Резултати от 1 до 8 от общо 8

Лазерен принтер. Впечатления за Samsung/Xerox

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    8
    #1

    Лазерен принтер. Впечатления за Samsung/Xerox

    И така .. интересува ме принтер в общи линии "куче" . Няма да го натоварвам за много копия, но да мога спокойно да печатам освен на лист, на картон и фолио.
    Втора употреба принтери не ми се нравят , защото вече духах супата.

    Ориентирал съм се към ниският клас лазерни принтери.
    По специално принтерите на Samsung/Xerox .За сега събирам впечатления и за това търся помощ.
    Интересува ме:
    - кой е най-удачният избор от сериите на Samsung/Xerox , преди време се бях спрял на Samsung 1520 ,а сега вече съм изтървал пазара
    - горе долу колко им кара барабана , т.е колко пъти търпят зареждане, зареждат ли се лесно
    - плюсове и минуси , защо изобщо са толкова ефтини

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #2

    Re: Лазерен принтер. Впечатления за Samsung/Xerox

    огледай Xerox 3116/3121/3122 .....
    сега нямам време, по-късно може да пиша впечатления.....но за под 200лв по-добро май няма

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #3

    Re: Лазерен принтер. Впечатления за Samsung/Xerox

    Всички печатат добре ,основния тест на които може да наблегнеш е печатане и от двете страни на листа -гледай да не мачка хартията.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    8
    #4

    Re: Лазерен принтер. Впечатления за Samsung/Xerox

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    огледай Xerox 3116/3121/3122 .....
    сега нямам време, по-късно може да пиша впечатления.....но за под 200лв по-добро май няма
    Ами поразгледах ги - Xerox 3122 ми хареса , а нещо за Samsung 2010 - гледам че е с подобни параметри

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #5

    Re: Лазерен принтер. Впечатления за Samsung/Xerox

    Цитат Първоначално публикувано от nico
    И така .. интересува ме принтер в общи линии "куче" . Няма да го натоварвам за много копия, но да мога спокойно да печатам освен на лист, на картон и фолио.
    Втора употреба принтери не ми се нравят , защото вече духах супата.

    Ориентирал съм се към ниският клас лазерни принтери.
    По специално принтерите на Samsung/Xerox .За сега събирам впечатления и за това търся помощ.
    Интересува ме:
    - кой е най-удачният избор от сериите на Samsung/Xerox , преди време се бях спрял на Samsung 1520 ,а сега вече съм изтървал пазара
    - горе долу колко им кара барабана , т.е колко пъти търпят зареждане, зареждат ли се лесно
    - плюсове и минуси , защо изобщо са толкова ефтини
    В работата имаме:
    4 броя - Самсунг 1520
    4 броя - Xerox 3116
    1 брой - Самсунг 1610

    Впечатления.
    1520 и 3116 аз им викам "близнаци" - абсолютно еднакви параметри, еднакво качество на печата, почти еднакъв вид. (различни тонери - Xerox-а има една "резка" повече и не става за самсунга и обратно).

    Печатали сме на стандартна хартия и картон - няма никакви проблеми. На фолио - никога - нямам мнение.
    Барабана? (Тонер разбирам) - новозакупен принтер - повече от 1600-2300 листа никой не изкара (имат си брояч). Аз лично мисля че са евтини защото тонера идва зареден наполовина.
    С новосложен тонер - ~4000-4200 листа - това за стандартни офис нужди - документи. Ползвали сме само за замяна нов тонер оригинален. НЕ разните му там зареждания и подобни. (Тука в провинцията вече два принтера ми скапаха заради некадърно зареждане.
    На два от самсунгите натоварването им при нас е ~5000 листа на месец - никакъв проблем вече 10 месеца.

    1610 - лично на мен не ми харесва - хартията стои един вид извън принтера (принтера е един късичък, предният капак е отворен и 1/3 от хартията е отвън - трябва да се види как е). При работа от задната страна загрява ужасно много (барабана ли/лазера ли не знам как се нарича стои много отгоре и опарването на ръка е много възможно).


    Xerox 3122 (http://911.bg/a2/offers.asp?p=1629017) - като му гледам снимката е точно от тия модели дето хартията стои отвън. На мен лично не ми харесват, а и не ги препоръчвам - предполагам че ще са като 1610 модела.

    Успех при избора.


  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    8
    #6

    Re: Лазерен принтер. Впечатления за Samsung/Xerox

    Цитат Първоначално публикувано от koranto
    1610 - лично на мен не ми харесва - хартията стои един вид извън принтера (принтера е един късичък, предният капак е отворен и 1/3 от хартията е отвън - трябва да се види как е). При работа от задната страна загрява ужасно много (барабана ли/лазера ли не знам как се нарича стои много отгоре и опарването на ръка е много възможно).


    Xerox 3122 (http://911.bg/a2/offers.asp?p=1629017) - като му гледам снимката е точно от тия модели дето хартията стои отвън. На мен лично не ми харесват, а и не ги препоръчвам - предполагам че ще са като 1610 модела.

    Успех при избора.

    Хмм сега направо ми разби представите. Аз имах едно OKI и това ме дразнеше при него че не виждам кой лист е хванал и как го е хванал (щото касетата за листовете е скрита като при Samsung 1520) , айде за листове бива ама като му сложех фолио и изтръпвах , често го намачкваше и принтера блокираше. Точно заради това ми се щеше да си го гледкам какво прави (лош навик от мастиленоструйния принтер) и се насочих към принтер със стърчашти листове като Xerox 3122/Samsung 2010. Ама това с нагряването наистина си е за притеснение.







  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    8
    #7

    Re: Лазерен принтер. Впечатления за Samsung/Xerox

    Има ли потребители на Brother . Гледам един модел HL2030 горе долу на същите пари като горекоментираните принтери. Някакви впечатления. Барабана на 2030 карал 12000копия !!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    58
    #8

    Re: Лазерен принтер. Впечатления за Samsung/Xerox

    Лично мое мнение /продавам и самсунг и HP и др./ според мен самсунга е по-безпроблемен ако иска6 да постигне6 ниска стойност на пе4ат като пълниш касетата по мои тестове издържа до 9-10 пълнения без проблем и е много проста за пълнене но и притях е относително ако си вземеш по-евтин или от по-скъпите не се знае слагат и те ве4е разни защити по касетите но според мен самсунг е ок само един проблем имат листоподаващото им се скапва бързо докато при HP нещата са по-добре направени определено но касетите им са по-трудни за пълнене но ако използвш само нови и оригинални консумативи а не рециклирани смятам 4е е по-добрия избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам принтер Xerox Phaser 3140
    От darkman_dev във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 07-05-12, 22:03
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-10-11, 14:12
  3. Проблем с принтер на Xerox
    От Ivan19 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 06-04-09, 22:44
  4. Отговори: 8
    Последно: 23-05-07, 15:02
  5. Лазерен принтер !?
    От DeathKnight във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 11-10-02, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе