Резултати от 1 до 6 от общо 6

Нестабилна система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    23
    #1

    Нестабилна система

    След добавяте на Нов хард диск и памет 512 мб системата ми стана нестабилна Уидолса понякога неизка да стартира или се рестартира при работа. Системата ми е с 320 ватово захранване . Обема на рам става 1гб хардовете два, имом двд записвачка и двд ром Несъм на ясно кое колко кумсумира и дали захранването не е основния проблем в новата ситуация . Щях да забравя Дъното е на Елит груп с чипсет КТ6000 процисор АМД 2000+ и видеокарта Радеот 9200 . Моля за компетентен съвет . Благодарял

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: Нестабилна система

    Значи единият вариант да не ти е стабилна системата е захранване или РАМ.
    Пробвай да махнеш новата платка РАМ и ако продлжава да забива тогава проблема е в захранването. Причиай до някъде и за 30 лв си вземи едно нормално захранване. Лично аз мисля че е от РАМ-та проблема. Нека някой има повече отпи с АМД системи да се изкаже по конкретно, но реално погледната не трябва да е проблем за захранването. аз със такова съм пускал 3 диска и сд-ром с още 3-4 PCI платки, но честотата беше 1300 интелски процесор.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    23
    #3

    Re: Нестабилна система

    [quote=glarus ]
    Значи единият вариант да не ти е стабилна системата е захранване или РАМ.
    Пробвай да махнеш новата платка РАМ и ако продлжава да забива тогава проблема е в захранването. Причиай до някъде и за 30 лв си вземи едно нормално захранване. Лично аз мисля че е от РАМ-та проблема. Нека някой има повече отпи с АМД системи да се изкаже по конкретно, но реално погледната не трябва да е проблем за захранването. аз със такова съм пускал* 3 диска и сд-ром с още 3-4 PCI платки, но честотата беше 1300 интелски процесор.
    KREDOR благодаря ви ! Попадението ви е точно в целта. Проблемите идват от РАМА , но няма лесно разрешение. Новата ми РАМ не се понася със старите. Моите са някакви кучи марки , но не дават грешки . С Кингстон не се получи незнам с каква да пробвам ? Ако някой има опит по въпроса и чете този пост моля нека сподели . Благодаря

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #4

    Re: Нестабилна система

    пиша наново щото ме изпревариха...разкарваш всичката стара рам и я уеднаквяваш като марка

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    23
    #5

    Re: Нестабилна система

    [quote=freelander ]
    пиша наново щото ме изпревариха...разкарваш всичката стара рам и я уеднаквяваш като марка
    Не се получава уважаеми господине . Пробвах само с Кингстона 512мб дава грешки на някъде на около 30 % от теста . Благодаря.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #6

    Re: Нестабилна система

    Възможно е да имаш лош сокет на рам-а. Така можеш да се въртиш с дни. Носиш пс-то в фирмата от където си го купил. Там обикновенно имат достатачно разновидности рам модули...от различни производители. Ако не успеят да ти го запуснат - сменяш дъното или увеличаваяш пръчката, която работи без проблем...Имам пс с подобен проблем...при пускане замръзва, изключвам го, бутна(разклатя) рама...запали и тръгне....и така...на няколко дни...

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Система за видеонаблюдение.
    От tritonchev_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 22-04-13, 15:30
  2. мини система
    От dd във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 03-05-07, 12:35
  3. ДВД Система?
    От kocenino във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-06, 10:03
  4. Коментар за ПЦ система
    От А.Петров във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 20-12-06, 13:30
  5. Нестабилна машина
    От Pit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 10-06-06, 16:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе