Резултати от 1 до 4 от общо 4

Запис от сат. приемник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #1

    Запис от сат. приемник

    Здравейте



    Имам PC Dell PIII 600MHz/128 MB RAM. Искам чрез него да мога да правя записи от сателитния ми приемник. Наскоро пробвах с един тунер PixelView (исках да използвам това, че тунера има "video in") но нещата малко се объркаха и нищо не стана(тунера забиваше постоянно).

    Какво решение бихте ми препоръчали, като имате в предвид че дъното няма

    AGP slot, има само PCI, видеокартата също ми е PCI 32MB (Savage). Интересува ме основно на мога да правя записи от сателитния ми приемник, както споменах в началото...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Запис от сат. приемник

    Здравей!

    Кажи и с какъв чипсет е тунера, но не ми се вярва да е с хардуерен MPEGII кодер. Пък и така да е, пак трябва да провериш хардуерните изисквания на тунера. За това вече съм убеден, че РС-то ти не отговаря на изискванията. Твоята машина е на долната граница за декодиране, какво остава за кодиране на видеопоток....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    76
    #3

    Запис от сат. приемник

    Чипа ми е Connexant. Но аз не държа на PixelView-a. Вече го върнах. В момента търся просто тунер или кепчър които да ми върши работа?



    Препоръчаха ми това - http://www.hauppauge.com/pages/prod...ata_pvr150.html

    http://www.hauppauge.com/pages/prod...ata_pvr350.html



    но от ВАЛИ казаха че изискванията не тунерите не отговарят на моя компютър. С други думи няма да работи както трябва...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Запис от сат. приемник

    Първо - линковете са ти невалидни. Предполагам става въпрос за този и този.

    Ако те са с чип Connexant 2378х (и моя тунер е с такъв), пак си е мъка да записваш в MPEG2 - на машината ми (Barton2600/clocked to 2800+) тунера ми си иска 30% натоварване.

    Отделно на сайтовете си пише: <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> System Requirements

    Pentium® III processor 733MHz or faster

    Microsoft® Windows® XP/2000

    Free PCI slot

    Sound card

    CD-RW or DVD writer for burning Video CD's, S-VCD's or DVD's (optional)</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Edit:

    ---------

    В сайта на моя тунер си пише: <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">System Requirements

    Pentium III 450, 128MB RAM or better

    PCI 2.1 Compatible Slot

    Real-Time Video Capture at 320 x 240 (MPEG-I)--- Pentium III 450MHz or better

    Real-Time Video Capture at 720 x 480 (MPEG-II)--- Pentium III 800MHz or better </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    ----------

    Edit.





    Пипитай ако имат USB модел, дали става да си занесеш РС-то и да пробваш на място...

    Успех! []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Приемник на сигнал
    От pier_67 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 11-11-13, 20:08
  2. Купувам DVB-C приемник.
    От batzas във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-12, 13:29
  3. Сателитен приемник
    От evgenye във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 14:39
  4. Какъв сат приемник
    От ronaldo във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 21-10-09, 19:45
  5. Питане за ТV приемник
    От Косьо във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 19-04-05, 07:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе