Резултати от 1 до 9 от общо 9

Duron--->HELP!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    49
    #1

    Duron--->HELP!!!

    Хора помогнете...имам сериозен проблем с процесора,по точно с температурата муили с отчитането и...де да знам вече.

    Незнам как става принципа на отчитане в кутията и на процесора но ми показва редовно че е на 70-75гр. при 5273 RPM на вентилатора.Тия данни ми ги дава AIDA 32 също така и БИОС-а ги изкарва.

    [V]-------------------------------------------------------------------

    Добре де възможно ли е при стартиране (примерно сутрин) когато би следвало тъпия DURON да е със стайна температура да ми тръгва директно на 60гр.?А дънната платка да показва че е на 45гр.Кога успява да загрее така...или нещо не ми отчита коректно температурите.Само ще добавя че никога не ми е забивал "компа"...дори след пет часа игра на МАФИЯ например на фуул детайл,Unreal 2 също на фуул - дори насича само отвреме навреме.

    Моля някой ако е наясно с тази тема да помогне.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    146
    #2

    Duron--->HELP!!!

    ами Duron по принцип са си топли ... така, че може да не се шашкаш много

  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #3

    Duron--->HELP!!!

    Ъпдейтни си БИОСа до последната версия, не е от процесора, просто дъното ти отчита грешно ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    49
    #4

    Duron--->HELP!!!

    С "ъпдейт" почна да отчита с 5гр. отгоре(( направо незнам вече какво да мисля

  6. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #5

    Duron--->HELP!!!

    Ами като за последно мога да те посъветвам да отвориш кутията и ако можеш да пипаш спокойно радиатора, значи нямаш проблем, ако обаче е твърде горещ, провери дали са мусложили паста, закачен ли е coolera като хората, върти ли се перката нормално и тн.

    Обаче щом се е променила т. след подмяна на БИОС, едва ли проблема ще е хардуерен

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    49
    #6

    Duron--->HELP!!!

    Отварях го нормално топъл си е навсякъде по радиатора...перката и дават 5000 и отгоре оборота ,пък и аз я виждам че се върти нормално.Ако радиатора неляга на ядрото може и да не е много горещ,обаче при студен "комп" щом тръгва директно с 50гр. действително датчиците лъжат...(пък и никога не е забивал)но проблема е в това че тъпото дъно няма термална защита на процесора и ако откаже вентилатор-а няма и да разбера кога ще изпуши процесора.

    Има ли някъв начин да ги накарам тия датчици да бачкат коректо?нещо да се разместят ли...де да знам(дори незнам как изглеждат)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #7

    Duron--->HELP!!!

    Аз ти препоръчвам да си откачиш кулера, да поизбършеш пастата да си сложиш нова и да го залепиш пак. предполагам, че радиатора не залепва добре на цпу-то.



    Съвсем е нормално да ти тръгва на 60 градуса ако не е поставен добре радиатора, ако пуснеш Duron на 1000 примерно без никакъв радиатор в/у него докато стигнеш до биоса да видиш колко градуса ти показва ЦПУ-то ще е изгоряло или в по-добия случай забило ПЦ или в най-добрия самоизключило се.



    тоя дето ти разправя, че Duron са топли по принцип и да не се шашкаш не го слушай, повече от 50 градуса са му много при нормален режим, при натоварване вече може да стигне до 65. (като зависи с какъв кулер си)

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    4
    #8

    Duron--->HELP!!!

    Resident - гледам че си с Gigabyte дъно

    Не знам до колко е нормално, но и при мен е същото - сега е отворена кутията и е 60 градуса, а тук не е толкова топло!

    Гледай си температурата в биоса - там поне при мен нормално е около 45

    PS процесора ми е Duron 800 Mhz

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    49
    #9

    Duron--->HELP!!!

    При мен БИОСА ми ги показва тия стойности...питах в фирмата която продава дъната и казаха че е редовен проблем с някои модели на Gigabyte да отчитат грешно((Самия Duron пък нямал вграден датчик с който да работи дъното...отделно видът датчик монтиран под процесора бил от най-скапаните.Бозата е пълна в общи линии.Писнаха ми и Duron и Gigabyte взети заедно.Да гори ако трябва скапания процесор...направо съм се отчаял вече.

    -------------

    Мисля към юни-юли да сменям просесора и без това...дайте препоръки какво да бъде.Нещо около 2...2.2MHz можи по-слаб AMD

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. AMD Duron
    От nniki във форум Овърклок
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-03, 14:54
  2. Bye Bye Duron-che
    От krasi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 01-08-02, 13:36
  3. DURON
    От Koko_m във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 28-02-02, 23:34
  4. MSI KT7 pro 2A i DURON
    От lightmaster във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-01, 21:48
  5. Duron na 800
    От Ivan във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 10-04-01, 12:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе