Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Външен твърд диск- проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    109
    #1

    Външен твърд диск- проблем

    значи имам един Freecom 80Gb външен диск и до вчера си работеше , днес вкл. ПКто и го няма дава че Уиндоуса не го разпознава
    гася аз ХДДто рестартирам пускам ХДДто намира УСБ устроиство качва дривери но пак казва че Уиндоуса не го разпознава това устроиство та въпроса ми е заминал ли е диска !?! и какъв е шанса да се възстанови информацията записана там
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Цитат Първоначално публикувано от BatVez
    значи имам един Freecom 80Gb външен диск и до вчера си работеше , днес вкл. ПКто и го няма дава че Уиндоуса не го разпознава
    гася аз ХДДто рестартирам пускам ХДДто намира УСБ устроиство качва дривери но пак казва че Уиндоуса не го разпознава това устроиство та въпроса ми е заминал ли е диска !?! и какъв е шанса да се възстанови информацията записана там
    Благодаря предварително
    Може да му няма нищо на диска, понякога уиндоуса се пообърква и не разпознава правилно външните хардове и устройства. Включи го на друг комп и ако пак има проблем процедурата е друга.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    109
    #3

    Re: Външен твърд диск- проблем

    абе качвах го и на друг същото е
    май е заминал :о(

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Тогава го закачваш на кабел и започваш със Hirens Boot CD да пробваш разните програми за реанимация на HD.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    109
    #5

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Благодаря ти
    ще пробвам дано стане :о)

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Стига да не е изгоряла електрониката нямам как да не стане, но и с изгоряла е-ка пак става, взимаш такава от друг подобен диск.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Външен твърд диск- проблем

    и по-внимателно с програмите в Хирен че някой са сериозни убийци !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #8

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Ако си грамотен технически(не се засягай, нищо лично:-)) можеш да отвориш кутията и да закачиш диска към иде порт.Повечето от тези УСБ дискове вътре са си стандартни ИДЕ_та закачени за някакъв УСБ интерфейс. Така ще разбереш дали проблема е в диска или във въпросния интерфейс. Ако диска е малък, най вероятно е с Мини Иде(дискове за лаптоп) , което значи че ще ти трябва преходник(на лаптопските хардове има още 4 пина за захранване, освен 40те за интерфейса) или лаптоп на който да го пробваш. Ако и тогава не успееш, слагаш го в камерата на хладилника за около половин час(помага при преносими устройства за стягане на студени спойки). И най накрая пробваш с програмите:-)
    Ето и малко линкове които може да са ти от полза --> http://www.bay-wolf.com/hddadapter.htm

    -->> http://pinouts.ru/HD/Ata44Internal_pinout.shtml

    -->>> http://pinouts.ru/HD/AtaInternal_pinout.shtml

    -->>>> http://www.technick.net/public/code/...abus_ata_40_44

    Ако се притесняваш, номера с хладилника можеш да го оставиш като последен опит. Имай предвид че може да ти помогне само в случай на студена спойка, т.е. ако от вибрации или нещо подобно някои връзки по УСБ интерфейса или ХДД интерфейса са се охлабили.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #9

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Студени споики се оправят с поялник, в хладилника се слагат пържоли....
    Ако диска ти не е гаранционен или си решил да си прежалиш гаранцията, най добрия вариант е да го отвориш и да го закачиш на IDE канала.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #10

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Студени спойки на СМД монтаж ще ги откриеш и оправиш с поялник малко трудно:-)))) Не е като на дядо ми Операта телевизора :-)))

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #11

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Мини ги един път на топлия въздух и всичко е ок !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    109
    #12

    Re: Външен твърд диск- проблем

    благодаря ви нищо не стана но ми дадоха нов при това 250Гб :о)) Вестерн Дигитал :о))
    абе да питам по добре ли е да го разделя на дялове или да си го държа цял и хубаво ли е да се изключва когато не ми трябва или да си стои включен може и да е писано преди но не намерих нищо
    Благодаря ви предварително:О)

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Цитат Първоначално публикувано от BatVez
    благодаря ви нищо не стана но ми дадоха нов при това 250Гб :о)) Вестерн Дигитал :о))
    абе да питам по добре ли е да го разделя на дялове или да си го държа цял и хубаво ли е да се изключва когато не ми трябва или да си стои включен може и да е писано преди но не намерих нищо
    Благодаря ви предварително:О)
    Ako ще го форматираш със NTSF по-добре го остави цял, ако ще е с FAT/32 е препоръчително да го нацепиш на равни дялове, за да имаш минимална загуба на полезно дисково пространство. Принципно един хард като се включва и изключва му се скъсява живота, от друга страна, ако работи постоянно му се износват някой от елементите. По-добре е да работи непрекъснато според мен, но това е лично мнение .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    109
    #14

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Благодаря за бързите отговори :о)
    Ще имам впредвид тези неща :о)

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Външен твърд диск- проблем

    Без да споря, само искам разяснение - какво става при включване и изключване, че му се скъсява живота. Живота на кое по-точно - електроника, механика....? Когато е с външен адаптер токови удари при вкл/изкл. няма или са пренебрижимо малки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с втори твърд на диск на рс-то
    От ani123 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 29-09-10, 17:18
  2. проблем с външен хард диск HELP
    От nothing_impossible във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-06-08, 20:21
  3. Проблем със С-АТА твърд диск.
    От Io във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 02-01-07, 17:11
  4. Проблем с твърд диск IBM
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-05-06, 12:47
  5. Проблем с твърд диск на стар компютър
    От BlueBox във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-08-05, 09:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе