Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

помогнете за избор на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1

    помогнете за избор на лаптоп

    Здравйте,
    Налага ми се да копувам лаптоп, и съм се спрял на :

    TOSHIBA SATELLITE A100
    цена с ДДС: 1,819.00 лв.ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
    -INTEL® CELERON® M PROCESSOR 380 (1.60 GHZ,400 MHZ FSB,1 MB 2ND LC)
    - 15.4" Toshiba TruBrite® WXGA TFT display
    -RAM 512 MB DDR2 -HDD 40 GB 5,400 RPM SATA -CD-RW/DVD-ROM
    -VIDEO ATI RADEON® XPRESS 200M, UP TO 128 MB DDR2 RAM
    -FAX 56.6 K, LAN 10/100 -RJ-11, RJ-45, TV-OUT (S-VIDEO), 4X USB 2.0, IEEE1394
    -MICROSOFT® WINDOWS® XP HOME EDITION, MICROSOFT® OFFICE ONENOTE™ 2003
    -ТЕГЛО: 2.72 КГ

    TOSHIBA SATELLITE L20-183
    цена с ДДС: 1,749.00 лв. -ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
    -INTEL® CELERON® M PROCESSOR 380 (1.60 GHZ,400 MHZ FSB,1 MB 2ND LC)
    - 15" XGA TFT DISPLAY, RESOLUTION 1024 X 768
    -RAM 512 MB DDR2 -HDD 60 GB 5,400 RPM -DVD SUPER MULTI CD-RW/DVD-ROM DRIVE (DOUBLE LAYER)
    -VIDEO ATI RADEON® XPRESS 200M, UP TO 128 MB DDR2 RAM
    -FAX 56.6 K, LAN 10/100 -RJ-11, RJ-45, TV-OUT (S-VIDEO), 3X USB 2.0
    -MICROSOFT® WINDOWS® XP HOME EDITION, MICROSOFT® OFFICE ONENOTE™ 2003
    -ТЕГЛО: 2.67 КГ

    ASUS A6R-B012

    цена с ДДС: 1,819.00 лв. -ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
    -PROCESSOR: INTEL(R) CELERON M 380 1.6GHZ
    -MEMORY: 512 DDRII533 -DISPLAY: 15.4" TFT (WXGA)
    -GRAPHICS: EMBEDDED ATI XPRESS 200M
    -HDD: 60 GB HDD 2,5" IDE UDMA -OPTICAL DRIVE: DVD-RW DUAL DL -CARD READER SD/MMC/MS/MS PRO
    -FAX/MODEM/LAN/WLAN: INTEL HIGH DEFINITION AUDIO MODEM AND 10/100 BASE T PCI LAN ON BOARD
    -IEEE 802.11B/G -INTEGRATED VIDEO CAMERA: 0.35 MEGABYTE PIXELS
    -ТЕГЛО: 2.85KG
    -BATTERY : 8 CELLS LI-ION
    +ЧАНТА И ОПТИЧНА МИШКА

    като най-много ме устроива TOSHIBA SATELLITE A100 ( заради цената ) , а лаптопа ще се ползва за интернет, MS office, AutoCAD и др. подобен софтуер.
    Игри със сигурност няма да се играят.
    Горната информация съм я гледал в страницата на техномаркет европа ,защото ще го копувам в Варна , а там не зная каде какво продават.
    Ако можете да помогенете с някакво предложение ще съм ви много благодарен.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    8
    #2

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    ми от тези най на далавера е асус-а
    има двд записвачка и ако не го изкарваш от БГ мисля че ще се оправиш с софтуера

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    Провери цените в D&G* на ул/Д-р Железкова и 8 ми Приморски. Другият офис е зад Макдрайв до кръглата банка.
    Поне няма да имаш проблеми с гаранционното обслужване. На Техномаркета съм ял попарата.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    Като цяло Тошибите не са най-доброто решение...препоръчвам ти някоя от по-гъзарските марки...я Дел, ХП или Компак...цените не са супер различни, но в НИКАКЪВ случай не си вземай Acer... иначе за тези които си дал Асус-а е избора...Потърси магазин/фирма където можеш да си го конфигурираш ти....това е най-оптимания вариант

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Като цяло Тошибите не са най-доброто решение...препоръчвам ти някоя от по-гъзарските марки...я Дел, ХП или Компак...цените не са супер различни, но в НИКАКЪВ случай не си вземай Acer... иначе за тези които си дал Асус-а е избора...Потърси магазин/фирма където можеш да си го конфигурираш ти....това е най-оптимания вариант
    От къде да си купя Compaq, че HP нещо не ги обичам??? :coolsmiley:
    И защо да не е Тошиба или Acer??????????????
    Би ли пояснил по-подробно, че нещо ме терзаят едни мисли........ :knuppel2:

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    8
    #6

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    да ...........защо да не е Acer..........

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #7

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    Първо и последно: опит...
    Тошибите са с кофти дизайн - ръцете покриват колонките а и те не са от най-силните, и всичките ми познати които имат не са доволни... не мога да ви дам детайли кое точно не работи ала ако искате ще се разровя да ви информирам....
    Аксер - съквартиранта ми има на по-малко от година е : колонките изгърмяха точно след 2 месеца и то при не кой знае каква употреба. Захранването също сдаде багажа, а и батерията не държи като хората, ЦД-то не чете леко надраскани дискове, а какво остава за ДВД-та от видео клубчето - забравете. Записа точно 5 ДВД и вече от три записани, едно работи. Човека не е мастър хакер и не разбира кой знае колко, така че ситуацията е оптимална (средно статистически юзър).
    При избора на лаптоп не само техническите харакеристики влизат в играта. Все пак го мъкнеш със себе си и как изглежда и колко тежи и къде загрява се взима под внимание... Не казвам недей да си взимаш...просто споделям опит...ако е позвучало друго яче сори

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #8

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    Като че ли и аз съм в същата ситуация - търся лаптоп до 1800 - 2000 лв. с ДДС. Общо взето интереса ми е привлечен от ниските модели на Acer, Toshiba и Prestigio. За съжаление това, което Smurfa споделя е абсолютно точно, но как да разбереш недостатъците без да притежаваш машината?! Препоръчаха ми един модел на Prestigio - 1510 - http://shop.prestigio.bg/shop/card/5...MEE17765A.html - бил добър. Ако някой има впечатления по въпроса моля да ги сподели...

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #9

    Re: помогнете за избор на лаптоп


    Забравих да кажа, че е доста препоръчително да има добър сервиз/гаранция под ръка. Ако нещо се издъни трудно е да се оправи сам човек, който не се е сблъсквал с такива проблеми преди (не е като при настолните машинки за съжаление). Странно е ала факт че доста хора се озовават в сервиза през първите един два месеца. последния път бяха забравили/беше гръмнала wirelesss картата на една позната (така и не разбрах какво беше станало точно)...Лаптоп-а беше на 3 седмици от Технополис.... А тя не беше вече в БГ така че познайте дали имаше интернет по безжичната...

    Този Престижио не изглежда никак зле...

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #10

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    но в НИКАКЪВ случай не си вземай Acer.
    Генерални изводи от един случай не се правят. Около мен е пълно с Acer-и, вкл. и моя е такъв и не съм забелязал такива проблеми. Затова пък проблеми с Fujitsu Siemens колкото си искаш. При евтините модели на която и да е марка /до 2000 лв/ всичко е на късмет и не трябва да се очакват чудеса.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #11

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    И моя е под 2000 лева Компак и не е мръднал...преди имаше един ХП и един друг Компак пак под 2000 лева и те си бяха пушки. Като цяло за ХП и Компак само добри думи чувам (освен ако не са с фабричен дефект)

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #12

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    @Smurfa
    Не се заяждам, а само напомням, че HP купи COMPAQ.
    Няма вече такова животно - Compaq. Най-много да видиш HP Compaq.
    Това, обаче не означава , че качеството на преносимите се е повишило двойно.
    Аз (лично мнение) мисля, че е противното, даже.
    Виждал съм и Toshiba, и Acer в отлично състояние.....
    Малко е въпрос и на мъничко късмет. Не се чувствам достатъчно компетентен
    и не смея да дам категоричен отговор. Но мисля, че не е редно да делим
    на лоши и добри марки.
    И последно - такова нещо "най-оптимално" - няма!
    Прави се компромис между оптимално по цена, мощност, надеждност, външен вид, тегло, гаранция.....

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #13

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    Като разграничавам двете фирми имам предвид сериите Presario (Compaq) и тези на ХП нбХХХХ или там каквито са. Наистина е малко на късмет работа, съгласен съм.
    Ала с един добър сервиз и късмета ще ти проработи :knuppel2:

  17. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #14

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    www.stemo.bg
    (по-точно http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVj...MTE5Mw==#n.1.4 )

    Виж НР-тата, може да ти хареса нещо - и със сервиза няма да имаш грижи (дано не се налага сервиз де) - фирмата е дългогодишен бизнес партньор и оторизиран сервиз на НР.

    (Само дано не прозвучи като реклама )

  18. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #15

    Re: помогнете за избор на лаптоп

    В момента ползвам TOSHIBA TECRA A2 - и да се прави изказване от типа че тази марка не е сред добрите ... не е сериозно. По мое мнение машината е страхотна - нямам никакви забележки. Сервиз не ми се е налагало да ползвам и нямам впечатление - имам я от година и половина. Преди време ползвах NX9005 на HP и за това мога да направя съпоставката - доста тромаво върви и до сервиза им се разхождах - чакането си е на ниво! Като цяло не съм доволен от НР лаптоп. Моя избор е TOSHIBA.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на ТВ
    От Nedko Kolev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-04-13, 18:00
  2. Помогнете за избор
    От zapitvashtia във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 10-05-11, 14:12
  3. Помогнете за видеокарта на Лаптоп ACER6930 G
    От mantaman във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-10, 10:12
  4. Отговори: 17
    Последно: 08-01-09, 19:06
  5. Помогнете в избор на ......!!!
    От Momodivx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-09-04, 22:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе