Резултати от 1 до 7 от общо 7

рестартира се, помогнете

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #1

    рестартира се, помогнете

    Здравейте, имам проблем на компютър със XP Service pack 2.



    При опит да се браусва мрежата по какъвто и да е начин, компютъра се рестартира сам. Мрежовата карта е Linksys LNE100TX, като до един момент всичко си работеше нормално. Надявам се да има решение на проблема без преинсталиране.



    Пропуснах да кажа че интернет работи, също и няколкото програми които се свързват по мрежата със сървър

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    рестартира се, помогнете

    Реинсталирай всички драйвери на мрежови у-ва и SP2.. ако не стане.. форматирай и отначало [].



    // След първия син екран или рестарт се преинсталира всичко защото се омазва регистъра - препоръка на MS.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    рестартира се, помогнете

    Прилича на вирус, който се е закачил за Windows Explorer

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    189
    #4

    рестартира се, помогнете

    http://store3.data.bg/pakodelucia/Sites/RestartCMP.htm

    Най-долу виж , поразгледай се винаги има цака!

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    2
    #5

    рестартира се, помогнете

    Пич, при мен е АБСОЛЮТНО същия проблем. От 3 дни си скъсва гъза от рестарти. Аз не спирам да опитвам варианти, но ако пти теб е изкочил заека вече, моля те кажи от какво става така.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #6

    рестартира се, помогнете

    Може би е мрежова карта. 2-3 пъти ми се е случвало, на различни дъна, с различни карти (рестартират се машините ) и се е оправяло само като се сложи 3Сом карта.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #7

    рестартира се, помогнете

    Има два вируса, които предизвикват подобен проблем, в момента, в който влезеш в мрежата: sasser и blaster. (може да са и повече, разбира се, но аз с тези съм се сблъсквал)

    Никой от Вас не написа как точно се рестартира системата му.

    Дали просто цъква и екранът става черен и всичко започва от 0 или Ви излиза някакъв прозорец на който пише, че нещо подобно: "NT Authorities will shut down this system after XX seconds" Където XX е число от 50 до нула и започва обратно отброяване?

    Ако е второто, направо пуснете един сърч и си свалете по един fix и по една кръпка и за двата. Първо се пуска removal tool-ът (или fix-ът, зависи как е кръстена програмката, при Symantek май се казваше fxsasser.exe), а после се слага кръпката, за да не се самозарази отново системата. Другия вариант е да махнете вирусите и да инсталирате SP2. За да сте спокойни, че няма да се рестартира компютъра, докато опитвате да поправите проблема, още със стартиране на системата Start->Run->пишеш "cmd"->пишеш "shutdown -a". Разбира се и в двата случая без кавичките. Тези действия спират всеки процес, който би изключил или рестартирал компютъра, така че ще Ви се наложи да рестартирате от копчето...

    Кръпката май се казва "WindowsXP-KB835732-x86-ENU.EXE", но не си спомням за двата ли беше или само за единия.

    Потърсете във форума на "shutdown" и непременно ще намерите решение, както и аз преди няколко месеца...

    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. защо се рестартира
    От stan75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 30-01-09, 17:37
  2. PC-то ми рестартира
    От jazzman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-10-05, 14:58
  3. WinXP се рестартира сам
    От svetliof във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-05, 11:40
  4. компютъра ми се рестартира сам
    От Usera във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-05, 23:56
  5. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе