Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Нестабилна машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Нестабилна машина

    ASRock K8NF4G-SATA2 s754 VGA+PCI-E
    AMD Sempron64 s754 2500+BOX
    DDR 256 400MHz Kingston
    Seagate IDE 80GB 7200 Baracuda 2MB ATA 100
    JNC ATX8679 RJA 400W Black

    Здравейте !

    Преди месец и половина зглобих тази машина. Прави ми впечатление, че Windows и всички отделни приложения бавят при стартирането им.Като се включи компютъра и се покаже Loading screen'на зарежда около минута и половина та дори и повече !
    Като речеш да си отвориш IE например се замисля бая първият път преди да се отвори !
    Но най-лошото е че за този месец и половина вече два пъти преисталирам Windows защото ми се случва, като го загася той или не се изключва или при стартирането на компютъра след POST screen'на дава черен екран и до там !
    Забелязах че исталацията на windows както и форматирането става по бавно от нормалното !

    Какво направих:
    Изключил съм от биос SATA, нагласих паметта да работи на DDR 400
    Бях сложил CD'то и HDD'то на оделни контролери на "Master" !
    Сега ги сложих на един контролер HDD'то на "Master" CD'то на "Slave" като смених и IDE кабела.

    Ето и настройките във БИОС на харда

    Type - Auto
    LBA/Large mode - Auto
    Block (Multi-sector transfer) - Auto
    PIO mode - [4]
    DMA mode - [UDMA0]
    S.M.A.R.T. - Disable
    32bit data transfer - Disable
    HDD fast Detection - Disable
    SATA - Disable

    Бихте ли ми казали как най-правилно трябва да са настройките тук въпреки, че пробвах всякакви неща!

    Друго не се сещам да направя ! Възможно ли е лоша памет или скапано захранване въпреки че пише 400w?
    Или пък е нещо друго ? Може ли да ми препоръчате програмки за тестване на харда, паметта, процесора и тн.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Нестабилна машина

    Всичко изброено , което е Disable - > Enable

    забавянето до скоро ми бе смешно , но установих, че и бед сектор може да го направи !

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    Re: Нестабилна машина

    Сложи си HDD и CD на отделни кабели, на Master, като устройствата са включени на края (върха) на кабела и кабелите са 80 жилни (в случай, че си с 40 жилни - те поддържат до UDMA 2).
    Според мен DMA Mode трябва да е на най-високата стойност (мисля, че към момента е UDMA 6), 32bit data transfer - Enable.
    Имай предвид, че 256 MB RAM са малко за WinXP, особено, ако е със SP2; с 512 върви горе-долу нормално.
    За тестването - свали си Hiren's BootCD и тествай.
    За всеки случай си провери напреженията и температурите, обърни внимание на температурата на HDD.

  5. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #4

    Re: Нестабилна машина

    Mr.TECHNO, panevdd благодаря Ви момчета, но нищо не се получи
    Все още бави при стартиране! преди като се появи Loading screen'на чертичките там минаваха 3, 4 пъти и след това се появяваше десктопа ! Сега минават по 15, 18 пати преди да ми покаже десктопа

    @panevdd преди бях сложил CD'то и HDD'то на отделни кабели сега съм ги сложил на един IDE кабел този който върви с дъното !

    Всъшност преди всичко бях направил на Enable както ме посъветвахте единствено рамта работеше на 133MHz
    и SATA бях забравил да му дам Enable

    да не би от това да е блокирало ПЦ'то ?
    Интересното е че не го правеше системно това блокиране !
    И трябваше линдолс да се преисталира иначе не тръгва

    Сега се сетих нещо!

    След POST screen'на се появява един мигащ курсор горе в ляво на черният екран мига 4,5 пъти и след това се появява Loading screen'на ! ПЦ'то блокираше точно на този мигащ курсoр и не щеше да се показва Loading screen'на а продалжаваше да си мига!

    Сигорно има някакво предназначение този курсор, не е сложен да си мига за красота
    Може би детектва нещо ?
    Може би ако някай ми каже какво е неговото предназначение ще разбера и какав е проблема ?!?

    Дано тази информация Ви помогне за да разберете какъв е проблема !
    Написаното от мен е малко идиоцко, но нямам много време да седна и да го напиша както трябва за което се извинявам !

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Нестабилна машина

    можел и да пробваш с
    помпиш F8 и избираш
    Last known good konfiguration
    може да пробваш и с Directory service

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Нестабилна машина

    инициализирането на мрежата отнема много време
    пробвай едно зареждане с disable на connection-а

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Re: Нестабилна машина

    Вчера видях една машина, при която ефекта със забавянето беше същия. Оказа се че някакво повредено Skype правеше проблема. Махнахме го и всичко се оправи.

    А как точно го установихме ?
    Машината е от адресно пространство 10.10.102.x
    netstat /a /n показа някакви странни връзки към 10.10.48.x - десетина на брой
    Такива адреси в локалната мрежа няма и явно през гейтуея, компютъра ги търсеше в Интернет където също ги няма и съответно се забавяше от разните таймаут (предполагам).
    На следващото рестартиране
    netstat /a /n показа същите връзки, но тоя път към 10.10.0.x - пак десетина на брой
    Махнахме Skype, връзките изчезнаха и компютъра си заработи нормално бързо.

  10. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #8

    Re: Нестабилна машина

    Start/Run/ - пишеш msconfig - после гледаш в Startup и махаш отметките(чавките) от всичко излишно.

    ще се учудиш колко излишни неща има там(да не кажа, че са 99%).

    успех !

    п.п.

    операцията е безболезнена - винаги можеш отново да си сложиш отметките.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    41
    #9

    Re: Нестабилна машина

    При мен се получи същото.....какво ли не пробах,няма да се спускам в подробности........но в края на краищата заредих Wina от диск някаква руска версия,след което използвах Партишан мечик и формат на NTFS.......след което рестарт и инстал ,само че не дадох на Wina да форматира,сега е на фурия......дано ти помогне

  12. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #10

    Re: Нестабилна машина

    Днес отново машината заби и нещеше Windows да се стартира ! незнам дали е от това дето пипах в БИОС вчера или е нещо друго !

    Даде ми че липсва някакъв системен файл свързан с CD'то

    Успях да вляза в Safe Mode и да исталирам диска с всички драйвъри на ново! сега пак бави дори още повече зарежда на 2 мин ! Нещо ми се струва че драйвърите са проблем, а може и да греша ! Направих Update на BIOS ver. 1.70 и тегля нови драйвъри !


    Продалжавам да търся проблема знам че истината е някаде там :knuppel2:

    Ето малко инфо за дъното ! http://www.ocworkbench.com/2005/asro...G-SATA2/g1.htm

  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #11

    Re: Нестабилна машина

    След като не ползваш SATA, няма смисъл да го включваш - може затова да ти бави зареждането.
    Излязло ти е съобщение за липсващ файл, и то - системен => надали проблема е в драйверите, по-скоро е диска - провери го за грешки и му виж температурата.
    Ако можеш, направи по една снимка на Device Manager и виж съобщенията за грешки в Event Viewer (Application и System) и ги пусни тук да ги видим. Не бързай с преинсталацията на Windows или инсталацията на драйверите, нека разберем какъв точно е проблема и тогава ще инсталираш. Ако искаш, пусни си Everest и дай тук информацията - ще ти кажа точно какви настройки да направиш в BIOS.

  14.  
     
  15. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #12

    Re: Нестабилна машина

    Тествах с Hiren's BootCD и намерих около 33mb bat sector !!!!!

    Зададох да ги поправи, след това ще тествам отново с Hiren's BootCD ако не ги е махнало разкачам харда и директно във фирмата дето съм го купувал !

    @panevdd извинявай в по старият ми пост съм писал чe съм забравил да дам на SATA Enable а всъщност съм искъл да напиша Disable !

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #13

    Re: Нестабилна машина

    За лошите сектори пусни MHDD от Hiren's BootCD, дай му да ги поправи и пусни теста 2- 3 пъти.
    Повече ме интересуваха напреженията и температурите... виж какви са стойностите на 12V и 5V. Ако има отклонения с над 10% в напреженията или хард диска работи при температура над 40 градуса, може проблема да не е в самия хард, така, че и да го смениш, полза няма.

    П. П. При такова количество лоши сектори (ако са физически) диска си е за смяна... ако ще го "поправяш", най-добре използвай някоя фирмена програма (от Hiren's BootCD) или от сайт-а на Seagate и направи Low level full format.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #14

    Re: Нестабилна машина

    След като забива, освен това че работи бавно, провери и RAM паметта. С ето това.

  18. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #15

    Re: Нестабилна машина


    MHDD от Hiren's BootCD не става с него ! търся друга програмка

    3.30v 3.376
    5.00v 5.184
    12.00v 12.144

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялна машина
    От toto1 във форум Бяла техника
    Отговори: 174
    Последно: 23-09-16, 17:40
  2. Кафе машина AEG EA-120
    От smb във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 28-11-08, 13:45
  3. МИЯЛНА МАШИНА
    От kaki във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-07, 15:23
  4. Нестабилна система
    От nikivv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-01-06, 12:35
  5. Машина за овърклок ???
    От Az_sum_bre_ombre във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 28-03-05, 11:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе