Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Мултифункционално устройство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #16

    Re: Мултифункционално устройство

    Garu,
    Сега като ги загледах и установих, че си напълно прав: ТОВА СА ДВЕ ЕДНАКВИ УСТРОЙСТВА – поне на външен вид.
    Като им сравнявам характеристиките – също.
    SAMSUNG го има в каталога на Техномаркет Европа за 319 леФа.
    XEROX го има в Технолукс за 299 леФа (според теб)
    Не мога да кажа какви са има гаранциите – може би ти ще помогнеш за Xerox?
    А дали използва едни и същи касети?
    На практика - да. Има малка разлика, която с малко повече смелост се премахва.
    извинявам се, че се намесвам, но можете ли да ме насочите към марка/модел монохромен лазерен принтер, който да не е много скъп и да е с по-евтини консумативи. и може да ви прозвучи малко смешно (добре де, не съм се интересувал до сега), но лазерните тонери могат ли да се презареждат, както мастилените?
    Sorry, но в момента не мога да ти дам актуален отговор. Преди около 9 месеца взех за службата 3 бр. Xerox Phazer 3116 от Computer2000. Определено ползвах връзки и ми ги дадоха с две години гаранция. (Преди това не бях се интересувал колко е гаранцията, интересуваше ме цената. Имах лимит и трябваше да се включа в него, като естествено трябваше и да са 3 бр.)
    Доскоро гледах промоция за същия модел в Метро - 167 лв (май толкова се връзваше с ДДС) + топче хартия (500 листа). Ако не ме лъже паметта (нямам подръка каталога им) беше с 2 години гаранция.
    А консуматив - преди две седмици взимах касета за 3000 копия - 105 лв. с ДДС.
    Ми т'ва е. Избора е ваш.

  2.  
     
  3. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #17

    Re: Мултифункционално устройство

    Цитат Първоначално публикувано от IBANEZ_

    извинявам се, че се намесвам, но можете ли да ме насочите към марка/модел монохромен лазерен принтер, който да не е много скъп и да е с по-евтини консумативи. и може да ви прозвучи малко смешно (добре де, не съм се интересувал до сега), но лазерните тонери могат ли да се презареждат, както мастилените?
    Тонер касетите могат да се пълнят с тонер няколко пъти. Струва около 30лв. (според модела и марката) и след 3-4 пълнения си купуваш нова пулна тонер касета. На HP, на Canon и Xerox повечето подлежат на пълнене. Ако някой го интересува къде и как - да пише PM за да не правя реклама.

    Иначе бих ти препоръчал Xerox Phaser 3121, http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=559307
    Тонер касетата подлежи на пълнене.
    Oтносно това че с първата тонер касета не постигате очакваният брой копия - доколкото знам винаги (и при мастилките) консумативите са "демо", тоест не са 100% пълни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #18

    Re: Мултифункционално устройство

    Мога да ти кажа кое да не си купуваш. Продадохме на една клиентка Epson DX3800 с единствената цел да не е много скъп, да е с мастилници които могат да се пълнят или съответно са сравнително евтини и да е цветен. Ясно е че няма как да се предложи лазерен защото първото условие го зачеркваме в него случай. Принтера като цяло е добър но след 5-10 копия черната глава свърши. Дори не са си направили труда да я напълнят докрай. Водят се някакви Демо-мастилници. Купихме веднага след това нова черна мастилница за 7-8 лв от Метро, но пак почна да свършва доста бързо. Модела не го препоръчвам единствено заради нуждата да се купуват нови мастилници почти веднага след като си купиш мултифункционалното устройство.

    П.П. Когато сложихме мастилницата заместител винаги излизаше съобщение преди да разпечатва че това не е оригинален консуматив и може да повреди принтера. Сигурно може да се махне това съобщение ама ако доставчика види неоригинален консуматив в бъдеще може и да не се признае гаранция.

    Аз в офиса съм с Canon MF3110 - може би най евтиният вариант на лазарна комбинирана машина на Canon. Справя се чудесно, тонера не е сменян от близо 6-7 месеца а се печата доста сериозно тук. Може да се презарежда тонера дори от не-специалист. Машинката си струва според мен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    69
    #19

    Re: Мултифункционално устройство

    Аз искам да питам дали ако сменя мастилото преди да е изтекла гаранцията и нещо се повреди (дано не се слу4ва ) ще ми признаят ли гаранцията или ще ме отпратят ??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на мултифункционално устройство
    От squash във форум Общ - хардуер
    Отговори: 36
    Последно: 17-08-12, 17:26
  2. Избор на мултифункционално устройство 3в1
    От Rezashki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-11, 21:24
  3. Избор на мултифункционално устройство
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-09, 21:11
  4. Проблем с мултифункционално устройство
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-07-09, 23:30
  5. 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 24-08-06, 22:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе