Резултати от 1 до 6 от общо 6

За и против втори HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #1

    За и против втори HDD

    От известно време забелязах,че когато тегля от мрежата с висока скорост и се опитам да направя нещо друго времето на изчакване се е увеличило до забележими размери.Ако сложа втори HDD на който само да преточвам от нета,положението няма ли да се оправи?Ако има нещо специфично за подобна ситуация ще съм благодарен на всеки споделил опита и знанията си[:D]Дъното ми е G-400L,а харда 40GB Maxtor.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    За и против втори HDD

    Ами аз си мисля че просто windows-а ти е станал лагнат.все пак със колко дърпаш? Иначе ако сложиш втори диск изчакването ще се намали естествено.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #3

    За и против втори HDD

    Ами от локалната мрежа е яко.Интересува ме характеристиките на двата диска еднакви ли трябва да са?Ако има разлика(не в обема,разбира се[:D]),как ще работят?Със скоростта на по-бавния ли?Системата няма ли да се забави от двата харда?

  5. silverfox
    Guest
    #4

    За и против втори HDD

    На лаптопа съм с 60GB Hitachi 4500rpm и като реша да правя 2-3 неща наведнъж ми се стъжваше. Сега си взех външен 120GB Seagate 7200rpm 8MB cache и се родих. Като пусна да речем някой MPEG2 файл да се компресира на външния, през това време като си работя на лаптопския изобщо не го усещам.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #5

    За и против втори HDD

    Най-после едно мнение!Така и ще направя,но ще е вътрешен.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #6

    За и против втори HDD

    Има и по-добър вариант - тоя втория диск го закачаш на една машина за 40лв. (PII233,64mb,LAN,USB) и я оставяш да ти преточва нета. Шарваш си нета с LAN-LAN кабел и си ползваш голямата система свободно. Другата полза е че си оставяш мотиката да тегли 24 часа, а скъпия компютър може да си почива.


  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да свържа втори монитор към РС-то?
    От polki във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 17-11-11, 22:02
  2. Питане за втори субуфер !
    От TOSHIBARV733G във форум Тонколони
    Отговори: 15
    Последно: 04-08-11, 10:34
  3. добавяне на втори bootable HDD
    От peter_nn във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 15-01-09, 08:07
  4. Втори компютър? TTL=0? Как?
    От radop във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-07, 23:49
  5. Отговори: 3
    Последно: 14-02-06, 14:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе