Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Zeta OS(наследник на BeOS)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    60
    #1

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    Не знам колко от вас са чували или ползвали BeOS преди време, но това действително беше най-интуитивната и бърза операционна система. За съжаление Be Inc. прекрати разработката и тя остана без достойно продължение. В момента има няколко проекта за пресъздаване и просължаване на идеята на BeOS, единия е OpenBeOS който е далеч от осъществяване, а другия е ZetaOS който е комерсиален и вече работи. Цената на Zeta в момента е към 100 евро, в себе си тя включва много повече неща от един Windows и те са много по-лесни за употреба от многото неща включени в един Linux. Интересно ми е колко от вас биха си купили една такава система, като имате в предвид, че тя ще ви е достатъчна за текстобработка, гледане на филми, слушане на музика, интернетстване, записване на CD и др. Освен това има български интерфейс и периодична поддръжка(update през интернет).

    Основен недостатък е, че не могат да се играят Windows базираните игри, поне за мен. Но не ми пречи да си инсталирам и един Windows само за това...

    Предварително се извинявам на модераторите, ако това бъде счетено за реклама, а такава е забранена тук.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    Дай линк да поразгледаме и попрочетем нещо.

    Мисля, че никой няма да приеме темата ти за реклама, тъй като виж какво писане пада в темите за Windows.

    [:D]

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    Когато излезе ВеOS си го инсталирах и няй-якото беше, че целия ОС беше 2 файла

    Ама имаше и повече от един недостатък - не ми разпознаваше видеокартата (Riva TNT2), както и звуковата карта (ESS1868) а имах и проблеми с харда...

    Абе ако тоя път са се постарали повече хората да направят нещо, което наистина ще върши някаква работа - защо не

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    60
    #4

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    То не е лесно да съм прост! Забравил съм линк наистина: www.yellowtab.com - това са разработчиците на Zeta

    www.openbeos.org - отворения код, ама те са много далеч от истината

    Според разработчиците, вече са оправили повечето проблеми с хардуера. Едно от нещата, които наистина впечатляваха преди беше, времето за зареждане 10 секунди а съм чувал и за по-малко. Освен това работи много добре в многопроцесорна среда(за съжаление само тестове съм чел за това).

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    Много хубава тема.

    Малко история.

    Be inc., както е известно, банкрутира и продаде цялата си интелектуална собственост на Palm Inc. за 11 милиона долара. Но малко преди това изходните кодове на BeOS са били лицензирани на немската компания YellowTAB. Единственото, което YellowTAB не могат да използват е търговската марка BeOS и Be. В момента на продажбата програмистите от Be са работили над BeOS R6 (кодово име Dano).

    След фалита на Be inc. развитието на BeOS е прекратено, като сега разработките се използват в създаването на новата PalmOS 6.

    Така че, въпреки официалното мнение BeOS все още не е умряла.

    YellowTAB вече 2 години се занимават с доработкатана системата ОС Zeta, която не е нищо друго освен BeOS R6 (както вече казах те не могат да използват търговската марка BeOS) и в името на системата има съвсем тънък намек за това:

    Zeta е шестата буква от гръцката азбука.



    След редица правни противоречия по продажбата и собствеността на изходния код на BeOS, ентусиаста Michael Phipps основава проекта OpenBeOS. Целта на проекта е създаване на ОС с отворен изходен код, бинарно съвместим с BeOS R5. Т.е. програми, написани за BeOS R5 да работят без прекомпилация под OBOS [съкращение от OpenBeOS].



    Хардуерна съвместимост:

    http://www.yellowtab.com/support/hardware/

    Мисля, че е важно.





    //edit

    Ако има желаещи да се съберат няколко човека и да си купим CD версията и после да си опържим по едно копие, мене ме пишете in.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    60
    #6

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    Има има... нали затова пускам тема

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #7

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    ами що не само кажете изисквания към системата съвместим хардуер

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    Не четеш внимателно постовете МАКАРОВ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    60
    #9

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    Хм, след известна кореспонденция с YellowTAB, хората се съгласиха да дадат Zeta на половин цена(неуточнена точно, но около 50евро) за България. Или поне 10тина бройки. Туе то, като им обясних, че не мога да си дам половината заплата за ОС и че има и други като мен.

    Има ли заинтересувани?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    79
    #10

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    в зависимост от цената можа и аз да се включа.... хареса ми това което видях....

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    xsmind, вече казах, мене ме брой.

    Само не знам, какво имаш предвид, че са ти обещали OS на половин цена.

    Значи ... не бих си я купил за 50 евро. Не че не струва толкова, далеч съм от тази мисъл, просто не ми се дават 100 лева за непозната OS.

    Навит съм да се съберем няколко човека и да си вземем една бройка, която после ще си размножим. Ако е възможно разбира се. Специалистите ще кажат.

    Този в когото е оригиналния пакет и лиценза е на неговото име ще заплати малко повече от другите.

    Един пакет на пет човека е добра ми се струва.

    Ако се съберем повече, ще вземем още бройки.



    Ако това е идеята, "за" съм.



    Разбира се предполагам, че говорим за Zeta Deluxe Edition RC 2.

    В сайта е на цена 99 евро, с включено ДДС


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    60
    #12

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    Да, за това става въпрос. Проблемът е, че само за 1,2 бройки няма да се навият да пращат. Т.е. трябва да се съберем още хора.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    57
    #13

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    пишете ме и мене!

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    Направи отделна тема, защо не ...

    Желаещи за Zeta OS

    Или пул с една възможност, като се вижда кой е гласувал.

    До тук за един пакет, ако е около 50 евро:

    <font color="red">xsmind

    Malone

    nuCT

    gigimoto

    Raid</font id="red">

    -------------

    Следващите:


  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #15

    Zeta OS(наследник на BeOS)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">До тук:

    xsmind

    Malone

    nuCT

    gigimoto

    <div align="right">Originally posted by Malone*-*06/02/2004*:* 15:55:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    +Raid

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Честит Втори наследник на нашия уважаем съфорумник FearMe
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 15
    Последно: 26-06-13, 12:36
  2. Наследник на NDD
    От blue_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-05, 11:46
  3. BeOS/Zeta & Clones
    От barev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-10-04, 19:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе