Резултати от 1 до 12 от общо 12

компютъра ми се рестартира сам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #1

    компютъра ми се рестартира сам

    Чисто новичък HP с Win XP profesional SP2, се рестартира сам. Автоматичните ъпдейти на windowsa сам ги дал да ме предупреждава че ги има, без да ги сваля или инсталира, на монитора и на харда съм забранил да се изключват, изключил съм хибернацията. За два дни се е рестартирал три пъти. Който има идеи моля да ги сподели пък аз ще гледам дали ще се оправи и ще кажа, лошото е че не е много често, но не трябва да се случва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    компютъра ми се рестартира сам

    Мнението ми на лаик е:

    1. Прегрява?

    2. Нестабилно напрежение по мрежата?



    При мен се рестартира при тези два случая. Първия - преди да сменя фана на процесора. Втория - почти всеки ден.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #3

    компютъра ми се рестартира сам

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Чисто новичък HP с Win XP profesional SP2, се рестартира сам........

    <div align="right">Originally posted by Usera - 17/05/2005 : 18:07:35</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Нов модел принтер ли обсъждаме или какво. Довечера като изгрее луната ше фъргам боб да видим какво ше каже за твоя проблем, барем излезе наяве с каква тъмна и непонятна техника си имаме работа

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #4

    компютъра ми се рестартира сам

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Нов модел принтер ли обсъждаме или какво</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    HP Compaq dc6100

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Мнението ми на лаик е:

    1. Прегрява?

    2. Нестабилно напрежение по мрежата?

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не съм го следил дали не прегрява, но ме съмнява и има UPS, така че и напрежението е стабилно

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    компютъра ми се рестартира сам

    ако изключим прегряване на процесора, при мен се получи така като ми изгоря захранването.

    причината беше разтапяне на някакви пластмасови "господ-знае-какво" вътре, като разтопената маса беше покрила изцяло платката, пречеше да се охлажда и точно след ден-два мистериозни рестартирания изпуши красиво с малко облаче дим...

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #6

    компютъра ми се рестартира сам

    В event viewer виждам следното: "The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x100000d1 (0xaa38b000, 0x00000002, 0x00000000, 0xa9d53346). A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini051705-01.dmp.", ама не мога да го разбера...

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    компютъра ми се рестартира сам

    Usera, брато, я пусни едно търсене за "рестартира" (само в заглавията на темите!!!) и чети там - може да откриеш решение, тъй като подобни проблеми са дискутирани тук неведнъж!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #8

    компютъра ми се рестартира сам

    Мисля че открих проблема, но дали е така времето ще покаже. В system and recovery беше чекнато да се рестартира компютъра ако има проблем, ама какъв е проблема не можах да разбера...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #9

    компютъра ми се рестартира сам

    Това не решава проблема а вади наяве добре познатия blue screen of death, на който можеш да прочетеш за проблема... в повечето случаи не върши работа но е по-добре от рестарт. Аз още чакам да споделиш модела на това HP...

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #10

    компютъра ми се рестартира сам

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това не решава проблема а вади наяве добре познатия blue screen of death, на който можеш да прочетеш за проблема... в повечето случаи не върши работа но е по-добре от рестарт. Аз още чакам да споделиш модела на това HP...</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Така и стана, излезе синия екран на смъртта и доколкото успях да разбера проблема беше от Blackice, махнах го и ще видим...колкото до модела мисля че вече писах по-горе...

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    2
    #11

    компютъра ми се рестартира сам

    Пичове незнам.. и при мен почна тази Хтра От 3 дни ми се скъса машината от рестарт. В някои от случаите след рестарт изчезват и драйверите на LAN картата та трябва да ги инсталвам наново. Какво ли не опитах вече, сменявах браузери, тествах хардуера, сканирах за вируси и ad-ware с 20 вида програми....и незнам. Давайте акъл МОЛЯ ВИ!!



    Asus P4P800, Celeron 2,533 GHz BOX, 2x256 DUAL DDR 400 MHz, FX5900 MB/bit 128/256, Maxtor 80GB 7200/8




  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #12

    компютъра ми се рестартира сам

    @nightwolf_bg - според мен проблема ти е от омазания windows. Помисли си какви програми си качвал близките дни (преди да почне да се рестартва) Някой "Windows-и" са пълни бози и дават бъгове като за световно - като не им хареса нещо и ХОП рестарт. Скоро имаше проблем при XP SP1 - доста хора изреваха от т.н. "Рестартиране" - вирусче, което мистериозно изчезваше след качването на SP2 (кой знае MS може да са си го пуснали). Понякога една преинсталция помага.

    Преди да седнеш да ровиш пак провери и хардуера си.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Мнението ми на лаик е:

    1. Прегрява?

    2. Нестабилно напрежение по мрежата?</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Човека много хубаво си го е казал!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. USB куплунгът рестартира компютъра
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 14-07-10, 22:33
  2. Отговори: 7
    Последно: 21-09-07, 14:16
  3. Рестартира ми се компютъра - причини ?
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 53
    Последно: 11-07-06, 12:53
  4. При Shut Down компютъра рестартира?
    От Lord Steve във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 14-08-05, 09:41
  5. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе