Резултати от 1 до 15 от общо 15

защо Windows забива?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #1

    защо Windows забива?

    Здравейте! Имам много странен проблем... и на предишната и на новата ми машина (който са все доста прилични) се появява следния проблем... При най елементарна операция като... максимизиране на минимизирано приложение, или отваряне на дйалогов прозорец от ICQ листата ми и т.н. РС зависва, активна е само корсара на мишката и нищо друго! Кликвам тук и там, но безрезултатно. След около 30-40 секунди последните команди зададени ми чрез кликванията с мишката се изпълняват за миг! През време на зависване на системата HDD не чете! Странното е, че при далеч по тежки приложения като мултимедия, игри.. машината работи отлично и безпроблемно!
    Каде може, да е проблема и как, да го отстраня!!!
    Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: защо Windows забива?

    случайно да си с kаspersky antivirus?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #3

    Re: защо Windows забива?

    Не, по принцип ползвам AntiVir, но и без антивирусна, защитни стени и т.н. ми прави същият проблем! И то при съвсем пресно преинсталиран Win.XP Pro.

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #4

    Re: защо Windows забива?

    прилича ми на забавяне от IDE контролера(ако например е вързан калпав CD-ROM на един канал с хард диска).

    да се види в Properties на IDE Channels каква е стойността на Current Transfer Mode - ако е PIO някакъв - всичко е ясно.

    или калпав кабел, или липсват драйверите за чипсета.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: защо Windows забива?

    Bad Sectors !
    трябва да го сканираш !


  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: защо Windows забива?

    В мрежа ли си?
    Някой дърпа ли от теб?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #7

    Re: защо Windows забива?

    Виж кой процес товари процесора. Ако си със СП-2 има вероятност да ти забива explorer.exe.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #8

    Re: защо Windows забива?

    Има ли по-специфичен елемент(хардуерен или софтуерен),който да е еднакъв и при старата и при новата ти машина?

    p.s. Освен ОС естествено.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #9

    Re: защо Windows забива?

    Относно IDE контролера.... не мисля, че може, да е от него! Все пак съм със SATA !!! все пак са на различни канали HDD-то и DVD-RW

    Ами сканирал съм и за bad сектори, но такива не открива!!!

    И при старата и новата система ползвам едни и същи (старите) HDD (Maxtor 6L160M0) и DVD-RW (NEC ND-3540A) но устройствата си работят безпроблемно!

    Да, в LAN мрежа съм, но в момента на забиване никой не тегли от мен!

    Един приятел има съмнение, че проблема може би идва от FlexType или ICQ (въпреки, че съм ползвал няколко различни версий на ICQ )

    Направо пълен шах!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: защо Windows забива?

    с какво сканираш за лоши сектори ?

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #11

    Re: защо Windows забива?

    На недобра (разбирай,не маркова) памет ми прилича, или проблеми с чип-сета на дъното:-(Но първо пробвай с памет!
    Това са тежки проблеми и трудно се решават.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #12

    Re: защо Windows забива?

    Последно сканиране за bad сектори чрез самия Win. (един приятел ми го пусна, не зная как!) и показа, че няма проблем! при дефрагментиране също не ми показва грешки.

    Не може, да е от паметта. И аз имах съмнения за старата ми памет която беше някакъв модел Nanya, но и в нея не бе проблема защото съм я тествал за грешки. Новата ми памет е на TwinMos, чисто нова!

    Тази вечер като го прейнсталирам пак ще пропусна инсталирането на FlexType и ICQ и ще тествам, да видя дали ще се появи същия проблем! По разбиращ от мен ще дойде за съвет и помощ, та, да видим де

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #13

    Re: защо Windows забива?

    Голям зор видях с преинсталирането! Напълно възможно е и HDD-то, да е пред скапване!
    Но дейстивтелно от както нямам FlexType не ми е забивал така зверски! Инсталирах и ICQ и QIP и за сега няма пробем (освен съвсем леки засичания което е нищо в сравнение с това какви ядове ми създаваше!)

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: защо Windows забива?

    O какъв зор го слагаш този Флекс тайп ? Само омазва. Сложи си кирилизатора на Инженера или един пач за ХП който денс ми прати Pat защото имам проблеми с кирилицата на ICQ и Skype то .Мога да ти го пратя.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #15

    Re: защо Windows забива?

    Слагах го заради фонетичната подредба на клавйатурата, защото на БДС кълва като кълвач
    Но явно найстина си е проблемен и то доста!
    Точно това направих, влязох в страницата на Injenera и си инсталирах неговата фонетика за WinXP Лошото е, че за по неопитни потребители е малко сложничко, да се изпълни! На мене ми показа един приятел Вече знам как става де За сега работи безпроблемно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 17-05-09, 17:29
  2. Отговори: 7
    Последно: 26-12-08, 20:57
  3. Windows firewall се самоизключва. Защо?
    От razziel във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 15-06-06, 23:13
  4. Защо ми "забива" записвачката?
    От DEKAH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 15-07-04, 00:10
  5. Защо Windows XP мутира :) ?
    От lamerko_ във форум Windows
    Отговори: 21
    Последно: 20-06-03, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе