Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    215
    #16

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Ами честно да ти кажа взех си IBM Talesto 30Gb 7200rpm 2Mb cache и направо се родих...не съм чувал да е по-чуплив от другите ама аз няма и да го вадя де - имам си един Quantum Fireball 2.1 Gb за тая цел - мисълта ми е ако ти трбва ка4ество и скорост - IBM, но е все пак по-скъп - ~160$ (м/у другото е супер безшумен)







    Променено от Psycho на 15/02/2001 23:39:41

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #17

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    И аз съм с IBM 30Gb/7200 и т.н. Много, ама много е добър. Сдобих се с него почти случайно, защото иначе щях да взимам Fujitsu, но се оказа, че няма в момента внос (сиреч поредният скапан вносител).

    Както и да е - за мен това е изборът ти. Разликите с аналозите не надвишават $20-25. Така че решавай. Единственото нещо, което трябва да внимамаш както ти казах е да е правен в Тайван, защото алтернативата е Унгария/Румъния (поне според една друга дискусия тук). Еми това е!

    Pecho




  4. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #18

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    С дисковете на IBM, произведени е Унгария, също няма никакъв проблем. Заводът в Унгария е един от най-добрите в Европа.




  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #19

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Много мения, много нещо :-)

    ами то теи като гледам като страничен човек да си купя по един модел от различните

    производители, те всичките добри.

    Моето мнение е че всичките тези изброени фирми си прозивеждат хубави дискове, кои по-бърз,

    кой - по тих, кой по - надежден и т.н.

    Според мен най-важното нещо, както каза Lamia си е просто да се избере

    надежнда фирма, където могат да обсужват клиентите както трябва, не да ти се обясняват половин

    час за повредата докато го приемат за ремонт и след това да ти го върнат след 3 месеца..

    Аз имам доста горчив опит от такива фирми, имена няма да споменавам просто ще кажа, че са доста

    известни.

    Помня през 1995 когато ми се скапа първия 106,9 MB Seagate, как собственика на фирмата ми

    отговори "приятелски" : "ами нали компютъра върви, защо да го сменяме ?", нищо, че имал

    еди си колко BAD сектора...

    Където и да отида, все имам тоя куцуз късмет да попадам на такива униклани хардчета..,

    Просто ми е писнали и то най-вече са се скапвали Quantum - не знам може да е чиста случайност.

    Чувал съм доста слухове, че просто в България се внасят от време на време някакви скапани

    партиди и се продават от масовите асемблатори, но доказателства за това - няма.

    За съжаление не съм имал възможност да тествам 7200 оборота, но както е да, поне на повечето

    места правят разлика и то не малка между двата вида 7200/5400, дори и 5400 да е АТА-100

    с повечко кеш, на места дори казват, че 5400 не могат да се възпозват напълно от АТА-66/100

    не мога да го потвърдя това е мнение на сайтове и статии, а както знаем пресата понякога е

    пристрастна.



    Моя личен съвет е да си вземеш от гарантирана фирма със сигруна гаранция, нищо че е по-скъпо,

    все пак не го сменяш на мсеки 2-3 месеца.






  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    54
    #20

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Verni neshta sa napisani tuk za hardovete, no i az bih ti preporachal IBM s poveche garancia.

    (moia e s 30 mes (da 4ukam na durvo da ne mi se nalaga da ia polzvam de ))))

    No az se pitam drugo nesto: za razlikata v skorostta pri 5400 i 7200 e iasno , no ima li razlika megdu ATA 66 i ATA100 .

    Ne sam testval s ATA 100 .

    Useshta li se zabarzvane?




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #21

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    в момента скоростите на интерфейса изпреварват доста физическата възможност хард диска да подава данни. (тя май е около 35Мб/с max). така,че разликата между 66/100 е в по-бързият трансфер между кеша на диска и дъното.т.е. дисковете с 2Мб кеш по ще имат сметка от ата100.



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #22

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    BRATLE - IBM sas jaka garantsija ot svjasna firma - 160$ bese 30/7200/2mb

    ZA UFO - UFO prestani s tija tvoite gluposti 1,5 metra?!!!!!!!!!!



    dNIMITORV

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #23

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Purvo vinagi IBM

    na vtoro miasto sa Quantum i Maxtor

    treto sa Seagate




  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #24

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Mani gi Quantum, predi misleh 4e sa dobri po cena-proizvoditelnost ama sega sa na edna cena s Maxtor...Puk i Maxtor sa po-dobri spored men.



    The_UFO

    the_ufo2000@yahoo.com

    http://www.theufo.net

    ICQ:94565641

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #25

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Az vinagi sym karal na Quantum i problemi sym nqmal. Predi nqkolko meseca oba4e si kupix IBM 30GB/7200 i mislq 4e e po-dobyr. Vse pak naistina moje da sa po-4uplivi IBM-kite shoto dokolkot znam te nqmat protivoudarna zashtita. A za tva deto go kazva UFO shte kaja samo 4e edin priqtel si izpusna Quantuma 13GB ot okolo 1m i sled tova polovinata beshe v bad sectori.




  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #26

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Гаранцията и фирмата са най-важни,както казаха всички преди мен. Все пак питай ги дали партидата не е дефектна. Мреди няколко месеца ходихме с един приятел да му купуваме HDD,

    бяхме се спряли на WD 20GB, 5400 RPM, от Leader щяхме да го взимаме, но те казаха че партидата е скапана, та взехме Quantum - бачка си страхотно, е, не сме правили опити като някои други - каква е max. безопасна височина от която да се пусне харда. IBM много си ги бива, също и Maxtor, също и WD. Доколкото си спомням, за миналата година само Quantum бяха на загуба, а всички останали имаха печалба...



    The choice is yours...




  14.  
     
  15. MOSEZ
    Guest
    #27

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Za men IBM e na purvo miasto, no ako ne mojete da otdelite tolkova $ izbora e mejdu MAXTOR i FUJITSU ( koito za sujalenie lipsva na pazara ). Az v momenta sum sus Quantum AS 20.5 ATA100 7200 2k i hich ne sum dovolen, predimno ot zvutzite koito izdava - kato bantzig e, otnachalo misleh che komshiata ot po-dolniat etaj pechata neshto na matrichnia si printer. Testove ne sum mu puskal zashtoto dunoto mi niama daje i ATA66 / ASUS P3B-F /.

    Sega chakam purvia udoben moment da go prodam i da si vzema neshto po-tiho. Predi tova imah 8.4GB Fujitsu - super beshe, no mi se naloji da go vkaram v edna evtina konfiguratzia zashtoto ne mojah da nameria hard na staro a s nov nevlizah v tzenata. Az lichno kopuvam hardove ot RTS zashtoto sa s min 18 mesetza garantzia a i tzenite im sa dosta dobri, naprimer moia Quantum kogato go vzeh beshe s 12$ po-evtin ot sushtia po purva kolonka na MOST, a v MOST e s 1g garantzia.




  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #28

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    интересува ме някой има ли впечатления от quantum 40gb ( "qlm40000 lda/ata 100" му е модела ) - на site-а го няма така, както е в ценовата на most !!! цената му е много яка, ама знае ли човек, без да го е пробвал! ако някой има или му е минавал през ръцете, нека сподели !




  17. usi
    usi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    20
    #29

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Аз смятам да си купя Seagate U5 20GB на 5400 оборота/1MB кеш/ATA 100 за 89$ от Jar. Убеден съм ,че на повечето потребители не им е необходим по-голям и по-бърз (а и по-скъп)диск.









    Променено от usi на 20/03/2001 02:45:29

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #30

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    po-golqm ne ni e nujen ?!?!?!



    q stiga @#$%^&



    moje 20Gb da ti stigne za izvestno vreme ama ako imash i sobstven CD-R

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам Hard disk за IBM X40
    От sword-fish във форум Купува
    Отговори: 9
    Последно: 08-08-12, 13:30
  2. Шум от hard disk-a
    От DragooNART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 26-05-06, 23:43
  3. HARD DISK ПОМОГНЕТЕ
    От mit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 08-03-06, 16:40
  4. Izkajete vasheto mnenie za Sony Ericsson T300-T310
    От Panzer във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 40
    Последно: 25-07-03, 15:35
  5. KAK SE FORMATIRA HARD DISK
    От BREIKA във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-03, 04:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе