Страница 1 от 184 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #1

    Колко ми харчи климатика...?

    Това е един доста наболял въпрос. Нека тази тема се превърне в арена на битката между електормерите.

    Похвалете се от вашата маркова машинка за да оправдаете факта, че сте се изръсили яко за климатик

    Оплюйте своята китайка и потвърдете английската поговорка "Не съм толкова богат, че да купувам евтини неща"

    Или отсъдете Соломоновски: "За тези пари - толкова"


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    имам 2 бр. 12-и
    Дарел и Мидеа
    за 22 дена с 50% включвания
    сметката мие 48 лв ! ( имайте в предвид че пералня , бойлер хладилник и комп . не се спират ! )

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #3

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Интересно ми е и на мен, макар аз да не ползвам климатик за отопление. Но ще помоля да споменавате и температурата, която поддържате.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    между 20 и 26 градуса
    (обичам да ми е топло - така и така харча ток )

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    3 бр. климатика DAEWOO. един 12 и 2 -9-ки
    За миналия месец над 200 лв ток. В по-студените месеци около 400.
    Това е 120 кв. офис с доста високи тавани и се налага почти в всяка стая да работи и духалка или маслен радиатор.
    Изобщо отоплението на климатици има един кофти недостатък. Горе ако ще на 32 градуса да го нагласиш - на пода температурата ти е 10 градуса по-ниска. И ако си с теракота и никой не те топли отдолу се налага да ходиш с шушони

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Аз съм с високи тавани и с клиамтик температурата по височина е с по малка разлика в сравнение с отопление с конвектори. При климатика има пренудена циркулация и топлия въздух от тавана го духа към пода. Разбира се клиамтика не трявба да се държи на най ниска скорост и клиамтика трябва да е проектиран аз твоето помещение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #7

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    MrTECHNO,сподели ако обичаш какви пераля и бойлер ползваш/хладилниците и компа не ги включвам/,че плащаш такива сметки??

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    27
    #8

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    гр. София - за ноември платих 69 лева, а за декември сметката ми е 62 лева.

    Отоплявам двустайно жилище с изцяло южно изложение и PVC дограма. Хол-трапезарията е около 30 кв.м. и го отоплявам с този Carrier:

    http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=35&f=3971

    Стаята на детето е около 12 кв.м. и се отоплява с духалка.

    Освен отоплението в къщата се харчи наистина много ток - комбиниран хладилник-фризер с два компресора, ежедневна пералня (събота и неделя по две), ежедневно готвене (страшна жена си имам ), ежедневно гладене, 24h работа на едно PC и по около 6h работа на второ PC, ако не съм аз няма кой да загаси и една крушка в апартамента...

    До миналата година бях на парно и плащах от 80 до 120 лева (от които 40 лв за топла вода) месечно. След като сложих климатика го изключих по съвет на жената и мисля, че тя се оказа права. Сега хем ни е топло (климатика не го спирам), хем май е и доста по-евтино. Все пак е твърде относително всичко това защото тази зима не е точен критерий за окончателен извод.

    Забравих да спомена, че климатика се държи на 22-24 C на ауто фан режим и е буквално над спалнята ни. Знаех, че този модел е безшумен (това бе едно от условията при покупката), но повярвайте ми той надмина очакванията ми. Много по-ясно, въпреки PVC дограмата, долавям монотонния звук от външното тяло, отколкото работата на вътрешното.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ако сметнеш колко си плащал преди общо за ток и топлофикация и сега колко плащаш за тях общо ще видиш, че спестяваш неповече от 20-30 лева. Сметни колко ти е струвал климатика и виж къде е далаверата.
    Да не говорим, че отоплението на апартамента ти, в който има парно /нищо, че си го изключил/ е съвсем различно ако беше в сграда без парно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    27
    #10

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Ако сметнеш колко си плащал преди общо за ток и топлофикация и сега колко плащаш за тях общо ще видиш, че спестяваш неповече от 20-30 лева. Сметни колко ти е струвал климатика и виж къде е далаверата.
    Да не говорим, че отоплението на апартамента ти, в който има парно /нищо, че си го изключил/ е съвсем различно ако беше в сграда без парно.
    Нещо не ти разбрах мисълта, или по-точно аз не съм споменал по-горе колко плащах за ток преди климатика... Сметката ми за ток не е падала под 45 лв. миналата зима. Както казах ние харчим наистина доста ток. Разликата обаче е, че сега сме с PVC дограма с К-стъкло, което по мое скромно мнение е най-важното условие за нисък разход на енергия. Така че по мои много груби сметки климатика ми харчи по около 20 лв.на месец за отопление. Май горе-долу толкова харчеше и за охлаждане през лятото. Пак казвам апартамента е вътрешен, изцяло южен, но за сметка на това на последен етаж, а подовата настилка е изцяло теракот с изключение на стаята, където е паркет. Въпросът е доколко сегашните температури могат да се определят като зимни в гр. София... Според мен, въпреки всичко отопление с климатик е по-изгодно отколкото с парно, а и всъщност основното предимство на климатика се усеща през лятото, само че ние в нашата татковина пак сме с обърнати представи...

    А, иначе за първоначалната инвестиция си прав, но аз винаги съм предпочитал по-скъпото и марково пред компромиса. След като три месеца през пролетта проучвах пазара и всичко живо се кълнеше, че Panasonic е най-доброто накрая взех Carrier. Защо ли?

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Избора ти определено е много добър. Виж това за 20 лв харч на климатика през зимата ми звучи нереално. но както и да е.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Избора ти определено е много добър. Виж това за 20 лв харч на климатика през зимата ми звучи нереално. но както и да е.
    Реално е, ако навън е 7-10градуса, а в стаята без да работи климатика е около 17-18, то до постигането на 22-23гр. си е съвсем нормално да направи такъв разход.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    2та ми климатика не се изключват и харчат общо около 50 лв/месец поддържайки 21-22 градуса като отопляват общо около 40 квадрата - 2 от стаите ( северни) на апартамент ново строителство ,но тази зима е топла ,само нощем пада под нулата .доволен съм ,ако си на дърва например топло студено дръвцата горят ,няма да икономисаш много .. догодина ще взема още един климатик

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    30
    #14

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Два климатика на 24* двустаен апартамент 64 квадрата без PVC дограма
    не ги изключвам изобщо
    за по-миналия месец около 30 лева , за декември пак толкова (това само за климатиците)
    и това ако не е далавера ..........здраве му кажи, за справка комшиите над мен дадоха 90 лева за парно
    а миналата година плашах по 150 лева всеки месец за да мръзна на парно и в края на отоплителния сезон доиде и изравнителната с още 197 лева

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #15

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Чета, чета и....ами не вярвам просто. Аз лятото плащам 30-40 лв. само за бойлер, кухня, осветление.
    Дори и 45 съм стигал, а зимата семейство да плаща 50-60 лв ...........
    //Нищо лично - (сит на гладен не вярва и обратно)
    Някак си ме хващат едни мисли за световната ентропия и други подобни...........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 184 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе