Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Колко Ток харчи при размразяване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #1

    Колко Ток харчи при размразяване

    Колко Ток харчи при размразяване това ме интересува когато мине на режим дефрост колко ток дърпа конвекционалния и колко инверторния колкото пише на табелката ли мерси предварително ли и ако има такава тема моля да ме извините неможах да я намеря :rolleyes:

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Приеми, че харчат еднакво и че този разход е пренебрежимо малък спрямо оперативния такъв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #3

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Зависи колко е заледено външното тяло. Една две минути надува на максимум за да го стопи ,а след това поддържа различно - 400..... 700 вата, докато изтичащата вода стане да речем 8 гр. или колкото е там според програмата му.Засичал съм между 50 и 100 вата консумация за еди цикъл на размразяване .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Това са ми измерванията за инвертор. Електромера е 600об./kWh.
    Ето линк с типичен дефрост, само че при изключване на климатика. Може да се види как се изменя консумацията. Видео споделяне / VBOX7
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #5

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Мерси много за изчерпателните отговори просто искам да науча повече за тия машинки и с такива отговори ми се изесняват нещата едно по едно

    - - - Обновено - - -

    Гледах и видеото и схемата така е при инвертора защото тои сам си контролира мошността значи по пътя на логиката конвекционалния дърпа толкова колкото му пише на отопление примерно както на моя е 1010 значи толкова ще харчи или колкото на охлаждане 1106 защото при тях нали няма промяна и са ОН ОФФ както се казва щом работи си дърпа колкото пише аз така го разбирам

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #6

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Да така е ,но и външната темп. играе голяма роля за консумацията на конвенционалния климатик.В смисъл една е консумацията при +7гр. друга е при -10 гр.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #7

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Демек искаш да кажеш че примерно при 7 градуса ще изключва и консумацията на час ще е примерно към 600 700 вата на час а при -10 може да бачка нон стоп което е ще е колкото го дават за час нали правилно съм те разбрал

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #8

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Искам да ти кажа ,че ако конвенционалния климатик за 1 час непрестанна работа при +7 градуса го дават да консумира 1 kw/h то при -7 гр. вече консумацията му за 1 час непрестанна работа ще е примерно 850 W.Колкото повече пада темп. навън толкова повече пада и консумацията и отдавната мощност на климатика.За това всеки климатик има сервизно в което е описано колко консумира и колко отдава и до колко работи дадена машина.Надявам се сега да ме разбра.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #9

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Да да и мерси много за отговора защото мислех че е точно обратното имам предвид мислех че колкото е по студено повече дърпа иначе ми беше ясно че дава по малко топло ама мислех че дърпа повече а то било друго яче

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #10

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    За да не отварям нова тема ще питам тук понеже виждам че има много компетентни хора въпроса ми е колко вата дърпа конвекционалния климатик когато си достигне градусите и изключи мерси

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #11

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    След като достигне зададената температура и спре консумира 10-15 вата може и малко повече зависи от климатика. Ако е добре оразмерен климатика би трябвало при + температури да работи не повече от 60% от времето и чак когато спаднат температурите под 0 да работи повечко.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #12

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Мерси за бързия и изчерпателен отговор

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Както казах, консумацията за дефрост, не влияе съществено на общата. Ето и първия ми дефрост за сезона:

    Този пост е редактиран от Kasap; 31-10-12 в 02:02.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    65
    #14

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Страхотна диаграма показва всичко и интересно колко бързо пада температурата щом спре да духа топло а интересно е каде живееш че чак да има нужда от дефрост мисля че не е падало под 0 ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #15

    Отговор: Колко Ток харчи при размразяване

    Абе уж не е падало под 0-лата, ама тази сутрин си търсих стъргалката за лед.
    Почти всичките стъкла на колата бяха в тънък лед. - почна се.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатика...?
    От TazmaniaK във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2759
    Последно: 18-02-17, 11:16
  2. Midea MSRU-12HRDN1 R20 колко харчи.
    От valerko във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-13, 10:05
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 18:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе