Резултати от 1 до 10 от общо 10

Спасяване на информация от "изгорял" HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #1

    Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    Здравейте, търсих във форума, но не намерих нищо по въпроса, а той е:
    донесоха ми тука един HDD Quantum Fireball 3.2GB (3.2AT P/N SE32A013 Rev 02-B), на който обаче видимо му е изпушил единия чип (опушен е и леко подут). Чипа е NEC. Ако трябва може да се опитам да кажа и какво пише по чипа, макар че ще е трудно, понеже е поопушен.

    Та въпроса ми е, има ли начин да се спаси инфото от него? :coolsmiley:
    Аз съм нещо песимистично настроен по въпроса, ама все пак ако някой знае ....
    А чрез смяна на въпросния чип предполагам би могло да се получи нещо?
    Или пък ако намеря направо друга електроника от същия модел?
    Не мога да кажа дали няма и механични повреди, освен чипа.

    Пропуснах да кажа, че изобщо не се разпознава от БИОС и от никакви други диагностичинчи и други такива програми - абе все едно го няма .

    И другия ми въпрос пък е за един WD 80GB - не се разпознава от БИОС, обаче под Win XP Pro SP2 (с такъв съм в случая) си работи нормално. В къщи пък обратното - разпознава се в БИОС, но вин-а тръгва да увисва като започне да зарежда.
    Някой имал ли е подобен проблем и на какво се дължи той? Аз иначе за WD-то от известно време имам съмнения че нещо не е в час, ама сега пък хептен вече се убедих в това .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re: Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    Търси цяла електроника

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    за WD - сложи го сам на канал ?

  5. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #4

    Re: Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    Намерих тука една електроника, която е почти същата
    ще пробвам с нея, ако стане стане.

    А за WD-то - в момента е сам на кабел, и ги прай тея номера, а и в къщи го закачвах сам, пак същото.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    махни му джъмперите и ако пак го прави - пращай го на @samo ( ако си от софия де )

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #6

    Re: Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    донесоха ми тука един HDD Quantum Fireball 3.2GB (3.2AT P/N SE32A013 Rev 02-B),
    Кой модел е диска, или ми прочети 8те букви(и цифри) отдолу на ХДА-то
    ЗА WD-то като го сложиш на компютъра на който уж работи можеш ли да записваш по диска и да триеш?

  8.  
     
  9. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #7

    Re: Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    Пробвах с другата електроника - пак същото, диска не се познава от БИОС и т.н.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    махни му джъмперите и ако пак го прави - пращай го на @samo ( ако си от софия де )
    Това за кой диск говориш, за WD-то или за Куантума?
    А пък и съм чак от Габрово, тъй че на @samo няма да го нося

    За поста на samo:
    1. Отговора на въпроса ти, се съдържа в цитата, който си дал - 3.2AT P/N SE32A013 Rev 02-B - ейтова пише отдолу на диска;
    2. Както съм казал в първия си пост - работи си нормално, т.е. четене/запис - няма грижи;

    Абе слушайте, значи и двата проблема не са ми някакви жизнено важни, просто ми беше интересно. Стария Куантум е на един познат, който вече го е прежалил, просто исках да си поиграя.
    А за WD-то - също просто ми беше интересно, иначе решението е като му пусна диск менаджера на ВД и ще се оправи работата, но ще е до време сигурно, а и въпроса е принципен. Но ми беше интересно просто, какво го кара аджаба тоя ВестернДиджитал тъй да прави мизерии?
    Аз затова работя само със Seagate, и не съм имал никакви грижи досега.

    Ако някой може да предложи нещо друго (по-скоро по втория проблем с WD-то), да казва - конкретно, на какво се дължи това негово поведение?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #8

    Re: Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    За поста на samo:
    1. Отговора на въпроса ти, се съдържа в цитата, който си дал - 3.2AT P/N SE32A013 Rev 02-B - ейтова пише отдолу на диска;
    2. Както съм казал в първия си пост - работи си нормално, т.е. четене/запис - няма грижи;
    Отдолу пише ASEI OC50, SE32A013 е надписа отгоре до баркода.
    Както и да е разбрах това което ми трябва, грешката е моя.
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ...махни му джъмперите ...
    Става дума за ВД-то. "Single Master" Пуска се сам на канал.

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    Благодаря Samo, зарежи го вече това, щото върнах вече диска на собственика му, със съвета за момента да използва само джъмпера му :coolsmiley: А за надписа, това наистина го пишеше до баркода, ама диска беше много "измъчен" и с поизтрити надписи, на друго място не видях нещо за модел или нещо такова (изтрило се е явно). Та може И моя да е грешката

    А ВД-то ще го пробвам утре, щото той сега е сам на кабел, но джъмпера му е на средните пинове (мастър ма не сингъл), утреще го махна да пробвам, ама въпроса си остава - защо става тъй? Това от марката ли е или от друго?

  12. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #10

    Re: Спасяване на информация от "изгорял" HDD

    Брейййй, номера с WD-то стана, махнах му джъмпера, сам е на кабел, и сега всичко е наред, даже и от БИОС се вижда
    Благодаря още веднъж!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. HELP!!! Спасяване на много ценна информация!
    От The Mask във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-10-03, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе