Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #1

    Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Здравейте, взех си опаковка 1л мастило за него и сега го презареждам, но като го пусна в началото и става на черти, трябва да му дам почисвтане на главите да разпечатам, няколко снимки и чак тогава почва да печата. Някой може ли да ми даде съвет

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #2

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Ами какво да ти кажа..направил си най-голямата глупост която потребител на А4 домашен принтер може да направи. Да си купи 1л. мастило!. Изобщо защо се занимаваш с пълнене. Разбира се, че ще има линии, при положение, че не си успял да постигнеш вакум в касетите. Може да започнат да ти се губят и цветове, ако го оставиш да не работи ден два. Купувай си готови касети на ИнкТек. 4лв струва едната и нямаш никакви главоболия, не се цапаш, не рискуваш мастилото да се излее в главата. Изобщо хората са ги измислили тези неща. Незнам защо обаче има хора, които държат да го направят по трудния начин.

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Цитат Първоначално публикувано от Whiskey
    Не знам защо обаче има хора, които държат да го направят по трудния начин.
    Може би защото трябва някой да им даде съвет първия път :coolsmiley:

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    По евтини консумативи от на Canon , не съм виждал. черната бе 6 лв , а цветната е 9 ( ама това е за модел 1500 /2400 ) . За 3000 назнам колко са !

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #5

    Приемам критиката

    Но ако сега някой може да ми даде някакви съвети ще се радвам така или иначе съм го купил пък не става за пиене ще трябва да се използва

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #6

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Ами незнам това мастило което си взел дали изобщо е съвместимо. Имайки предвид, че една касета съдържа около 20 милилитра мастило, тоя литър така или иначе ще го хвърлиш. Най-малкото защото принтера ще сдаде багажа изпечатвайки толкова мастило. Ако питаш мен, хвърляй го и не си взимай бела. Да не прецакаш зорлем принтера.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #7

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    С риск да пожелаете да ме линчувате ще ви дам цената за смяна на главата на IP3000 150лв без работата. Тоест нов принтер.
    BCI-6 не са толкова скъпи консумативи за да си заслужава цялата магария май... а за черно може да се ползва и BCI-3 което е с по голям капацитет.


  10. bvg
    bvg е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    7
    #8

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Омръзна ми да ви уча с риск да прозвучи нескромно има само 1 марка принтери на която и боя да сипеш печати това е НР не си пълнете каноните епсоните и брадърите те с оригиналните се запушват какво остава за ментетата.
    п.п. Работил съм в сервиз за принтери 3 години, братя вервайте ми, това че ще се намерят един двама да кажат не е верно аз не съм имал проблем е така, но каква е гаранцията че останалите няма да имат

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #9

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Цитат Първоначално публикувано от Whiskey
    ....Купувай си готови касети на ИнкТек. 4лв струва едната и нямаш никакви главоболия, не се цапаш, не рискуваш мастилото да се излее в главата...
    Къде продават касетите по 4 лв? Аз най-евтино намирам по 5.50, да не говорим, че доскоро давах по 10 на касета.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    36
    #10

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Има ли такива касети за HP Deskjet 3920 питам преди да съм започнал да правя фглупости с наливане на мастила и т.н
    (в момента съм с оригиналните глави).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #11

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Здравейте!Имам мастилено-струен принтер Canon Bubble Jet S200x, както и двама мои познати. Купихме ги приблизително по едно и също време-тоест 2003 г. пролетта. Мога да ви кажа, че сме пълнили главите им с купено мастило за принтери за марката Canon и печатаме като луди (особенно по време на дипломата) и още работят. Това ми изказване е в отговор на bvg , при положение че този модел на Canon бяха най-евтиният клас и си мислехме че след като завършим ще се скапят. Но се оказаха изключително "дуракоустойчиви" машинки!!! Преди него имах HP 610C, пак мастилено-струен. Карах го само с нови глави(оригинални)-по 30$ бройката и след смяната на три нови бройки се задръсти и буквално го метнах в контейнера. И на Canon-a и на HP-а съм съм печатал изключително и само на нови листи(понякога и по изключение на обратната им страна) - за сведение.
    Не искам да изказвам коментари за по-нови модели HP, защото няма да е актуално мнението ми. Не искам този пост да става повод за война или реклама на тема коя марка са по-добри- Canon или HP. Има си различни ценови категории и от двете марки, пък може да сме улучили сполучлива серия - знаеш ли? Просто споделям моят опит.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #12

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Цитат Първоначално публикувано от Jenny
    Къде продават касетите по 4 лв? Аз най-евтино намирам по 5.50, да не говорим, че доскоро давах по 10 на касета.
    Видях в Метро да продават касети на ИнТек за Pixma 3000.

    Иначе аз ползвам консумативите на G&G - цената е между 6 и 8 лв, зависи откъде ги купуваш, наскоро един приятел ми донесе от Мултирама по 6лв.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    16
    #13

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    BVG e прав но само донякъде. Като говорим за НР, Канон и Епсън трябва да се има предвид, че конструктивно са различни. При НР дюзите са на самата печатаща глава и няма възможост от никакво запушване на дюзи (пълниш с мастило n - брой пъти и като се запушат дюзите сменяш цялата глава (за препоръчване оригинална), черна и цветна горе долу кокото нов принтер - става дума за непрофесинални принтери), при Канон нещата са някъде по средата, има отделна глава (която лесно се сменя) и се поставят патрони със съответното мастило (на патроните няма дюзи и затова са и евтини и се пълнят без проблем), при запушване на дюзите се сменя "главата" (много е лесно с едно движение - за разлика от тези на Епсън) и пак излиза колкото нов принтер, при Епсън нещата са най-зле, главата с дюзите е на самата каретка и се сменя много трудно (трябва да се разглобява принтера), и в нея подобно но Канон се поставят патрони с мастило които са евтини (неоригиналните патрони), ако се запушат дюзите по-добре е да се купува нов принтер (ремонта е безбожно скъп). Съществуат и допълнителни затруднения - при Епсън например има брояч който брои, брой отпечатани копия при по-старите модели (но все пак има възможност да се пълнят - пълниш, поставяи и принтера си мисли че патрона е нов), а при новите модели в патроите има вграден чип който не позволява повторното им използване (дори да го заредиш с мастило патрона се познава като празен и принтера не печата - има разбира се устройства за нулиране). При някои от новите модели на НР се следва подобен подход (като се следи за идентификационен номер на главата и не може да се сложи вече изразходена глава, но ако имате друга слагате нея, а на следващия път пак първата и така).
    В заключение трябва да кажа, че като цена на копие най-евтин излиза печата с Канон, като най-дълъг живот на принтера с НР, и може би -)) най-качествен печат с Епсън.
    Лексмарк копират НР, за Брадър не знам.

    Ако някой е имал търпението да прочете ще се радвам да съм бил полезен.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,612
    #14

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    В службата имам 5 мастилено струйни принтера - 3 Canon 2 BJC4300 ,1 S200 ; 2 HP. BJC4300 са от 1998г. Железни са. Печати се всеки ден на тях. Една BC-20 я пълня до 3 пъти със спринцовката с мастило. Докато НР са по-капризни. Изводът за мен е че Канон носи на пълнене и са издръжливи принтери.

  18. Junior Member Аватара на Gacony
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    11
    #15

    Re: Въпрос за презареждане на мастилено-струен принтер Canon pixma 3000

    Цитат Първоначално публикувано от presoman
    Здравейте!Имам мастилено-струен принтер Canon Bubble Jet S200x, както и двама мои познати. Купихме ги приблизително по едно и също време-тоест 2003 г. пролетта. Мога да ви кажа, че сме пълнили главите им с купено мастило за принтери за марката Canon и печатаме като луди (особенно по време на дипломата) и още работят. Това ми изказване е в отговор на bvg , при положение че този модел на Canon бяха най-евтиният клас и си мислехме че след като завършим ще се скапят. Но се оказаха изключително "дуракоустойчиви" машинки!!! Преди него имах HP 610C, пак мастилено-струен. Карах го само с нови глави(оригинални)-по 30$ бройката и след смяната на три нови бройки се задръсти и буквално го метнах в контейнера. И на Canon-a и на HP-а съм съм печатал изключително и само на нови листи(понякога и по изключение на обратната им страна) - за сведение.
    Не искам да изказвам коментари за по-нови модели HP, защото няма да е актуално мнението ми. Не искам този пост да става повод за война или реклама на тема коя марка са по-добри- Canon или HP. Има си различни ценови категории и от двете марки, пък може да сме улучили сполучлива серия - знаеш ли? Просто споделям моят опит.

    Здравей колега,
    Имам канон 6000 и черната глава запече. Отворих да я ремонтирам и счупих едно като тръбичка (шест са на брой).
    Можеш ли да ми кажеш от къде да си купя нова глав (може би се нарича мастилница. Не съм сигурен)
    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 26-08-12, 10:40
  2. ВЪПРОС ЗА CANON PIXMA IP 3000
    От Jogo_1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 21-03-12, 14:39
  3. Печат върху CD/DVD на мастилено-струен принтер?
    От ddimitrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-09, 19:14
  4. Проблем с мастилено- струен Canon i250
    От y.yovev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 18
    Последно: 30-08-05, 19:07
  5. Отговори: 22
    Последно: 15-05-05, 13:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе