Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Управление на компютър с дистанционно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Управление на компютър с дистанционно

    Здравейте.

    Накратко търся някакъв начин да управлявам компютъра си през дистанционно. И то по-скоро са му нужни само някои клавиши. Например както на мултимедиините клавиатури - play,pause,stop,next,sleep,shutdown...

    Имам и безжична клавиатура (мултимедиина), но пък е огромна. А и всеки трябва я сменям с другата клавиатура. Пробвах един преходник - 2 клавиатури на 1 компютър, но доста често като натисна клавиш на тази от бюрото и компютъра заспива. И така много Не се получава желаният ефект. Освен това имам тунер - MSI Tv@nywhere (Conexant bt8 нещо си), но на него май му се развали дистанционното(гаранцията отдавна изтече), а пък и аз не ползвам софтуера, който идва с тунер. Та си мислех дали мога да си купя това-онова (на разумна цена разбира се) и да си имам дистанционно.
    И се питах сигурно някой си е правил вече такъв експеримент или поне да ме насочите към някоя фирма, сайт ?

    Благодаря !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    Имаше много схеми - най-простата е с max 232
    програмата за управление бе Uice

    ако не миожеш да намериш нищо- ще трябва да търся из килера да вадя схемата , направена , само кабелите да свържеш и си готов.
    да те предупредя , свикнеш ли с това - ставаш много мързелив!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    той човека питше като, че ли за нещо да си купи... не за направи си сам :Р

    то по тая логика и на logitech дистанционите не са лоши, ама струват по 100 и кусур долара.

    @get кажи какво по-точно искаш да правиш с това дистанционо. има вариант да управляваш през синьозъб телефон, тогава ти трябва да си купиш само едно усб синьо зъбче за 15ина кинта. може да си купиш на старо (или на ново) инфраред дистанционо. аз лично ползвам ди ново клавиатурата на logitech, и си местя само медиапад-а или мишката.

  5. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #4

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    Mr.TECHNO:
    Ами чудесно
    Като цена какво ще ми струва това удоволствие?
    А за мързела... това е друга тема

    dark:
    Имам Нокиа 6230 + блутут донгъл

    Искам да мога да пускам Уинампа, Бсплеър, да има буквата "B" (next track), pause и звука да се регулира. Всичко нагоре е добре дошло

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #5

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    Ползвам IR device (RS 232 около 12-15 лв), може да се намери в магазините за електронни компоненти, има си и софт. Аз лично ползвам програмата Girder, работи с произволно дистанционно, можеш да назначиш на всеки бутон каквато функция пожелаеш.Малко ще си поиграеш не е трудно! Не мога да ти дам линк , но имам стара работеша версия мога да я пусна на мейл (около 900K).

  7. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #6

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    Значи мога да си намеря нещо подобно и отделно за още 10лв да си купя дистанционно или пък още по-хубаво ако работи моето старото от тунера.
    Дано свърши работа.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #7

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    първото дето се сещам за нокиа е това. има и други, но това при мене сработи навремето

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    Спезиално за такива хора като get, руденска фирма отдавна има на пазара компютърно дистанционно. За около 35 лева с приемника и със софта си идва, може да управлява BSPayer-а, WMP-a и други. Малко, удобно и лесно се работи с него.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    Всичко което говорим е за инфраред приемник - не съм чувал за такова с блутут, но определено има голям интерес към него !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #10

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    Ползвам IR device (RS 232 около 12-15 лв), може да се намери в магазините за електронни компоненти, има си и софт. Аз лично ползвам програмата Girder, работи с произволно дистанционно, можеш да назначиш на всеки бутон каквато функция пожелаеш.Малко ще си поиграеш не е трудно! Не мога да ти дам линк , но имам стара работеша версия мога да я пусна на мейл (около 900K).
    ще можеш ли да ми я пратиш? на имеил iovkito@yahoo.com
    също така става ли да се направи с обикновен инфраред който се използва за вурзване на гсм-а с пц-то ?

  13. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #11

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    LUDIA:
    Можеш ли да ме насочиш към тази фирма.
    От София съм, ако бъде в центъра ще ми бъде по-удобно.

    М/у другото сега ще разгледам историята с блутута.

    след пробата:
    Горе-долу се получава с това. Един приятел имаше за симбиана подобно - control freak - и бачкаше супер.
    Сега проблема ми е че не мога да намеря кракната работеща версия на Bluetooth remote control. Има една от дата.бг, но пък с нея не мога да си вържа телефона към компютъра.

    Иначе все още си държа за дистанционното

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #12

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    get, я помъчи блутуута с това http://fma.sourceforge.net/
    надявам се да ти хареса

  16. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #13

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    Попитах в една фирма за такова нещо - управление на компютър с дистанционно и ми казаха, че имат такива на цена около 30-40лв, но нищо не стрували. Били ги пробвали,но не работят както трябва. Направо ме убедиха, да не си взимам.

    hard:
    Дали правилно съм разбрал. Купувам си този IR device (RS 232 около 12-15 лв) + някаквко дистанционно (универсално)
    и това е всичко така ли?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #14

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    Правилно си ме разбрал.Купих си го преди 2 години някъде от магазин за електронни компоненти.Тук във Варна магазинчето е до Хуманитарната гимназия. Правено е от някаква малка българска фирма, в комплекта имаше и дискетка с програмче.Аз в последствие си поиграх с Girder и ми допадна повече!

  18. lad
    lad е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    1
    #15

    Re: Управление на компютър с дистанционно

    аз с поръчах от http://irhelper.hit.bg и всичко е ok

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Управление през сматфон / GSM дистанционно
    От sinergy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 30-12-13, 21:40
  2. Отговори: 1
    Последно: 20-11-12, 21:54
  3. Дистанционно управление за Daikin
    От naughty hacker във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 28-12-11, 15:27
  4. Отговори: 0
    Последно: 19-11-11, 16:47
  5. Отговори: 8
    Последно: 17-10-06, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе