Резултати от 1 до 15 от общо 15

премахване на бад сектори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    17
    #1

    премахване на бад сектори

    знам че се махат с HDD regenerator но няма ли програма която да ги маха в Windows а не да форматирам и после да ги махам с стартъп дискета??мерси предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: премахване на бад сектори

    каквото и да правиш - рискуваш да ти замине най-малко Windows-a

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: премахване на бад сектори

    махат ли се или се маркират?
    да не сам пропуснал някоя нова софтуерна новост?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    17
    #4

    Re: премахване на бад сектори

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    каквото и да правиш - рискуваш да ти замине най-малко Windows-a
    мерси.windowsa не е проблем но значи да разбирам че няма друга програма за премахване на bad sector така ли ??

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #5

    Re: премахване на бад сектори

    махат ли се или се маркират?
    Зависи от гледната точка....
    Не съм чувал за програми за под Winowds, вероятно причината е че Winowds(НТ) не дава ексклузивен достъп до диска(разбирай до порта 170h или 1F0). Не че неможе да се заобиколи това де. Мултитаскинга не му действа много добре.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    17
    #6

    Re: премахване на бад сектори

    значи правя си дискета с HDD regenerator,форматирам си хдд и след като тръгне Windows и давам да чете от флопито и пиша командата A:\fdisk\mbr . това ли е командата за махането или ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: премахване на бад сектори

    Това е начиан да си "осереш" харда ,но не и начина да си премахнеш лошите сектори !

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #8

    Re: премахване на бад сектори

    Цитат Първоначално публикувано от silver_lcs
    значи правя си дискета с HDD regenerator,форматирам си хдд и след като тръгне Windows и давам да чете от флопито и пиша командата A:\fdisk\mbr . това ли е командата за махането или ?
    http://support.microsoft.com/kb/q69013/ - Прочети тук.
    Само дето като си форматираш хдд незнам как ще ти тръгне Windows освен ако не си имал предвид че ще го инсталираш....
    По-добре послушай Mr.TECHNO ....

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #9

    Re: премахване на бад сектори

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    каквото и да правиш - рискуваш да ти замине най-малко Windows-a
    начина е :
    - не се форматира харддиска!
    - инсталираш си HDD Regenerator-a, с лекарството ;-)
    - правиш си дискета от вече инсталирания HDD reg., тя става BOOT
    - рестартираш компа, влизаш в BIOS-a и даваш да зарежда първо от флопито (ако няма BOOT меню, мисля F12 обикновено)
    - слагаш HDD reg. дискетата във флопи А: и рестартираш
    - след като се зареди началния екран програмата пита кой диск да провери (мисля 0, 1 и т.н.), най-добре да има само един харддиск по време на проверката - т.е. диск 0
    - след това пита колко мегабайта ще проверяваш - може само с ентер да се потвърди максимума (забравих точно какво питаше)
    - проверката върви няколко часа на >20 GB дискове
    дава съобщения за намерени лоши сектори и съответно дали са оправени

    ако се намерят лоши сектори, които са част от файл - той най-вероятно вече е повреден.
    уви от програмата не става ясно точно кой файл/файлове

    след проверката се записва ЛОГ-файл на дискетата с повредените и/или поправени сектори, тя трябва да е отключена

    - след цялата процедура - махаш дискетата и рестартираш нормално от харддиска и зареждаш win, ако не се зареди и в сейф мод, значи работата върви на реинстал.
    - пускаш проверка през Scandisk, като трябва да е избрана опцията за проверка на лоши сектори, ако трябва рестартираш (това го иска Win XP)

    след като завърши scandisk проверката, ако има лоши сектори, те се маркират като лоши и не се ползват - и по-добре да си останат така, ако има повредени файлове трябва да се възстановят от копие или реинстал.

    може да пусне HDD regeneratora отново, но ако се увеличава бройката на лошите сектори, или ако си променят местата, значи харддиска въобще не е наред и HDD-то трябва да се сменя!
    (в по-лекия случай проблема е в интерфейсния кабел или захранването)

    Няма 100% гаранция, че секторите ще се оправят, нито че няма да се появят нови!

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #10

    Re: премахване на бад сектори

    Амин :angel:

    2 Meto

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #11

    Re: премахване на бад сектори

    silver_lcs, що не си купиш нов диск, ами се занимаваш с простотий!!! Заслужава си единствено ако си решил да го продадеш на някой балама.
    Колкото и да го оправяш, винаги ще имаш ядове с него (диска... а може и с баламата :-))

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: премахване на бад сектори

    аз съм си балама и бих ти купил диска с лошите сектори !

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #13

    Re: премахване на бад сектори

    Mr.TECHNO, доколкото знам с това се занимаваш.
    Но при положение, че заради бад сектори, за които знам, че ще се появят (но не знам кога) дори да са "покрити" за момента с разни тулове, ще изгубя проект над който съм работил месец (да речем...), предпочитам да си купя нов.
    А това с баламата - в момента не може да се каже, че си "баламата", защото знаеш за проблема на въпросния хард, а освен това едва ли ще си купиш диск "на тъмно" и на цена като за перфектен (та дори и на старо). Прав ли съм ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: премахване на бад сектори

    Този хард ако ми го продадеш ще се опитам да коригирам нещата ,а ако не - електрониката му е твърде ценна за мен ( без значение модела- важното е да работи ! )
    Повярвай ми имам много дискове които имат лоши сектори - махат се за малко и после удрят точно там където наистина боли.

    ако ще го продаваш - пиши ми , а ако не - съвета ми е - Не му пускай HDDREG - пробвай с обикновен формат и го дръж за зор заман. А ако локализираш къде са лошите сектори , може да опиташ да ги "отрежеш"

    Това - Относно Баламата - само се шегувах !!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #15

    Re: премахване на бад сектори

    Кой модел е "добичето" все пак

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дали имам лоши сектори?
    От ilhanbg във форум Windows
    Отговори: 51
    Последно: 17-12-13, 12:18
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 09:35
  3. Проверка за лоши сектори на HDD
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 03-10-06, 00:34
  4. BAD сектори
    От rony във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-04, 13:40
  5. Проблем с Bad-сектори :((((((
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 04-12-03, 12:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе