Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Препоръки относно Лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: Препоръки относно Лаптоп

    FearMe, в общи линии всички лаптопо от евтините серии(FS Амило, Toshiba satelit, Acer Aspire и т.н.) са така.
    Това от един сервиз го знам. Здравите са машините FS lifebook, Toshiba Tecra и т.н. Въпроса е все пак коя марка дава по малко дефекти. Иначе на мойто FS му се скапак батерията за едно година(да чукам на дърво това да му е само), два Дел-а се прецакаха, като все още незнам дали единия въобще ще може да се оправи, при това това е комп на година и половина. Въобще мамата си е*ало от боклуци. На Деловете пишеше че са произведени в Ирландия. Викам си аз ееее, не е китайско. Да ама не. Китайското се оказа по-добро. Затова вече на всикчи препоръчвам да не вземат лаптоп с гаранция по-малка от две години.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re: Препоръки относно Лаптоп

    Toshiba или F&S *- друго не признавам в това отношение !

  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #18

    Re: Препоръки относно Лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Toshiba или F&S - друго не признавам в това отношение !
    Ами IBM, аз само FS и IBM признавам. Друго няма :Super:

    Колкото до съвета за лаптоп:

    1. Да има wireless карта.
    2. Да има ДВД записвачка.
    3. По възможност да е с оригинален уиндоус, за да нямаш после проблеми, мъкнейки го насам натам.
    4. 15.4" е винаги повече от 15"
    5. Отделна видеокарта - дори и най-слабата да е, винаги е по добра от вградена, шерната с рама.

    Другото са все екстри дето оскъпяват

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #19

    Re: Препоръки относно Лаптоп

    100% подкрепа на горното мнение. И нещо, което е леко встрани от темата, но го казвам от личен опит: след като си напазаруваш лаптопа, вземи си и свястна чанта, не се скъпи. Аз моя го купих миналата година на прИмоция от Метро (FS Amilo M1420) и имаше "подарък - чанта"... е, добре, викам си, каквато - такава, няма да давам сега още 70-80 лв и за чанта... и просто за дни гадната вътрешна облицовка смъкна на няколко места боята от капака, та сега ако река да го продавам, това ще ми намали цената с едно 100-ина лв (така поне мисля). Е, купих си една чудесна, голяма и удобна Hama по-късно, ама... след дъжд - качулка. Освен това е много по-удобно да можеш да си носиш всичко останало с машинката - документи, мишка, захранване, кабели и т.н. Извинете ме за лекото лирично отклонение.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #20

    Re: Препоръки относно Лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    няма да давам конкретна препоръка, а и не мога...ако аз си купувам лаптоп ще гледам да е Vista ready...което май доста му качва цената...
    Това виста реди освен да е гаранция че е с отделна видеокарта и ще поддържа хардуерно шарениите на Вистата друго не виждам какво може да значи


    Иначе за марките: аз си взех barabone на NBM с АТИ Х700 и е доста прилично, а ако се строши нещо са ми обещали че частите (ако не е в гаранция) са на 1/2 цената от тези на марковите (дано не ми се налага да се убеждавам в това)

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #21

    Re: Препоръки относно Лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Pa3KaTaH

    Лаптопа, който си дал, ми се струва изключително непривлекателен - погледни за 1800лв какво можеш да си вземеш на FS, ibm, toshiba, още по че ако е за теб може и без windows да минеш, което е ~200лв по-малко...
    Какво ме привлича в лаптопа /в сравнение с Toshiba Satellite M40-295 например, който е със сходна цена/:
    1. Има външна неслаба видеокарта X600
    2. Има Wi-Fi /кога от Toshiba ще се научат да слагат такива карти и в по-евтините лаптопи ?!/
    3. Процесора е с 200 MHz по-бърз / консумацията на Семпрон и Селерон е една и съща, а и доколкото чувам не греят въобще/
    4. Има едно USB повече

    Предимствата на Тошибата са:
    1. Тонколонки с SRS Wow.
    2. По-лек е с 0.3 кг
    3. Харда му е 5400 оборота.
    Гаранцията и на двата е една и съща- 1 година, което ми подсказва, че са еднакво (не)надеждни.

    FS не бих си купил, защото от 6 лаптопа FS с които съм имал досег на 3 им се скапаха батериите на 1-вата година, а на други 2 се скапаха хардовете. Само един няма проблеми ама не е Амило ами Lifebook
    IBM отдавна са Lenovo,
    Т.е. накрая излиза, че избора вобще не е чак толкова голям, колкото изглежда

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #22

    Re: Препоръки относно Лаптоп

    Избора е трагичен, не тесен.. оказа се, че поне във Варна няма почти нищо налично за тези пари
    И не само във Варна, а и в разните "големи"..
    Ако някой може да ми каже от къде мога да си купя тази тошиба ще съм му много благодарен...
    Също и това:
    http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/...d=NBIBMUR0S5BM

    Писах на Жар, но не са ми отговорили още дали го имат - ако да - струва ми се доста добра оферта за парите си, ако не - не ми се мисли... Спешна ми е покупката на този лаптоп, парите са лимитирани зверската за момента, и направо си блъскам главата в стената...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #23

    Re: Препоръки относно Лаптоп

    FSC A1650G - sempron 3300+, 60gb, dvdr, x200, cardreader, 15,4"ws... 2ри час съм на него, за сега впечатленията ми (не съм работил повече от 2минути преди на лоптоп) - съвсем нормална машина, адски ужасно малка клавиатура и малоумен pointing device... 1840лв с ДДС, легален XP, Nero 6, Norton, MS WORKS....
    За сега ми допада - благодарско на Юлиян за помоща при подкарването на AP-то ми

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #24

    Re: Препоръки относно Лаптоп

    DELL Latitude d810 невероятен! Друго няма какво да добавя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки
    От logic във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-13, 22:28
  2. избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?
    От valdim във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 25-09-13, 16:21
  3. Мнение относно лаптоп HP Presario CQ61-475SQ
    От boganko във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 21-12-10, 12:08
  4. Мнение относно лаптоп АСЕR EXTENSA 5635G
    От lggk във форум Мобилни устройства
    Отговори: 6
    Последно: 07-10-09, 11:44
  5. Относно батерията на лаптоп
    От GENERALAT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-06, 16:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе