Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 55

Неразпознаване на HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    22
    #16

    Re: Неразпознаване на HDD

    Макар да съм сигурен че са на ауто, ОК. Възниква обаче въпросът: как е работило това ПС толкова време ако са неправилно.

    Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #17

    Re: Неразпознаване на HDD

    Това нямаше как да го знам. Неправилно предположих, че става дума за нов компютър.
    Значи остава да отидеш при съседа и да пробваш твоите дискове на неговата машина. Ако работят, пробваш неговия диск на твоята машина и така...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re: Неразпознаване на HDD

    все на един хард ли го прави това с невиждането му ? или на прозволен !

    ако закачиш двата - как е - виждат се и няма проблем
    пробвай да размениш местата на записвачката и харда !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    22
    #19

    Re: Неразпознаване на HDD

    Вече на всеки. Преди това се виждаха и големия /предишния С:/ и 3тия. Сега вече само ДВД записвачката.
    Точно след размяната /и връщане в изходна позиция/ вече не се виждат.

    Въпросът ми е: не е ли това омазан БИОС?

    Поздрави

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #20

    Re: Неразпознаване на HDD

    ako на някой диск си имал вирус CIH (Чернобил), може да се е прецакал биоса ти, след като си пуснал съответния диск като мастер

    иначе почти сигурно е от захранването, имал съм няколко пъти подобни проблеми с "маркови" захранвания (като JNC, Delux)
    мойто писи го закрепих с едно захранване Enlight 235W, което се оказа че работи по-добре от 300W-ово захранване куча марка

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #21

    Re: Неразпознаване на HDD

    Цитат Първоначално публикувано от Meto
    ako на някой диск си имал вирус CIH (Чернобил), може да се е прецакал биоса ти,
    А бе @Мето, що са изказваш неподготвен и ти, виждал ли си прецакан от CIH биос?!!?? Мислиш ли че изобщо нещо остава в биоса след тоя звяр? Е да ти кажа - нищо не остава, щото е пълен с 0, и не само че няма да разпознае хардове, ами изобщо няма да тръгне и компа.

    @AzTi, не, определено не е омазан BIOS, както ти казаха - пускай хардовете един по един, направени като MASTER и виж кой не работи, занеси го при приятел - провери и там, ако и там не работи - тогава ще му мислиш

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    22
    #22

    Re: Неразпознаване на HDD

    Блак Адер,
    Проблемът е че съм като отпадащ в сървайвър:
    Отскоро не съм си в БГ и тук няма с кого да правиш никакви заменки.
    Само форумът ми е опората!
    Все пак, не е ли показателно че ХДД се открива от ДОС, ГХОСТ, но не от БИОСа?
    Не знам... Нещо не ми се връзва. Но като не съм имал такива проблеми преди...
    Или пък се е прецакал контролерът на дънцето и оппа...

    Поздрави
    P.S. Ще пробвам пак един по един с хардовете, но след като беше зацепил днес по обяд, сега вече не иска да разпознае никакъв хард.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #23

    Re: Неразпознаване на HDD

    @Black Adder, виждал съм много, прецакани от "Чернобил" биоси,
    почти всички съм ги оправил (поне не се сещам някой, дето не съм оправил)
    не всичко във флаш-рома се прецаква, случвало ми се е да не тръгва флопито,
    явно зависи от модела на дъното, т.е. биоса и версията, понякога дори
    прецакването не става веднага, с първото стартиране
    а и този тип вируси си имат версии...
    за CIH мога да напиша роман

    все пак съм посочил по-вероятната причина

    доп.: биоса може да не разпознава харддиск при проблеми в самия диск,
    или заради захранването (както писах), т.к. има определено време (няколко секунди) за намиране на дискове
    след като мине ПОСТ теста, може диска да се развърти и да тръгне, и тогава го намира гхост-а

    @AzTi, ако нямаш вариант да пробваш друго захранване, пробвай да изчакаш няколко минути да изстине
    пусни само един харддиск, без Сиди, без флопи, без никакво друго натоварване
    ако можеш махни всякакви карти, които са набучени на дъното, само видео остави

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    22
    #24

    Re: Неразпознаване на HDD

    Ново равитие.
    Припалих и отново разпознава хардовете. Само ако са по един. Има ли ДВД, само него открива, като "се замисля дълбоко". Ако са 2 харда мисли дълго и ... казва нема никой.
    Не знам. Захранването е ~марково -Q TEC 300W.

    Поздрави и 10ткс че ми помагате

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #25

    Re: Неразпознаване на HDD

    Виж в биоса дали кабелите са на Auto


    GA-8IEML-T Series Motherboard
    ...-
    IDE1 Conductor Cable
    - Auto Will be automatically detected by BIOS. (Default Value)
    - ATA66/100 Set IDE1 Conductor Cable to ATA66/100 (Please make sure your IDE device and cable is compatible with ATA66/100).
    - ATA33 Set IDE1 Conductor Cable to ATA33 (Please make sure your IDE device and cable is compatible with ATA33).
    IDE2 Conductor Cable
    - Auto Will be automatically detected by BIOS. (Default Value)
    - ATA66/100 Set IDE2 Conductor Cable to ATA66/100 (Please make sure your IDE device and cable is compatible with ATA66/100).
    - ATA33 Set IDE2 Conductor Cable to ATA33 (Please make sure your IDE device and cable is compatible with ATA33).

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re: Неразпознаване на HDD

    сега Камен имаше проблем с един дефектен Джъмпер , който му извади душицата цял ден
    смени джъмперите на хардовете и ги сложи на Cable select всичките - даже и на DVD-то

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re: Неразпознаване на HDD

    това за джъмпера е вярно - процесор 10*100 не щеше и не щеше да го пуска на 100, а само на 10*66. оказа се, че джъмперът за 66-100-133 (старо дъно, какво да го правиш) не контактува добре. понякога причината не в липсата на знания, а е някакъв пълен идиотизъм

    за cable select-а.... никога не съм го харесвал. искам АЗ да казвам кое как да се случва, така че master-slave си ги решавам аз

    след описването на "ако е само едно - тръгва" на мен ми мирише на нефелно захранване

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #28

    Re: Неразпознаване на HDD

    Бааа - изгубих се като старите пари.
    Ето малко съвети и от мен:
    1. Нилирай биоса (не ми се вярва да е от там причината).
    2. "Изчекни" всичко допълнително ако има и почни да включваш хардовете един след друг.
    3. Голяма е вероятноста да е от захранването - имал съм такъв случай (разпознаваше харда когато му скимне)
    4. Имал съм и случай когато хард работи само на cable select (сигурно нещо се е прецакала електрониката, ама още работи така вече 4-5 години) - иначе не се разпознава.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Re: Неразпознаване на HDD

    ако бе прочел темата малко по обстойно - щеше да се убедиш че повтяряш наши думи !

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #30

    Re: Неразпознаване на HDD

    Това че си нов не означава че не може да кажеш нещо , което  е ужасно правилно и коректно,
    Или пък че непременно трябва да си траеш.
    Когато видиш нещонередно -  пиши! Даже ще се радвам като ме поправяш при грешки !



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неразпознаване на USB Flash drive
    От Delta1 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 15-09-06, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе