предостатъчен за всякакви задачи.
    Този пост е редактиран от raziel66; 30-10-12 в 14:44.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Отговор: Настройки в BIOS

    За първи път виждам такива изгъзици-3D BIOS и тем подобни и малко се омотах.На старите дъна квото им зададеш-такова.Такова"ХМР" не видях,ама пак ще разгледам,така или иначе скоро ще се наложи да го преинсталирам (за 24 часа са инсталирани,трити по интересен и неописан в книгите начин,над 24 игри),но засега нямам достъп до компа.:D
    Другото е,че на платката на видеото в срещуположната страна на пистичките,които влизат в PCI-E слота има още пистички,какво се включва там(имаще и кабел към картата).Чета за някакви ъпдейти на Биоса и нови драйвъри за AMD картите,ще ме светните ли?Това бихте ли ми го обяснили,моля -[Success] Luisdavilab build: i5-3570k - Ga-Z77-DS3H - 16 GB - Sapphire 6870 1 GB !

    - - - Обновено - - -

    Стана на ХМР 1600 MHz,но пак си е на ауто.CPUто е на 3.4,но се оказа с включено турбо-3.8GHz,но си мени волтажа-сега е на 1.14v-3.9GHz.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. BIOS настройки на Asus 1201N
    От milev във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 14-07-13, 19:47
  2. BIOS не помни настройки
    От cipollini във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 21-10-10, 13:14
  3. Настройки на TV-OUT
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-06, 23:37
  4. Bios настройки
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-03, 16:48
  5. Аggressive настройки от BIOS ?
    От medunski във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-03, 19:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе