Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #1

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Molq izkajete mnenieto si, i naj-weche tezi ot was koito sa probwali powechko hard diskowe ili prosto sa kompetentni po wyprosa.. Znachi stava duma za tova che shte si kupuwam skoro nov hard disk.. I iskam da mi obqsnite primerno ogromna li e ralikata mevdu HDD-tata na 7200rpm i tezi starite na 5400rpm.. Oswen towa koq marka e predpochitana ot was i zashto? Naj weche se interesuwam konkretno Quantum ili Maxtor?? I nakraq moje bi naj-wajniq mi wypros: Koe e po dobre i zashto? 20GB@7200rpm ili 30GB@5400rpm... (imajete predwid che cnite sa pochti ednakwi...)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #2

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    HDD с 7200rpm e осезаемо по-бързо, това е ясно. Ти трябва да решиш сам какво ти трябва, скорост или обем. При скапаното положение с масовия внос на боклуци тук, търси фирма, която да ти даде пълни 3 години гаранция и бърза подмяна. Лошото е, че това са дискове внесени по официялни канали и те са малко по-скъпи. И вървят с 20% ДДС. Но според мен си струва човек да се изръси, защото от ядовете със строшени дискове, можеш да си докараш не един бял косъм. Аз лично предпочитам Maxtor и Seagate.




  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #3

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Не може да се каже, че едните са по-нови от другите. Новите серии на производителите включват и от двата вида. Както писа Lamia трябва да решиш всъщност за какво ти трябва. Лично аз преди месец се чудех същото, но накрая реших, че домашния ми комп няма нужда от бърз диск.Нито се занимавам с големи графични файлове, нито ми трябва бърз трансфер за многоканална аудио/видеообработка. После не съм и любител да си пълня диска с видео филми и различни големи игри.Т.е. най-накрая се оказа, че не ми трябва голяма скорост, нито пък обем .

    Преки впечатления:

    Quantum CX - прекалено често се развалят. имат някакво недомислие в управлението на главата. серията LM- една от най-бързите които съм виждал, но доста шуми от тракането на главата. Доста от фирмите давата само 1 година гаранция. Не те съветвам да се спираш на lct сериите.

    Maxtor- последните им дискове са доста тихи. Даже и 7200. В първият момент си помислих, че неработи диска, но светодиода на кутията ме успокои.





    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    моите впечатления за последните дискове на пазара са:



    quantum 5400 - бързички за класа си, но са шумни и трошливи

    ibm 7200 - определено бързи, много тихи, но чупливи и скъпи. не са разнасяне насам-натам

    maxtor 5400 - бързи и непретенциозни

    samsung 5400 - противно на всички мнения аз смятам че са доста сполучливи дискове - бързи за класа си, определено са доста устойчиви, почти не шумят ( е, при нещо супер-фрагментирано, какъвто и ще да е диска .... )



    освен това смятам, че за домашно рс е по-важен обема, а не бързината, защото тя никога не може да е достатъчна, а 10 gb са си 10 gb - след 6 месеца ще се чудиш защо си избрал 20-те, пък били те и с 5% по-бързи!




  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #5

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Moiata li4na klasacia e slednata:

    1.IBM 30GB, 7200. Dobar, no skup. Da se vnimava da e MADE IN TAIWAN.

    2.Seagate BarracudaII- sastite parametri i cena.

    3.Kazvat, 4e Fujutsu sa extra, no v momenta niama vnos. Vse pak mai sa made in Japan ???

    4. Ot po-evtinite- Maxtor. Ti si resavas skorost i t.n., no za home system e po-dobre da imas pove4e miasto. 10GB ne e malko vse pak!

    Pecho




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #6

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Zashto ne vzemesh IBM 40(ili may beshe 45) 5400prm, samo s 20-25 $ po-skyp ot koito i da e 20Gb 7200rpm



    neshto mi otesnq moq 15Gb-tov samo za 1 godina.

  8.  
     
  9. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #7

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Мaxtor са тихи и бързи. Quantum са по-бавни, но са железни - ако ще се носи диска, те са най-сполучливия избор. Иначе най-добри са IBM, но както и другите отбелязаха, трябва да се внимава с тях.

    Иначе според мен е по-добре да се вземе диск на 5400, но с по-голям обем(30-40 GB). Махtor имат модели 5400/ATA100/2МB cashe.




  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    От години ползвам MAXTOR и съм супер доволен от тях. В момента съм със 20GB 5400 об/м но със 2 MB кеш АТА 100 .Първо е адски тих добре, че имам светодиод на кутията, второ е доста бърз.Просто e SUPER




  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #9

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    а, сега си избери диск )



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

  12. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #10

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    zemi si na 7200 rpm

    da ne napravish greshkata da zemesh na 5400 !!




  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #11

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    За мен номер 1 по цена - производителност е Samsung 30GB 5400 rpm 512 kb.Струва само 125 $. За Quamtum, който казва че са

    чупливи - греши. Лично моят Quamtum Fireball 3,2Gb съм го изтървавал няколко пъти от височина 1-1,50 метра и да чукна на дърво

    още си бачка без проблемно. От 3 години го имам и не е мръднал. Имам 1 приятел, който има Quamtum 20,4Gb (взе си го горе-

    долу преди една година, непрекъснато го носи със себе си и си бачка - "пушка" )... Що се отнася но Maxtor, нямам лични впечатления, но не съм чул някой да се оплаква от тях. За IBM, че са №1, не споря. Поне до момента в който не видя как работи новият Maxtor 80GB...Не бих казал че по си заслужава 5400 rpm...



    The_UFO

    the_ufo2000@yahoo.com

    http://www.theufo.net

    ICQ:94565641

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #12

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Abe ne znam kyde si go izpuskal ot 1 metyr, moje bi na nqkoi asteroid, dokato si letql nasam-natam, ama probvai da go pusnesh ot 10 cm na Jupiter, ako mojesh se dobliji estestveno.



    Na vseki mu e qsno che ako pusnesh hard ot 1m, da ne govorim za 1.5 shte stane na KATMA



    Променено от John на 16/02/2001 01:39:08

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #13

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    ...Хайде сега глупости...



    The_UFO

    the_ufo2000@yahoo.com

    http://www.theufo.net

    ICQ:94565641

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    256
    #14

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    to John : spokoino be chovek - UFO e prav - Quantum-ite naistina sa jelezni diskove - moq go polzvam kato disketa ot pochti godina i nqmam nikakvi griji



    taka che za ne mnogo pari (95-100$) edin Quantum 15GB 5400 e idealen



    IBM 15GB ATA100/7200 sushto e mnogo dobra investiciq - 120-125$




  18. Alexander
    Guest
    #15

    Izkajete mnenie otnosno kakyw hard disk...

    Не мога да се оплача от новият ми Maxtor 30.7 GB, 7200 rpm. Теста в Norton Utilities 2000 го изкарва около 2.5 пъти по бърз (физически трансфер) от стария ми Quantum Fireball Plus KA, който пак се върти със 7200 оборота, но е само с 512 K cache. Maxtor-a e напълно безшумен. Според мен дисковете на 5400 оборота са морално остарели и забележимо по-бавни от тези на 7200.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам Hard disk за IBM X40
    От sword-fish във форум Купува
    Отговори: 9
    Последно: 08-08-12, 12:30
  2. Шум от hard disk-a
    От DragooNART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 26-05-06, 22:43
  3. HARD DISK ПОМОГНЕТЕ
    От mit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 08-03-06, 15:40
  4. Izkajete vasheto mnenie za Sony Ericsson T300-T310
    От Panzer във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 40
    Последно: 25-07-03, 14:35
  5. KAK SE FORMATIRA HARD DISK
    От BREIKA във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-03, 03:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе