Резултати от 1 до 9 от общо 9

Barebone pc - за и против?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    Barebone pc - за и против?

    Нещо напоследък се замислям да взема една barebone системка, и така да ми отпаднат грижите за тв тунер и радио със музика. Но нямам никакви впечатления от това което се предлага в Бг (което като гледам е крайно оскъдно). Та единственното което за сега намерих е това, което страшно ми грабва окото.
    Някой ще ме посъветва ли нещо? Дайте някоя препоръка.
    Също не ми е ясно дали е възможно да работи тв тунера без да е включено рс-то както е с радиото и cd-то?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    80
    #2

    Re: Barebone pc - за и против?

    Аз съм с barebone на асус и съм доста разочорован сега ще ти изредя плюсове и минуси

    + малък размер
    +симпатичен вид
    +часовник на самата кутия

    -каквото и да решиш да пипнеш по него го разглабяш почти целия
    -малко pci слотове за разширения
    -поне този асус има проблем с охлаждането и постояно държи високи обороти на cpu перката
    -Ако сдумка дъно или захранване и си извън гаранция сменяш и кутията

    С една дума за мен грам не си заслужава ама като са ми го натресли служебен няма да бягам

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: Barebone pc - за и против?

    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    Нещо напоследък се замислям да взема една barebone системка, и така да ми отпаднат грижите за тв тунер и радио със музика. Но нямам никакви впечатления от това което се предлага в Бг (което като гледам е крайно оскъдно). Та единственното което за сега намерих е това, което страшно ми грабва окото.
    Някой ще ме посъветва ли нещо? Дайте някоя препоръка.
    Също не ми е ясно дали е възможно да работи тв тунера без да е включено рс-то както е с радиото и cd-то?
    това за 200 дол. не е ли без cpu, mainboard, ram и опер. система?

    по магазинчетата на Раковски има изложени разни такива малки пс-та...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #4

    Re: Barebone pc - за и против?

    Аз съм купил по стар модел на MSI на децата. Много съм доволен. Радиото и CD -то работят без да е включен компютъра. За телевизия се изисква компютъра да работи. А захранването на е мини вариант на Fortron така че може да се купи друго. Няма свободни слотове, но всичко му е сложено.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #5

    Re: Barebone pc - за и против?

    hihimor, да - без цпу, памет и хард диск е - купуваш си ги отделно. И тв тунера е опция.

    antonfx, как е качеството като гледаш телевизия? И захранването чува ли се?

    btw - намерих и други бербоне рс-та който се прадлагат тук, но засега най ми се нрави това MSI заради дисплея и тв тунера като опция.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #6

    Re: Barebone pc - за и против?

    Захранването и охлаждането на процесора не се чуват. Тв тунера е по приличен от другия на AVER Media който имам. Тунера е добре интегриран. Ползва се едно дистанционно и звука се подава по върешно кабелче за да се усилва и излиза навън.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    3
    #7

    Re: Barebone pc - за и против?

    За да добиеш по-пълна представа прочети това:
    http://www.notebook-secondhand.com/i...d=13&Itemid=34

    и това:
    http://www.notebook-secondhand.com/i...d=17&Itemid=34

  10. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #8

    Re: Barebone pc - за и против?

    Имам я от година и половина тая MEGA 180 (Deluxe версията). Оборудвах я с 160 GB Seagate, Barton Mobile 3000+, 2 x 1GB RAM, MSI тунер без радио, DVD-RW NEC и всичките му там подробности - микрофони, 5.1 звуци IrDA и Bluetooth адаптери, скенер, принтер и т.н. С две думи - доволен съм. Има и кусури, които не понасям, но като цяло ни радва цялата фамилия. Ето систематизирано за какво точно става дума (пиша го, защото най-много ме разочарова онова, заради което я купих - това, че уж не била само компютър):

    плюсове, които не са много очевадни:
    "двуглаво" видео + TV-out (аз игри не играя /па и не мога/ и това ме устройва). Никога не съм пробвал трите заедно.
    много е красива (но най-вече, когато е изключена - на мен лично изумително пъстрият й дисплей ме дразни)
    кутията се отваря с ръце (без нужда от отвертка) - има три винта.
    захранването е Fortron някакъв (и той шуми доста по моите виждания) С двата процесорни вентилатора си "хармонират"
    има Firewire (ама много важно - не съм го и пробвал) - има и на предния панел, и отзад.
    на предния панел има изнесени 2 USB-та, IEEE1394, микрофон и line-out (под красиво капаче са, но... то все е отворено)
    оптичното устройство също е добре скрито от същия тип капаче
    има си вътрешно кабелче, за да свържеш звука на тунера, който си купиш (купих препоръчания - куплунгът не съвпадна)
    има цифров оптичен изход (ама е само оптичен). Нали не мислиш, че в HiFi режим работи? Не, че съм пробвал, ама...
    предният прекалено шарен екран гасне в PC режим и показва часовник - приятен е. Сверява се от PC-то.
    "търкалото" за усилване работи както в HiFi, така и в PC режим - удобно е, ако не си заврял машинката като мен
    има безжична мрежа и при това работи добре
    няма флопи (да, това е положителна страна). Може да се постави.
    има четец на flash памети - SM, MS, SD и CompactFlash, но това е и най-грозната част - някакви две дупки отпред...
    има модем (да, ама не можеш да си будиш компютъра с телефона, както става с външен такъв)
    има AGP слот (честно казано, бих предпочел още един PCI за екстрени случаи)
    има си всякакви "стари" портове - COM, LPT, Game port (знае ли човек - може да потрябват)

    минуси:
    доста е шумна (има автоматичен контрол на оборотите, но не разчитай да е в твоя полза)
    BIOS-а й е леко "кекав". Без особени причини (все пак какво са 400 MHz FSB) се самозатри 2 пъти
    MP3 в HiFi режим от DVD забрави (BTW въпросният HiFi е стерео. 5.1 ли? - Забрави, ако не си в PC режим)
    вграденото радио е малко "ташак" - малко фиксирани станции (а в Младост 1а с поглед на изток... ми "Хоризонт" с шум)
    както споменах 400 MHz шина се постига трудно и то при около 60 градуса (в днешния ден) - според мен заради видеото
    няма TV тунер - за да си нямаш две радиа в PC-то е добре да си вземеш тунер без радио - не е естествено, но са по-скъпи
    дистанционното работи само с MSI Media Center - най-противният софтуер (не преувеличавам). Е, и с Girder е перфектно.
    инфраред приемникът не става за IrDA - приема си само от дистанционното в комплекта - за други нужди - USB dongle...
    reset бутона се натиска само с игла или върха на химикал
    скъпа е, а и вече е поостаряла технология (nForce-2). Например при 6-канален звук, микрофона е само отпред.
    вътре има SATA кабел или куплунг - не помня точно (!?), но това не означава, че можеш да включиш такъв диск!
    1 PCI слотче (за тунер) - гръмне ли ти вградената LAN карта от някоя буря, ще трябва да си махнеш тунера
    има поддръжка на поне още два USB порта, но няма къде да си ги изнесеш (2 отпред и два отзад си има де, но още...)

    В заключение: ако не ти са кът парите, машинката не е лоша, въпреки недостатъците, които ти изброих. Компонентите, които сложих в нея ги ползвах на един EPoX 8RGA+ преди това. MEGA-та е осезателно по-бърза (не по тестове - ЗАБЕЛЕЖИМО по-бърза), а иначе дъното й е абсолютно аналогично като възможности с въпросния прехвален EPoX (само дето не му се надуват кондензаторите).


  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #9

    Re: Barebone pc - за и против?

    @morgan73, тук не става въпрос за barbone notebook, а за barbone pc.

    @Karata, много ти благодаря за споделените впечатления!

    Засега се отказвам от идеята. Заради шума и ограниченията. Благодаря на всички отзовали се още веднъж!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам: Barebone Asus Pundit R350 + CPU & HDD
    От hsiliev във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-07, 09:49
  2. Sell: Нов barebone notebook
    От System Error във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-06, 17:33
  3. За и против втори HDD
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-01-05, 01:06
  4. Задача 104 (ЗА или ПРОТИВ)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 11
    Последно: 06-12-04, 15:19
  5. Barebone mini PC Biostar iDEQ 200N въпрос
    От sclera_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-04, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе