Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тапото ми ПС се рестартира

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    44
    #1

    Тапото ми ПС се рестартира

    ПС-то ми е AMD XP 1500+ ASUS nforce A7NV266-VM 1x 128 DDR 266Mhz PQI, 1x128 DDR 266Mhz Noname,ATI RADEON 9600.Проблема е следния ПС-то се рестартира когато си иска, дори и в WINDOWS$.Да не е проблема в рама( не е никакав червей)


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Тапото ми ПС се рестартира

    Наскоро при мен се получаваше заради рама. Щом е на две банки пробвай с едната как ще е после и с другата.

  4. Yes
    Yes е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    28
    #3

    Тапото ми ПС се рестартира

    Появявали ти се някакво съобщение или нашраво гасне

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    44
    #4

    Тапото ми ПС се рестартира

    Не направо се рестартира

    t* на процесора 53*

    1.75 V на процесора

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Тапото ми ПС се рестартира

    Може да е от захранването.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    44
    #6

    Тапото ми ПС се рестартира

    не е от захранването

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #7

    Тапото ми ПС се рестартира

    Съвременен персонален компютър може да се рестартира поради доста причини. Най срещаните са ..



    1. Захранване. Ел. компонентите на по-евтините захранвания с течение на времето. Се развалят или най-малкото променят своите характеристики, което води до подаване на непостоянни захранващи тоци. Сивата жица която ако се загледате във снопа жици който се включва посредством 20/24 пиновия ATX конектор, отговаря за така наречения Power Good сигнал. Той е с номинално напрежение 5Волта, като са допустими отколонения като дъното следи а напрежението да е от 4 - 6 волта. При всякакъв дръг волтаж, компютъра ще се рестартира а ако дори след рестарта напрежението не е в границите изобщо не би трябвало да стартира.



    Проблема се локализира с друго захранване, което със сигурност работи



    2. Дъно,Рам - Най много проблеми с рестарти съм имал с дъна и рам памет. Най вероятно това е проблема ако дъното се рестартира без всякаква зависимост. Можеш да опиташ да махнеш отметката Automatically Restart намираща се в My Computer -> Properties -> Advanced -> Startup and Recovery -> Settings , но ако проблема е хардуерен най-вероятно е компютъра да забие зловещо вместо да се рестартира. Разгледай дъното виж дали има издути електролитни кондензатори, дъната с течение на времето също губят "форма" с повишаването на мегахерците.



    За съжаление проблема се локализира доста трудно. Като замениш Рам можеш да разбереш дали е от нея, Като замениш дъното ще разбереш дали е от него.



    Процесор. Процесорите когато, се повредят или не работят изобщо или проявяват съвсем равномерно проблемите си и на системата не може да се работи. Така че процесора го изключваме, освен ако не става въпрос за лош контакт (по-често при ИНТЕЛ процесорите се получава ако не се внимава как се посотавя CPU и cooler-a).



    Софтуерен проблем, лоши фрайвери - Софтуерен проблем се локализира лесно ако например PC забива/рестартира всеки път при опита ти да използваш дадена програма. Драйверите са друг проблем който може да доведе до проблем. Не мисля че това е твоят случей



    Имал съм проблеми с нестабилна работа още заради : АТА кабели за твърди диск. Развалени CD ROM устройства, развалена Лан карта. Развалената лан карта е много коварен елемент - обикновенно компютъра не иска да стартира с такава, но се е случвало да работи когато си иска а в останалото време да рестартира ПЦ по време на копиране по мрежата. Мишка и клавиатура (случи ми се един compaq да не иска да работи стабилно с една определена мишка na Microsoft).Хардуерен развален компонент може да рестартира PC при опита да комуникира с него.



    Какво бих направил аз:

    Ще откача всичко ненужно, Ще оставя само Дънната платка, централния процесор едната банка с рам (PQI), Видео картата и твърдия диск. както и захранването.



    Ако машината има пак същия проблем:

    Бих сменил захранването > ще заменя Рам-та> ще сменя дъното> ще сменя кабелите ,ще сменя видео картата с друга в случей, че има някаква несъвместимост (малко вероятно).



    Това въжи ако вече си си преинсталирал ОС.



    Важен съвет ако нищо не помогне вземи един мултицет и премери волтажа на контакта в който си включил пц и дали е заземен/занулен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PC-то ми рестартира
    От jazzman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-10-05, 14:58
  2. рестартира се, помогнете
    От Io във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 30-06-05, 08:12
  3. компютъра ми се рестартира сам
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-05, 23:56
  4. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36
  5. Проблем с тапото PC
    От TOTOGADA във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-04, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе