Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Мултифункционално устройство (от типа "3 в 1") "Samsung Laser MFP SCX-4100", включващо в себе си принтер + копир + скенер, е инсталирано на 2 компютъра (с WinXP Pro), като с единия връзката се осъществява чрез USB-порта, а с другия - чрез паралелния (принтерски) порт - LPT1.

    Проблемът е, че на компютъра, с който е свързан през паралелния порт, скенера не иска да работи, давайки следното съобщение за грешка:

    "Port is disable. Ensure the port is properly connected and power is on. Then restart your computer."

    И е съвсем логично, защото порта е принтерски.

    Въпросът ми е, има ли начин (може би чрез някаква емулираща програмка) да се излъже този порт, за да бъде разпознат коректно от скенера - т.е. да може да се използва скенера и от двете машини?

    Ако не е възможен този вариант, има ли някакви USB-разклонителни кутийки, за да може и на двата компютъра устройството да се използва чрез USB-портовете?

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    На втория въпрос веднага ти отговарям - да, има такива. Мога да ти дам и конкретни модели (евентуално и цени), след малко търсене.

    EDIT: цък, само че не знам дали и кой предлага подобни неща тук. При Reset намерих, но не автоматични, на цена около $12 - $15.

    На първия... хм, малко съмнително, но не е изключено да има. Също ще потърся и ще пиша.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Защо не вържеш двата компа в мрежа и да ползваш устройството като шарнато и/или директно?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    защото няма да може пак да ползва скенера на отдалечения компютър !

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #5

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    За шерването на скенера по мрежата, може да се използва http://www.remote-scan.com/. Не съм я пробвал, защото нямам скенер, но по това което чета е точно за това. Ако не я намерите, ще я кача на някой сървър или по пощата.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Slero, мерси за инфото. Ще потърся някакво малко USB Hub-че на първо време. Дано да стане така и да няма конфликти, въпреки че устройството няма да се ползва едновременно от двата компютъра. Не съм пробвал такова нещо досега - един вид USB-мрежа - затова ми е много интересно какво ще се получи...

    Ru-boy, едната от машините няма LAN-карта... и става по-сложно... В смисъл, единият компютър си е неприкосновен и трябва да си остане такъв.

    Mr.TECHNO, компютрите не са отдалечени, напротив - на 2 метра са един от друг.

    Delta1 - виж отговора за Ru-boy.


    P.S. Това, че скенера няма да може да се използва и от двата компютъра не е чак такъв проблем. Просто ми е интересно дали има начин да се направи, без наличие на локална мрежа.

  8.  
     
  9. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #7

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    ...И е съвсем логично, защото порта е принтерски...
    Не би трябвало да има проблем при работа с ЛПТ кабел. На работа имаме подобна машина - пак Самсунг, но да пукна, ако се сещам за модела, и няма никакви грижи с ЛПТ кабела, като изключим, че шерването по мрежата е меко казано проблемно. Иначе всичко може да се позлва на машината, на която е закачена мултифункционалката.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Не би трябвало да има проблем при работа с ЛПТ кабел. На работа имаме подобна машина - пак Самсунг, но да пукна, ако се сещам за модела, и няма никакви грижи с ЛПТ кабела, като изключим, че шерването по мрежата е меко казано проблемно. Иначе всичко може да се позлва на машината, на която е закачена мултифункционалката.

    Myrshavija, реално с порта няма проблем - принтерът си печата, "копир"-а си работи. Единствено скенера не иска - цитирах какво съобщение излиза.

  11. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #9

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Аз точно това исках да кажа - при нас и скенерът работи нормално. Е, може би малко по-бавно от очакванията ми Все пак, може да има и разлика в моделите - нашият има и факс, но, честно казано, се съмнявам.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Сещам се за нещо: погледни в BIOS-а настройките на LPT-порта: дали е на ECP+EPP... макар че, честно казано, не вярвам да помогне. И все пак това е единственото, което ми идва на ума, след като @myrshavija упорито твърди, че при него е наред... знае ли човек

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Малко дилетантско мислене:
    Да не би в BIOS на компютъра да е указано OUTPUT ONLY това е някъде
    Peripheral configuration
    Parallel port
    Bi-directional
    Output only
    EPP
    ECP


    Би трябвало (логично е поне ) точно така да се държи.

    //Виждам, че @Slero е писал преди мен. Аз гледах на моя комп BIOSа и така съм го описал. Вероятно на друго дъно ще
    е различно. Моят е на Bi-directional .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #12

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Slero, ще погледна.

    Един приятел ми даде друга идея - да разменя кабелите на 2-та компютъра и да пробвам на другия дали ще сканира през LPT-порта. Нали знаеш - малко да имаш, ама да ти дойде навреме...

    Wise, и твоето логическо мислене ще тествам...


    Предлагам засега да спрем дотук - като отида на мястото ще пробвам всичко, което ми предложихте и ще пиша какво се е получило.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Сещам се за нещо: погледни в BIOS-а настройките на LPT-порта: дали е на ECP+EPP... макар че, честно казано, не вярвам да помогне. И все пак това е единственото, което ми идва на ума, след като @myrshavija упорито твърди, че при него е наред... знае ли човек
    Иво, провери и това, което ти казва Дилян. Имах сходен проблем и след избора на ECP+EPP нещата живнаха...При мен бяха навързани принтер през скенера, а скенера към LPT1.
    А освен това имаше значение и кабела, не биваше да е принтерски, а за връзка на два компа през паралелния порт.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройство

    О-о, да, разбира се! И кабела...

    Абе с дружни усилия току-виж сме измислили решението

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: 2 компютъра + 1 мултифункционално устройст

    когато принтера е инсталиран на единия компютър локално, ако се пусне в лоална мрежа- отдалечения комп. е този който не е с инсталиран локален принтер и на него няма как да тръгне скенер

    ситуацията с лпт + усб  може да е ,че принтера да е направен по подобие на лан картите на лаптопите - или  безжичната работи или обикновенната - няма как да работят паралелно !

    Не казвам че всички принтери са така направени - но за каръщина този може да е направен точно по този начин !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на мултифункционално устройство 3в1
    От Rezashki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-11, 21:24
  2. Избор на мултифункционално устройство.
    От mil_10 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-12-10, 00:02
  3. Избор на мултифункционално устройство
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-09, 21:11
  4. Проблем с мултифункционално устройство
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 25-07-09, 23:30
  5. Мултифункционално устройство
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-02-06, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе