Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree8Одобрявам

Какво е VPN?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Отговор: Какво е VPN?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Доста оригинални и интересни постове прочетох. За съжалени малко - верни.
    С две думи - VPN е сигурен начин за комуникация между 2 точки, независимо от преносната среда, където двете крайни точки гарантират своята индентичност. Респективно, не може да се появи 3та точка м/у тях или да се представи за някоя от горните 2.
    Евала Касап! Някой най-после да каже и няколко думи за имитозащитата!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #17

    Отговор: Какво е VPN?

    Евала Lupus, както обикновено, компетентен навсякъде.

    "Имитозащитата" е просто един от многото методи за защита. Основава се на контролни суми и добавки. Това че ти си чувал само за "Имитозащитата", не значи че това е синоним на защитата при VPN-връзки.
    Напоследък защитата е предимно със сертификати, предварително дефинирани ключове и протоколи за "автентикация".
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-05-14 в 21:06.
    ru-boy одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #18

    Отговор: Какво е VPN?

    backinblack,
    спирам да пиша, защото ти правя лоша услуга.
    По-добре да изтриеш предходните си постове, защото голяма част от информацията която даваш не бива да я даваш така публично, защото може да се стигне до злоупотреби.
    Аз в темата се намесих не да обяснявам какво е ВПН, а, че при днешния хардуер и и-нет, за много неща които преди се е ползвал е излишен и има по-прости и надеждни начини.
    Нагледал съм се във фирми как уж има файлов сървър, а една папка от един компютър мапната на няколко други, друга папка от друг по същия начин, един рестартирал компа и двама ревът, че изгубил инфото каквото правил в момента на неговия, щото се прекъснала мрежата......... абе, чудесия!
    Чудесия сътворена от разхвърлена работа и кофти съвети от поддръжката на мрежи и хардуер.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Отговор: Какво е VPN?

    Всъщност, това няма никакво значение. Въпросът бе "Що е VPN?" и горе-долу отговорихме.
    Този пост е редактиран от Kasap; 27-05-14 в 21:45.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Отговор: Какво е VPN?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Евала Lupus, както обикновено, компетентен навсякъде.

    "Имитозащитата" е просто един от многото методи за защита. Основава се на контролни суми и добавки. Това че ти си чувал само за "Имитозащитата", не значи че това е синоним на защитата при VPN-връзки.
    Напоследък защитата е предимно със сертификати, предварително дефинирани ключове и протоколи за "автентикация".
    Абе човек, ти какво си пил тази вечер? Да не консумираш абсент??? Къде и какво съм коментирал по повод методите за имитозащита в мрежи и в частност в VPN??? Или искаш да демонстрираш някакво ниво на компетентност?
    ОК - прави го, но защо за моя сметка и на мой гръб? Аз за последно съм се занимавал с имитозащита на радиокомуникациите преди 20г и от тогава съм далеч от тази материя.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #21

    Отговор: Какво е VPN?

    Ти си тоя който искаш да демонстрираш някакво ниво на компетентност.
    От какъв зор споменаваш "имитозащитата" след като по никакъв начин преди това не ставало въпрос за това. Виж си поста.
    А виж и контекста на написаното от теб - упрекваш всички писали (без Kasap) в некомпетентност.
    От какъв зор го правиш, освен да изтъкнеш собствената си компетентност.
    Аз ежедневно се занимавам с конкретен вид VPN-връзки и в задълженията си имам подръжка на повече от 10 на брой VPN-сървъра и поне 60 клиента.
    А както сам казваш - преди 20 години си се занимавал за последно. Ами ... личи си.

    ПП.
    Ей така ми изглежда списъка с мрежите на единия компютър вкъщи (позатрил съм част от имената, а е "вкъщи", щото да мога да реагирам по-навреме ... и да пиша по-дебели фактури за това "по-навреме")
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MitkoS; 27-05-14 в 23:53.
    ru-boy одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Отговор: Какво е VPN?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    упрекваш всички писали (без Kasap) в некомпетентност.
    Хе, ма то пък и това остава...
    blue1 одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #23

    Отговор: Какво е VPN?

    Ааа, извинявай, аз не те упреквам в некомпетентност, даже супер-дефиниция извади, двусмислена игра на думи се получава, ако решиш да тълкуваш по лошия начин.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Отговор: Какво е VPN?

    Излишно е да ти обяснявам, защото не можеш или не искаш да разбереш за какво иде реч.
    Моето "Евала" беше по повод точното определение на Касапа, което плътно се доближава до дефиницията за имитозащитата. То по никакъв начин не касае теб, твои постове, незнания, некомпетентности или персоната ти като такава. Както вече споменах, занимавал съм се с това във връзка с радиокомуникации и радио мрежи преди 20г. Имам сериозно основание да мисля, че ти по тези времена не си и чувал за такова нещо. Та за това - "Айде у лево"!

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #25

    Отговор: Какво е VPN?

    За CRC чекове съм чувал и чел преди 30-години, когато получих първата си заплата като програмист.
    Та за това - "Аре глей си работата"

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Отговор: Какво е VPN?

    Темата нещо се позиметна с гъзо - назад... Няма ли някой модератор да замете?
    Момчета, приберете си пишкомерите - и много наздраве!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Отговор: Какво е VPN?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    За CRC чекове съм чувал и чел преди 30-години, когато получих първата си заплата като програмист.
    Та за това - "Аре глей си работата"
    Ами щом продължаваш упорито да си мислиш, че имитозащитата се свежда само до CRC чекове, явно си останал на това ниво закотвен.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #28

    Отговор: Какво е VPN?

    Е, хайде сега пък и ти,
    отдалеч се вижда кой къде е закотвен.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #29

    Отговор: Какво е VPN?

    Аз не виждам за какво се дракате. МиткоС, VPN-a е достатъчно надежна технология, за разлика от OpenSSL, която както видяхме - не е. Двете имат различна функционалност, не са взаимо-заменяеми и не е коректно да се сравняват.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Отговор: Какво е VPN?

    Не знам как и в този подраздел има опцията "затвори" (явно става въпрос за темата), но ще упражня навреме, за да не гледаме "он лайн" пишкомеренето, както и да не може аудиторията да "се наслаждава" на остроумиците на Касап-а ...

    Благодаря на включилите се, за мен беше полезно.


    П.П. Няма да трия, за да може след време "да се видите" отстрани
    Kasap одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. КАКВО Е S-ВИДЕО КАБЕЛ И ЗА КАКВО СЛУЖИ?
    От monto във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-04-15, 12:51
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-03-14, 17:29
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-03-10, 11:59
  4. Какво ви харесва и какво не във вашия GSM...
    От Pa3KaTaH във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 62
    Последно: 08-03-04, 19:50
  5. Отговори: 4
    Последно: 24-02-03, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе