Резултати от 1 до 14 от общо 14

Защо ми "забива" записвачката?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #1

    Защо ми "забива" записвачката?

    Имам записвачка Lite-On 52x24x52, обаче, когато пусна да гледам някой филм или слушам музика през нея засича (т.е. филма прескача, СД-то завърта бързо и спира, след което започва пак да върти все едно ще излети (кат самолет)[:D][:D][:D]) Иначе, когато записвам нямам проблеми, чете всякакви дискове, дори и много надраскани. Правих и тест с НЕРО Тестдрайв, на който не излезе нищо необичайно. Посъветвайте ме какво да я правя?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Защо ми "забива" записвачката?

    това е така, защото за да се гледа филм не е нужно cd-то да "лети" на 52, а на доооста по-ниска скорост. бързите устройства не могат пък да поддържат ниски скорости.... затова тя завърта бързо, чете, после забавя, ама то точно когато се е изчерпало прочетеното пак се налага да завърти и така....



    ползвай си записвачката със здраве, а нещата, които искаш за гледаш/слушаш си ги копирай на харда

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Защо ми "забива" записвачката?

    Скоростите нямат голямо значение, но недей да гледаш филми директно от СД-то, по-бързо се чупи, за да решиш проблема най-вероятно е, че мастер харда и сд-то ти са на едно ИДЕ просто го премести на другото, така няма да имаш забавяне, а и еп о добре.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #4

    Защо ми "забива" записвачката?

    В пакета Nero има една програма DriveSpeed с която можеш да сложих таван на скоростта. Примерно 8X и така да гледаш. Хем ще е по-тихо, хем по-малко ще се износва.



    Тази програма е направена точно за това.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Защо ми "забива" записвачката?

    glarus, да ти обясня защо точно в скоростите е проблема, а не в споделянето на ide-то.



    според теб споделянето на ide-то води до насичане, така ли? вероятно защото прекалено много информация се опитва да мине по ata100 кабела и той не може да я пропусне цялата? направи една сметка колко kb/sec е средно един 90 мин филм на една 700mb подложка и ще видиш, че е <150kb или с други думи <1 скорост. а сега си спомни колко е скоростта на ata100 стандарта... дали изобщо се усещат 150k?



    убеди ме сега, че е от деленето на ide-то от hdd и cd

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Защо ми "забива" записвачката?

    @FearMe - проблем има ако харда е закачен със СД

    тогаватрасфера макар да пише че харда въпреки всичко работи на ата 100 - има огромно забавяне и е напълно вероятно

    но иначе твоята теза е също много правилна, аз съм гледал филми по 10мб. мрежа с леко насичане

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Защо ми "забива" записвачката?

    забавянето идва от деленето на ata100 теоретично на 2, а на практика на доста повече, но при всяко положение >150kb/sec. моите наблюдения са, че при две устройства на ide, независимо от вида им, скоростта на хардовете пада между 1/2 и 1/3 от нормалната, а за бързи cd-та (32-52) никога под 2mb/sec

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Защо ми "забива" записвачката?

    но си съгласен че практиката показва съвсем друго нали

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #9

    Защо ми "забива" записвачката?

    Това, което го разправяте, че на ATA100 ще почне диска да работи двойно по-бавно или ще насичат филмите, само защото е включено едно CD са пълни глупости



    или че филм от рода на divx насича на 10mbps мрежа

    тази мрежа даже със забавянето от картата примерно дава 600k/s. филма е 100-200к макс... следователно проблема е бил друг. например загуби, etc...



    Проблемите явно са от друго - изключен DMA режим или др. проблеми.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Защо ми "забива" записвачката?

    Щом казваш - аз съм аматьор и идея си нямам

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Защо ми "забива" записвачката?

    при едновременна работа, pentagooood, при едновременна работааааааа

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #12

    Защо ми "забива" записвачката?

    точно при тая едновременна работа се получават мизериите, ако харда ти бачка на АТА100 - 100MB/s би трявало един диск с инсталация на ВИН ХР около 6500 файла да го копира за не по-вече от 6 сецунди от един хард на друг, като са на различни ИДЕ-та, за същото време би ти копирало и филм със същата големина. И като цд-то забози ИДЕ-то как чете от харда

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #13

    Защо ми "забива" записвачката?

    Добре де, щом толкова супер фатално деградира performance ок.. Просто гледах тестове във Ferra.ru, където имаше забавяне, но не в границите, които коментираме тук.



    Няма да споря - ОК. Поне аз до сега не съм имал никога такъв проблем

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #14

    Защо ми "забива" записвачката?

    За съжаление няма да мога да разбера точно от какво е било. Все пак да уточня - записвачката и харда са вързани отделно, просто самото СД си върти много бързо (поне така си мислех), но след като ми се прецака звука на дъното и ми го смениха днес сега си гледам филмче от СД-то без проблем, явно дъното ми си е било дефектно (Gigabyte 7VT600-L VIA KT600 ,Sockel A, ATX, Audio, DDR,(-LAN), а за харда - не знам дали е от значение той е Maxtor 40GB ATA133 и си е вързан отделно- както си требе. Не ги разбирам много тези работи и за това питам. Благодаря Ви. За сега проблема ми е решен, дано този топик помогне на някой.[]


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с двд записвачката ?
    От Lubaka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 14-07-12, 12:44
  2. Нерото ли,записвачката ли ?
    От avenger във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-08-10, 22:58
  3. Отговори: 7
    Последно: 26-12-08, 21:57
  4. защо Windows забива?
    От Niko-6 във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 17-05-06, 00:41
  5. Проблем със записвачката
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-04, 04:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе