Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Кирилизация на HP 670C под DOS!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    Имам такъв принтер обаче имам проблем, не мога да печатам под DOS(дава йероглифи). Имам дискета с някакви шрифтове за кирилица за принтера ама файла е някакъв SYMSETS.DAT!?

    Някой може ли да помогне?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    На дискетата със този кирилизиращ фаил има и readme.txt където пиша какво да направиш за да печаташ на кирилица. Също трябва да видиш да не си объркал файла щото за всичките езици все се казва symsets.dat

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    Да де то има readme.txt ама не го разбрах много добре, пише да се копира фаила в папка C:\Deskjet и това е !?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    И аз сего това гледам и немога да разбера как точно да се направи. Пише само да се копира в C:\Deskjet

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    Дори и да има такъв драйвер не е гаранция, че ще работи коректно с всички букви от кирилицата и с очетанията на таблиците. Доколкото знам фирма "Стемо" имат такъв драйвер, но трябва да ги излъжеш по някъкъв начин, че си купил принтера от тях, а това не е лесно, защото те пазят база данни с всички серийни номера на техните принтери в цялата страна и имат обща база данни за всички офиси. Ако пък си го купил от тях няма да имаш проблем с получаването на драйвера. Има два вида настройки за работа с ДОС. През емулиран ДОС и през истински. Твоя случай е с емулиран ДОС. Мисля, че и за принтерите АППОЛО има драйвер за ДОС, а тези принтери са HP съвместими и ДОСдрайвера със сигурност работи и с твоя принтер.

  7. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #6

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    Ще ти mail-на една програмка, дай адрес.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    saint056a@yahoo.com

    предварително благодаря дори и да не помогне

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #8

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    YG благодаря получих файла ама имам проблем как точно да го кирилизирам ти правил ли си го с подобен принтер, ако да моля те малко да обясниш как точно става понеже то и самия хелп на се чете много добре при мен половината букви са иероглифи

  11. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #9

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    Имам такъв принтер и това е изпробвано. Стартирай DJCPCYR.BAT и следвай описанието - всичко е на кирилица и стъпка по стъпка от теб се иска да казваш какво искаш да получиш.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    5
    #10

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    YG, Имаш малко по-различен принтер със хардуерна кирилизация. Ако принтерът ти е такъв - щастливец си.



    Решението което описваш го има на http://www.comelsoft.com/ftp/drivers...ers/HP_DOS_CYR

    но става само с хардуерна кирилизация

    По сложно е с тези като мен чиито принтери (НР695) нямат изобщо кирилица.



    За информация имам програма, добре написана, която работи на абсолютно всякакви принтери, печата под Уиндоус, може да се задава шрифт, размер, посока на печата, но.... проблемът е че няма българска кодировка, а само украинска и руска

    Все се каня да пиша на автора да добави и българска, а и да му платя програмата - струва 6 долара

  13. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #11

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    Stenli, имам и от двата принтера, като НР695 не съм пробвал дали печета на кирилица под DOS. За 670C - става със сигурност. Това което има на ftp-то на комел е различно от това което аз имам в предвид т.е. филчетата от STEMO за които ru-boy говореше.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    5
    #12

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    YG, ще се радвам да пратиш и на мен това което имаш - да пробвам. Отдавна се бях примирил че нямакирилица...

    StenliS@mail.bg

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    142
    #13

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    Според мен , не е толкова лесно , колкото си го говорите . Не сам голям разбирач , но съм ползвал HP DJ от 600 до 920 . Почти не сам прескачал серия :-) (вкл. и 670с) . За жалост кирилизациите не сам ги правил аз , но всички са работили през DOS. Ще се опитам да споделя , това което си спомням от наблюденията ми ;-) .

    1. Трябва да се установи дали принтера има опция 356 - руска кодова таблица(това го пише на кашона за последните модели) , а на по-старите слагаха лепенка по капака или дъното с надпис "кир" , "кирилик", "AR3" ili neshto podobno.

    2. От CD-то (предполагам имаш :-) ) трябва да инсталираш DJ контрол панер. Файла за , който ставаше въпрос SYMSETS.DAT също трябва да е изкопиран , инсталиран или както го правиш .

    3. рестартираш. F8 . избираш Dos prompt .

    4. стартираш DJ контрол панел и трябва да укажеш кодова таблица 866.

    5.изключваш принтера за 10s минимум .

    6. рестартираш.

    7. В Autoexec.bat трябва да добавиш една резидентна програмка Deskjet (мисля че има и други) , която да прекодира част от символите на руската (мисля че от края на азбуката и малките букви).



    Мисля , че така беше . Дано не сам объркал :-? нещо.

    Ако не се получи и продължава да не пише , а ВСИЧКИ условия са налице :-) обади се . Ще докарам Човека да ти обясни :-)

    Успех !!!


  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #14

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    пробвах с програмките на YG ама не успях така и да я пусна таз кирилица какви ли не варианти използвах. Сега ще пробвам и метода на лудия дано помогне

    ПС: Такова нещо СD нямам имам 4 дискети с драйвера единствено за вин95

  18. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    5
    #15

    Кирилизация на HP 670C под DOS!?

    LudZaVrazvane - Ти си съвсем ама съвсем прав.

    Точно този е начинът.... като ти е хардуерно кирилизиран принтера.

    Аз, а и колегата с 670С явно нямаме такива

    Тъй като съм си блъскал много главата, нека да обясня вариантите които съм пробвал.

    1. Единият е с помощта на запис на изхода към принтер във файл - кодиран на ДОС кирилица разбира се, и след това се чете в Уиндоус със Word или друго - аз ползвам програмата MiniEdit - разработка на ЕДА Габрово - www.edabg.com.

    2. Програмата DosPrint - Прехваща директно изхода към принтера от ДОС и го печата, като в Уиндоус се задава шрифт, размер и т.н. За съжаление има само руска и украинска кодировка - има същия проблем като с принтер с руска кирилица.

    Аз ползвам първия вариант, за щастие счетоводната ми програма може да запази всичко на файл. Проблемът на струйните принтери е че нямат памет, иначе ако беше LaserJet или всеки друг с PCL език - няма проблеми - качва се кирилски шрифт и се задава да се използва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кирилизация на WinXP PRO
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-01-06, 09:15
  2. пак проблем с кирилизация...
    От DarkRose във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-06, 17:43
  3. Кирилизация на DOS програма (на НОИ)
    От ManiMani във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 18-09-05, 11:52
  4. MS-DOS 6.22- кирилизация???
    От thelivefan във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 09-09-04, 08:20
  5. Кирилизация на HP1100 под ДОС?
    От pjMarvin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-01, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе