Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

външен ХДД неразпознат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    външен ХДД неразпознат

    не иска да ми разпознае хард диска,когато го включвам външно вкъщи и в няколко приятели още съм пробвал неще ... на едно друго място обаче го разпознава без проблем.... до колкото знам не ми трябват допълнителни драйвъри за ВИН ХП* с какъвто пробвам на всички компютри идей ????
    харда е вестърн дигитал 3 ГБ ата а дъното ми е сата възможно ли е това да е проблема ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: външен ХДД неразпознат

    Къде го включваш външно? В USB, Lpt, водопроводната инсталация, телефона?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #3

    Re: външен ХДД неразпознат

    usb

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: външен ХДД неразпознат

    а да ссе замислял че може да не познава харда заради буквата , или пък проблем с USB о
    Отделно има и модели които не могат да се разпознаят без рестарт

    До утре мога да ти давам причини , но кажи какво точно правиш , какво ти изписва , за дати кажа къде е пропуска !

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #5

    Re: външен ХДД неразпознат

    ами вземам си харда слагам му преходника ата-юсб 2.0,нагласям на мастър джъмпера , вкарвам адаптера в контакта ... включвам го към преходника и харда почва да върти,включвам го към компа посредством юсб кабела и се появява иконката в старт лентата,която се появява обикновенно при някакво ремовабъл сторадж,
    лампичката на преходника по принцип трябва да свети зелено/освен,когато не работиш с харда - червено/ .... и изведнъж почва да свети червено без нищо да правя и иконката изчезва и се едно няма включено
    при един прятел ми искаше рестарт ама и след него същото,а в един друг френд си тръгва ????всички сме с вин хп
    - Публикувана от: Mr.TECHNO може да не познава харда заради буквата
    - заради,коя буква???
    проблем с усб-то е малко вероятен щот пъхам един флаш и си работи,а и пробвах на доста машини вече.... на 3 не стана/бяха асуси със сата дъна/,на един комп стана/а опен, не беше сата/
    пробвал съм и с друг хард,който също е ата сеагейт 4 гб ата и той навсякаде си бачкаше като вънчен без проблем ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: външен ХДД неразпознат

    Буквата на устройството в DIsk menagment !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #7

    Re: външен ХДД неразпознат

    по прицип ми я изкарва като Д когато го вкл. на дъното... иначе харда ми дет е постоянно вкл. е на ц/е/ф разделен ... трябва ли да се променя бъуквата и как става ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: външен ХДД неразпознат

    a D: е ЦД-то предполагам!

    как се сменя !
    My computer -десен бутон - manage кликваш с левия , -> disk managment - > десен бутон на устройството - > change drive letter

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: външен ХДД неразпознат

    Вероятно харда ти иска USB2.0 и там където това го има, то той се разпознава, а там където го няма - светка червената лампичка
    Грешка
    Защото
    Цитат Първоначално публикувано от connect
    ... на 3 не стана/бяха асуси със сата дъна/,на един комп стана/а опен, не беше сата/
    ...

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #10

    Re: външен ХДД неразпознат

    ами не просто нямам Д по прицип ... имам Ц/Е/Ф - харда И - двд и Г- виртуално трябва ли да променям нещо ?

    //mod edit: Млади момко помисли малко като пишеш или след това преглеждай постовете си и ги редактирай.По-големи безмислици човек трудно може да съчини.Хората се опитват да ти помогнат,но и ти им дай шанс

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #11

    Re: външен ХДД неразпознат

    Десен бутон на My computer , Manage , Disk Management. Там намираш въпросния хард и ако няма буква му задаваш, как точно беше не помня.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: външен ХДД неразпознат

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    Десен бутон на My computer , Manage , Disk Management. Там намираш въпросния хард и ако няма буква му задаваш, как точно беше не помня.
    Според теб , аз нещо друго ли му казах ?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #13

    Re: външен ХДД неразпознат

    а според теб ,млади или не чак толкова млади, момко,който и да си ? щях ли да го напиша ако не беше така както го казвам ??? според теб защо казвам,че диска изчезва и лампичката почва да свети червено ... ами сигурно,защото съм проверил в диск менагмента дали го има изобщо някаде ... и с партишън медгик проверих ама го няма нито там нито никаде... и мисля,че изобщо ако го имаше лампичката щеше да си свети зелено както,когато всичко е наред с диска... - както беше на онзи комп с А ОПЪН , с АТА хард диск и със същия ВИН ХП професионал
    МОЯ въпрос беше след като по принцип си нямам устойство Д а вече написах как са ми устройствата : имам Ц/Е/Ф - харда И - двд и Г - виртуално ..../ако някой се затруднява ще му ги напиша и на енг./ та трябва ли да ги прекръстя едно по едно да станат подредни или тъй да се каже азбучни,че да* да станат Ц/Д/Е - харда Ф- двд Д-виртуално и евентуално новия диск да се разпознае като следващата буква... ако това не може да е проблема ... кажете кое може да е,защото ми писна да казвам едно и също нещо по хиляда пъти и ако обичаш би ли ми обясник кое намираш за толкоз глупаво точно в този ми пост ,в който си писал момко след като ако толкова не ми вярваш ще ти кача скрийн щот да се убедиш как са ми устройствата [size=30px].[/size]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: външен ХДД неразпознат

    Connect - кажи ми изкарва ли някакво у-во в disk managment , като конектнеш харда ?

    ПП
    От кой град си - Ако си от Варна, за 20 мин съм ти решил проблема и да приключваме тази тема !

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: външен ХДД неразпознат

    connect - буквите нямат никакво значение. Ако се разпознае корекно диска той си взема първата свободна буква, освен, ако изрично не му е указано коя да взема, но за да стане това, трябва поне веднъж вече* да се е разпознал. Казано накратко - проблема не е в буквите. Доколкото разбирам в диск мениджмънта въобще не се показва диска. Това повече ми прилича на хардуерен проблем отколкото на софтуерен, какъв точно, за съжаление на този етап не мога да кажа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външен плеър плюс отделен външен HDD или плеър с WiFi
    От chefobg във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 17-04-12, 14:22
  2. нокия е52 - неразпознат мигащ символ
    От vtdy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-11, 20:49
  3. Външен HDD
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 07-09-07, 20:34
  4. неразпознат текст в поща
    От homeoflove във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 02-03-07, 17:38
  5. външен HDD ?
    От g_ishkitiev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-09-05, 18:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе