Резултати от 1 до 15 от общо 15

Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #1

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Въпроса ми е следния:

    Дали някой има информация за това, колко дълъг кабел (максимум) мога да използвам от TVOUT-а на видеокартата до телевизора.

    Предполагам няма значение, каква е видеокартата , но за всеки случай картата е GB RADEON 9200SE/64M/64B/TVOUT.

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Моя е 10м и работи. Картата ми е Radeon Mobility 9000.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #3

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Благодаря !!!

    Аз мисля да не ползвам повече от 7-8 метра , да се надяваме че няма да има проблеми

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #4

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    За жалост освен че има разлика в дължината има разлика и в това какъв тип кабел ще ползваш. Елементарен пример е на един мой съсед картата Axele GeForce4 MX440. Работи само с оригиналния си кабел или с кабел добре екраниран и до 1-1,50 метра. Оттам натам все едно не подаваш сигнал. Имам чуството, че колко по-маркова е картата, толкова по-добър(силен) е сигнала от изхода.Аз съм имал досега 3 ATI-та (по едно на Asus,Saphire и Gigabyte) и засега не съм имал проблем ама все пак кабела ми е добре екраниран и е 4 метра.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #5

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Ползвам коаксиален кабел за мрежа (50 ома) - някаде към 15 метра и нямам проблем. Картата e GB 9600Pro

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Не е необходимо кабела да е коаксиялен а само трябва да е екраниран. А иначе с дължината няма проблеми, може и 30м да бъде. Говоря за композитен сигнал а не за s-video.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Аз съм с GeForce4 MX440 и превключвам фабричен S кабел с дължина около 1м към 2 коаксиални с различна дължина от 3м и 5-6м към 2 различни телевизора.

    На мой познат със същата карта съм пуснал около 10-12м коаксиален кабел който минава през цялата стая в която е РС то , коридор и влиза в кухня където има втори телевизор.Картината е много добра.

    Използвах коаксиален кабел защото имах запаси от преди.

    P.S.Забравих да уточня , че кабела ми е 50 ома и е посребрен -съветско производство.


  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #8

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Аз пък смятам, че е задължително да е коаксиален - 50ома. В противен случай ще представлява паразитен капацитет или индуктивност и затихването ще е огромно. При характеристично съпротивление 50ома ще е съгласуван /почти/ по вход и изход и влиянието на капац. и инд. образно казано взаимно се компенсира.

    Остават само загубите в диелектрика, които за тези честоти - няколко Мхц - са пренебрежимо малки дори за десетки метри.

    Казвам почти, защото входа за компл. сигнал на ТВ-то е 75ом обикновено.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #9

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    dedis, нямам идея какво са тези термини, които си ползвал, но при мен е с-видео,

    кабела е закупен от УСА, с `позлатени` накрайници - 15тина метра и няма грам шум или каквото и да е там в образа,

    но със стандартния кабел, който е с видеото ми, около 1.5метра, се вижда доста по-лошо. Според мен става дума за едно нещо - изработка на кабела (така де, поне до 15-20 метра, на повече едва ли ще е нужно на някого) []

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #10

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">dedis, нямам идея какво са тези термини, които си ползвал, но при мен е с-видео,

    кабела е закупен от УСА, с `позлатени` накрайници - 15тина метра и няма грам шум или каквото и да е там в образа,

    но със стандартния кабел, който е с видеото ми, около 1.5метра, се вижда доста по-лошо. Според мен става дума за едно нещо - изработка на кабела (така де, поне до 15-20 метра, на повече едва ли ще е нужно на някого) []



    <div align="right">Originally posted by Pa3KaTaH*-*10/02/2005*:* 13:04:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Късите кабели към картата са вероятно само екранирани, а не коаксиални. Всъщност коаксиалният кабел е вид екраниран кабел, само че със определено стандартно отношение на индуктивността към капацитета му. Корен квадратен от това отношение се нарича "ро" - характеристично съпротивление. Най-често е 50 или 75ома. Това дава възможност за съгласуване по импеданс на генератора, кабела и консуматора, при което реактивните съставляващи взаимно компенсират вредното си влияние.

    Твоят дълъг кабел е вероятно такъв, а този с платката - не. Така че нестандартният кабел, дори и къс, може да скапе сигнала тотално, а готиния - да го отслаби само някой и друг процент и то при десетки метри дължина.




  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    кабела трябва да е коаксиален дължината няма да е критична

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Още един глас за коаксиален кабел, доводите са дадени по-горе. А и опита който имам - също потвърждава това.


  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Твърдо за използването на коаксиален кабел. Загубите са по-малки и възможността да влязат смущаващи сигнали също.

    Искам обаче да направя една корекция на написаното от dedis:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    .....................

    Всъщност коаксиалният кабел е вид екраниран кабел, само че със определено стандартно отношение на индуктивността към капацитета му. Корен квадратен от това отношение се нарича "ро" - характеристично съпротивление. Най-често е 50 или 75ома. Това дава възможност за съгласуване по импеданс на генератора, кабела и консуматора, при което реактивните съставляващи взаимно компенсират вредното си влияние.

    .........................

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Корен квадратен от съотношението L/C при коаксиалните кабели се бележи с Z и се нарича вълново съпротивление (където L е самоиндукцията, а С - капацитета). То зависи от геометричните размери и не зависи от честотата.

    Характеристичното (специфичното) "ро" участва във формулата за определяне на омичното съпротивление на материалите.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Няма занчение какво ще е характеристичното съпротивление на кабела тъй като сигнала е нискочестотен. Пак казвам че няма значение какъв е кабела. Само трябва да е екраниран.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #15

    Въпрос за дължината на кабела за TVOUT

    Lupus,

    Прав си, грешката е моя - с Z<sub>0</sub> се бележи характеристичният импеданс. С "ро" се бележи специфичното ел. съпротивление.

    Трябва човек да префлашва мозъка си отвреме навреме.[8D]

    Едит//

    Julian,

    Няколко мегахерца все пак се водят висока честота.

    А дори разликата 50-75ома може да даде някои отражения по кабела /двойни, тройни контури/, но, надявам се, незабележими.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Резнаха ли ви кабела?
    От Eddie във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 56
    Последно: 07-04-11, 09:28
  2. 3а какво служи RGB кабела ?
    От monto във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 20-12-08, 17:10
  3. За дължината на тръбния път
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 13-07-07, 17:39
  4. Дължина на кабела за TV Tuner
    От bennito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-11-05, 09:40
  5. За дължината на заглавията ?
    От LudZaVrazvane във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 04-06-03, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе