Резултати от 1 до 8 от общо 8

HELP! PC-то угасва, рестартира, увисва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    1
    #1

    HELP! PC-то угасва, рестартира, увисва

    Помагайте!



    Преди 2 месеца взех PC втора употреба (Duron 1.2, 256 DDR, GF MX 440 64 MB, дъното е Asus, XP Professional SP2). В началото се рестартираше сам. Оказа се, че перката на процесора не върти постоянно и той е прегрявал. Смених перката и проблема се оправи. От известно време обаче компютъра просто угасва, все едно някой вади щепсела от контакта. И отказва да тръгне, докато не извадя кабела от захранването и го пъхна отново или не задържа продължително стартовия бутон. И това го прави по всяко време - докато пиша писмо или слушам Winamp. Но все по-често започна да го прави още в първите минути след старта. Преинсталираx с XP Home Edition SP1, без разлика, дори угасна по време на самата инсталация. Угасна дори и като зареждах Slax LiveCD...Друг път директно се рестартира. Понякога чувам странен звук като прискърцване, но не мога да определя дали е от харда. Тогава не гасне, а след около 10-15 секунди просто увисва, дори Ctrl-Alt-Del не помага и не ми остава нищо друго освен твърд рестарт.



    Човека, от който го взех, ме посъветва да сложа перка на вентилатора на дъното, който да охлажда чипсета. Това не съм го направил още.



    Не мисля, че не е от тока в нас, защото работя със старото пц на същия контакт и нямам проблеми. Компа е сканиран с Kaspersky, не откри нищо. Пък и ако беше вирус, няма да го прави след формат, и то по време на преинсталацията?

    Възможно ли е захранването да не прави добър контакт някъде? Могат ли да имат нещо общо ИДЕ кабелите, защото забелязах, че флопито ми не работи, а когато го сложих на стария, си работеше...



    Всичко това ме кара да мисля, че проблема е хардуерен, затова и поствам тук темата. Ще съм благодарен на всякакви идеи, защото пц-то просто не става за работа и е много досадно..[V]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    HELP! PC-то угасва, рестартира, увисва

    наи вероятно да е от захранването и аз имам подобен проблем на едно компютърче в офиса и като му сложих друго не даде грешка поне за 2-3 часа.

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    HELP! PC-то угасва, рестартира, увисва

    Провери кабелите на твърдия диск. Щом се чува скърцане най-вероятно захранващите кабели не правят добър контакт. Опитай следното - хвани захранващият кабел на твърдият диск в близост до буксата (но не самата букса) и се опитай да го раздвижиш. Ако се движи и не прави добър онтакт, веднага ще го усетиш.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    HELP! PC-то угасва, рестартира, увисва

    Подмени IDE кабелите, за флопито - виж дали правилно си вързал кабела (да не си го обърнал), виж също какви са настройките в BIOS-a - да не е забранено случайно. Но аз бих обърнал по-голямо внимание на захранването.

  6. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #5

    HELP! PC-то угасва, рестартира, увисва

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Помагайте! От известно време обаче компютъра просто угасва, все едно някой вади щепсела от контакта. И отказва да тръгне, докато не извадя кабела от захранването и го пъхна отново или не задържа продължително стартовия бутон ...

    <div align="right">Originally posted by forester - 17/07/2005 : 12:51:11</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това ми прилича на сработване на ASUS OverHeat защитата ... с една дума - компота ти отново прегрява най-вероятно. Вземи си един нов (не скъп, но читав) FAN за Socket A, махни този, зачисти ЦПУ-то, намажи тъничко с термопаста и си сложи новия. След това си провери и намести всички кабели, след което си замери напреженията на PSU-то при натоварено PC.

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    HELP! PC-то угасва, рестартира, увисва

    Аз съм за смяна на захранването . Ако не е от вентилатора на захранването!

    Може да се пробва временно с някое друго, по-мощно.


  8.  
     
  9. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #7

    HELP! PC-то угасва, рестартира, увисва

    Ако си наистина с Duron-то ти прегрява-в София имам с Duron и трябваше 3 ВЕНТИЛАТОРА за да грее нормално иначе скачаше до 60*С за 3 минути.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    1
    #8

    HELP! PC-то угасва, рестартира, увисва

    Аз имах подобен проблем и се оказа от захранването . затова ти препоръчвам да си вземеш едно захарнване по възможност ново и повече ватове. Смятам че ще ти се реши проблема, това е доста често срещан проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лаптоп Toshiba Satellite Pro - увисва си кротко
    От Black Adder във форум Мобилни устройства
    Отговори: 15
    Последно: 21-09-08, 07:50
  2. Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек
    От tonyjordanov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 24-02-06, 01:00
  3. Компютърът ми увисва
    От Jenny във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 03-02-05, 02:57
  4. Ати9200 на дъно п4Синтакс увисва???
    От Popkaro във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-03, 09:26
  5. PC-то "увисва" като се вържа в интернет..??
    От naughty hacker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-08-03, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе