Резултати от 1 до 10 от общо 10

разпознаване на мрежов принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #1

    разпознаване на мрежов принтер

    проблема е следния - досега в мрежа бяха вързани 2 комп-а(през switch) и печатаха на общ принтер (вързан на по-мощния комп, който върви с XP; другия комп е с 98SE). принтера е Xerox - вързан през LPT порт.
    Сега инсталирах нов принтер - HP, вързан през USB порт на същия компютър. Стария компютър, работещ на 98SE не го разпознава (инсталира го, но дава че е ofline; при опит да му задам директно мрежовия адрес, ме пита за порт, но са възможни само LPT-та, а той дефакто не е вързан там, а на USB...)
    Може ли някой да предложи решение?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: разпознаване на мрежов принтер

    Цитат Първоначално публикувано от antons
    проблема е следния - досега в мрежа бяха вързани 2 комп-а(през switch) и печатаха на общ принтер (вързан на по-мощния комп, който върви с XP; другия комп е с 98SE). принтера е Xerox - вързан през LPT порт.
    Сега инсталирах нов принтер - HP, вързан през USB порт на същия компютър. Стария компютър, работещ на 98SE не го разпознава (инсталира го, но дава че е ofline; при опит да му задам директно мрежовия адрес, ме пита за порт, но са възможни само LPT-та, а той дефакто не е вързан там, а на USB...)
    Може ли някой да предложи решение?
    Имах същия проблем като при теб само че с принтер канон през USB порт
    не щеше и не щеше да печата 98-цата. Решението е да вържеш принтера на 98 и мрежово да печата XP.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #3

    Re: разпознаване на мрежов принтер

    OK - ама пък 98-цата няма USB порт... А и не искам тя да работи непрекъснато за да ползват другите комп принтера...
    Така че не става така...

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #4

    Re: разпознаване на мрежов принтер

    Цитат Първоначално публикувано от antons
    OK - ама пък 98-цата няма USB порт... А и не искам тя да работи непрекъснато за да ползват другите комп принтера...
    Така че не става така...
    e как пък няма USB .... ?

    да не е 386 или 486 дъното ?

    има USB планки - закачат се на съответните "USB Header-и" на дъното, струват по 2-3 лв...

    другият вариант ще е преходник USB към Parallel - но не знам дали има такива...*

    добавено

    ето какво намерих на микрософт.ком :



    http://forums.microsoft.com/MSDN/Sho...88935&SiteID=1



    обаче, тук пък казват, че ти трябва "USB Print Server" :

    http://www.pcmag.com/article2/0,1895,1747942,00.asp








  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: разпознаване на мрежов принтер

    Що не пробваш така:
    1. Оставяш принтера където си е
    2. На компютъра с Win98 пускаш един Windows Explorer
    3. Тръгваш от Network Neighbourhood ... стигаш до другия компютър и до шернатите ресурси
    4. Стъпваш с мишката върху шернатия принтер, десен бутон, като падне менюто му даваш Install
    5. Ако те пита за драйвери - по възможност приготви си ги от CD-то. Ако вече си правил опит за setup от CD-то, вероятно драйверите са налице и няма да те пита. По-точно, като те пита къде да ги търси, размаркирай всичко и тогава NEXT

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Re: разпознаване на мрежов принтер

    Цитат Първоначално публикувано от antons
    проблема е следния - досега в мрежа бяха вързани 2 комп-а(през switch) и печатаха на общ принтер (вързан на по-мощния комп, който върви с XP; другия комп е с 98SE). принтера е Xerox - вързан през LPT порт.
    Сега инсталирах нов принтер - HP, вързан през USB порт на същия компютър. Стария компютър, работещ на 98SE не го разпознава (инсталира го, но дава че е ofline; при опит да му задам директно мрежовия адрес, ме пита за порт, но са възможни само LPT-та, а той дефакто не е вързан там, а на USB...)
    Може ли някой да предложи решение?

    Купи си едно малко УСБ принт сървърче и си го шерни през мрежата директно...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #7

    Re: разпознаване на мрежов принтер

    Мерси на всички за идеите. Особено на zaphodb - опитах така както беше написано в препратката (т.е. дадох му два порта - USB и LPT2); след това го разпознах от 98-цата и го инсталирах (този път стана, ама вчера изобщо не го даваше че го има... идиотски истории!). Е сега тръгна - ама пък има друг проблем! Сега печата страниците само до около 2/3 и после ги отрязва!!! Това мисля че вече е от драивера - ама като се опитам да пипна properties на принтера и ми дава съобщение че един от файловете се издънва. Освен да пробвам пак да го инсталирам наново...

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: разпознаване на мрежов принтер

    Тъпичък въпрос - да не е на letter вместо А4 формат на страницата...

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #9

    Re: разпознаване на мрежов принтер

    [quote=zaphodb ]
    e как пък няма USB .... ?

    да не е 386 или 486 дъното ?

    има USB планки - закачат се на съответните "USB Header-и" на дъното, струват по 2-3 лв...

    другият вариант ще е преходник USB към Parallel - но не знам дали има такива...*

    добавено

    ето какво намерих на микрософт.ком :



    http://forums.microsoft.com/MSDN/Sho...88935&SiteID=1



    обаче, тук пък казват, че ти трябва "USB Print Server" :

    http://www.pcmag.com/article2/0,1895,1747942,00.asp








    ОК - има USB (поне така пише в system) ама имах предвид че няма изведен изход на PC-то; а *USB print server-а не ми върши работа (поне не и така както съм вързал нещата в момента)

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    28
    #10

    Re: разпознаване на мрежов принтер

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Тъпичък въпрос - да не е на letter вместо А4 формат на страницата...
    Ами ясно че е тъп - ама като се опитам да го оправя и ми даваше грешка, след което се издънваше точно драйвера на принтера.
    След преинсталацията на принтера нещата се оправиха. Приключвам с този принтер вече! Мерси на всички за съветите!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам нов мрежов лазерен принтер 400 лв.
    От BAlexandrov във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 14-03-12, 07:19
  2. Пускане на мрежов принтер под DOS
    От badboy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-03-09, 09:06
  3. Инсталиране на мрежов принтер-как?
    От slave във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-08, 00:18
  4. Проблем с мрежов принтер
    От fuchs във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-04, 02:18
  5. Програма за мрежов принтер!?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-03, 17:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе