Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55

Неразпознаване на HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #31

    Re: Неразпознаване на HDD


    @ Mr.TECHNO
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Когато видиш нещонередно - пиши! Даже ще се радвам като ме поправяш при грешки !
    Това позволение само за fanta orange ли е? Защото рейтингът ти е смущаващо висок, за да коментирам "нещонередно". Пък и рядко някой от високотейтингуваните участници във форума те коригира, та затова попитах, де! Нищо лично, просто заради нивото на форума angel

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    22
    #32

    Re: Неразпознаване на HDD

    Здравейте отново,
    Не знам защо, но изпратих ново инфо вчера, но не се появи на бял свят.
    Както и да е. Развитие има, макар да не ми е съвсем ясно как точно се стигна до него.
    Ако някои беше записвал всичко, щеше да стане достоен филм на ужасите - от онези без изход и надежда за успех.
    -джъмперите прегледах - на АУТО са =не е от тях
    -чистих прахта от всичко
    -намествах всякакви кабели
    -правих безброй рестарти, всякакви комбинации за свързване и какво ли още не
    В резултат: всеки ХДД се познава ако е сам. Вържеш ли 2 -нещо се умисля и чао /обикновено зависва/. Ако добавиш ДВДто, пак се застоява и обикновено само то се вижда.
    Намерих друго захранване JNC 300W. Успяват да се разпознават до 2 ХДД. Не може да се вързва ДВДто - само то се вижда. Все си мисля за някоя неканена гадина, но не мога да си изтегля обновлението от НЕТа.

    Кажете какво по-нататък...

    Поздрави

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #33

    Re: Неразпознаване на HDD



    Цитат Първоначално публикувано от emos

    @ Mr.TECHNOТова позволение само за fanta orange ли е? Защото рейтингът ти е смущаващо висок, за да коментирам "нещонередно". Пък и рядко някой от високотейтингуваните участници във форума те коригира, та затова попитах, де! Нищо лично, просто заради нивото на форума angel
    Дори да приемем, че рейтинг се печели с много правилни отговори и оказана помощ на други участници във форума (което изобщо не е задължително), това не означава, че има безгрешни хора. Именно защото рейтингът, броят на постовете и датата на регистрация не отразяват коректно верността на постовете, многократно съм предлагал да бъдат премахнати.
    Основните причини са:
    - Когато някой с висок рейтинг напише грешен отговор, това може да подведе много хора
    - Изписването на броя на постовете стимулира спама

    Нека е ясно, че форумът си има правила, според които всички участници сме равни, независимо от рейтинг, постове и др. атрибути. Освен участниците, във форума има модератори и администратори, които се грижат да се спазва добрият тон. По административни въпроси тяхното мнение се взима предвид безусловно или следват редакции/триене на постове и/или изключване на участници.



  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #34

    Re: Неразпознаване на HDD

    По темата.
    AzTi, хубаво е, че казваш какво (не) си постигнал по проблема, но лошото е, че даваш несистематизирана информация. В момента, примерно аз, не мога да ти подскажа накъде да поемеш, защото ситуацията, както я описваш, е нелогична, както в самото начало.
    Систематизирай опитите и дай резултатите от тях, за да може да се изясни къде евентуално е проблема. Бих ти предложил (отново) да проведеш тестовете в следните стъпки:
    1) Разкачаш всичко освен Процесор, Памет [red], видео-карта и клавиатура *[/red]
    2) Закачаш само 1 диск като си му сложил предварително джъмпера в позиция "master".
    3) Закачаш на другия канал втори диск. Отново "master".
    Ако и двата работят, пропускаш следващата точка
    4) Сменяш им местата.
    5) Добавяш третия диск на първия канал. Позиция на джъмпера "slave".
    6) Закачаш третия диск на другия канал. Позиция на джъмпера "slave".
    7) Ако работят и трите диска добавяш записвачката като "slave" на свободния канал.

    Направи тези стъпки и напиши какъв е резултата във всяка една от точките.

    На края ще добавя, че ми се струва, че захранването ти не е достатъчно.


    ----------
    [red]* Добавено в последствие, благодарности на fanta orange[/red]

  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #35

    Re: Неразпознаване на HDD

    Нямам голям опит с неразпознаване на HDD, но ще предложа нещо: дисковете, които са в режим "Master" ги включвай на върха (в края) на кабела за данни, а този, който е в режим "Slave" - в средата на кабела.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    22
    #36

    Re: Неразпознаване на HDD

    ОК Гхост. Приемам критиките и ткс за отзивите.
    Ще направя опитите и ще опиша резултатите. Само да отбележа, че инфото е нелогично и за мен, но пиша точно това което наблюдавам. А то не подлежи на никаква логична систематизация. Но трябва да призная, че не съм толкова навътре в нещата и може би за това не ми изглеждат толкова смислени и ясни.
    За недостига на мощност - странното е че тази конфигурация работеше доста време без да прави мизерии, но...

    Поздрави и приятна почивка

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #37

    Re: Неразпознаване на HDD

    Скоро смених захранване, с което домашният ми компютър беше работил без проблем няколко години. Преди няколко месеца започна да забива и да не си разпознава видеокартата. Оказа се, че на захранването са се издули кондензатори и това прави мизерията. Купих ново захранване и всичко заспа.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #38

    Re: Неразпознаване на HDD

    Ще помоля @Крис да ми занули рейтинга и брояча на постове, за да дам възможност и на други частници да кажат нещо правилно или да ме поправят .

    По принцип се впускам в спор , когато съм правил нещо и съм виждал резултата и е ясно решението.
    Ядосвам се когато някой ме обвини в лъжа и като каже нещо абсурдно , което съм 100 % убеден че не е решение , но въпреки всичко се спори.
    с @Black Ader се разбираме перфектно - той ме поправя, аз си коригирам грешките
    Ще съм наистина благодарен ако и Вие го правите - стига да не грешите - Тогава ще си сложим интересна слава.( с @Fear ME веднъж така щяхме да се изложим ,че още щяха да ни пишат по форумите - добре че пак погледнахме нещата ! )
    Аз ако не съм убеден в нещо ,няма да го направя !

    По въпроса - от Къде си ?
    Няма ли кой да го види това , щото си мисля че проблема е в задклавиатурното у-во!

    @Ghost - Мисля, че два пъти вече му казах на младежа да пробва с друго захранване, и вече имам чувството че вече ни мотае ! и то яко ! ! !
    При всички тези указания и Стиви Уондър щеше да си оправи компа сам!
    аз вече преставам с опитите , писна ми да говоря едно и също и пак и пак и пак.
    колеги, незнам на Вас как не ви писна ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #39

    Re: Неразпознаване на HDD

    3 пъти прочетох всичките постове ... и има няколко неща по отношение на настройките на БИОС на машината на AzTi които не ми станаха ясни.
    Цитат Първоначално публикувано от AzTi, От първия пост
    С Фдиск се намират.
    Какъв ФДИСК ползваш, този от Win98? Ако е той трябва да знаеш че неможеш да видиш диск който не се вижда от БИОС. Т.е. ФДИСК взема данните за дисковете само от БИОС а не проверява портовете за закачени устройства които може да не са открити от БИОС(за разлика от някои програмки като МХДД например)
    Как е била оригиналната комбинация от дисковете и записвачката преди проблема?
    Не видях никой да попита, а и от прочетенето не тазбрах следното. Като закачаш дисковете по еденично в БИОС даваш ли Autodetect HDD или само закачаш диск/овете и палиш машината. (Тук не става дума за джъмпера на диска как е сложен). Отделно в БИОС(Standart CMOS setup) отново как са настроени дисковете на Autodetect или са със зададени параметри. И на MODE в същото меню как е оставено (Сложи и там auto).
    Отделно по препоръкуте от GHOST. Какъв е резултата когато закачиш 2 диска сетнати на Мастер на 2та канала, А също така диск и ДВД-то, понеже неможах да разбера по това което си писал на един канал ли закачаш ДВДто и диска при теста който си правил или на отделни канали(кабели)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #40

    Re: Неразпознаване на HDD


    Mr.TECHNO, не е това идеята. Ако анулираш само твоите броячи нищо не се променя. Номера е броячите на всички учасници да се премахнат и изобщо да няма брой мнения и рейтинг.
    По темата: Не се ядосвай. Както виждаш, човекът е взел второ захранване (но и то може да се окаже слабо за 3 диска + двд). Както и ти каза преди това, една от възможните причини е захранването, но още нищо не е сигурно. Аз лично ще изчакам резултатите от AzTi и ако не е очевиден отговора, ще съм много любопитен какво ще предложи Samo, който пред мен е доказал майсторските си умения в ремонтирането на твърди дискове.



  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    22
    #41

    Re: Неразпознаване на HDD

    Здравейте,
    Ето резултатите:

    №опит -вкл. устройства- *канал* =индикация= / БИОС / # на екрана #
    1 без - няма 1,44 Disk boot failure, insert sys disk
    2 1,44 0 свети 1,44 - " -
    3 ДВД 1с свети CD-RW/ata33 - " -
    4 SaMSUNG 200 1м върти 200 старт Вин

    5 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 1м върти 200 Disk boot failure, insert sys disk

    6 SaMSUNG 200 2м върти 200 старт Вин

    7 ДВД 1с свети CD-RW/ata33 старт вин
    SaMSUNG 200 2м върти 200
    8 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    Сеагейт 300 2с върти 300 старт вин

    9 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    Сеагейт 300 2с върти 300
    SaMSUNG 200 2м върти - старт вин

    10 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 200
    Макстор 80 2с - Disk boot failure, insert sys disk

    11 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 200 старт вин

    12 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    Макстор 80 2с върти 80 NTDLR is missing,ctr+f1+alt-restart

    13 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 200
    Макстор 80 2с върти - заспива

    14 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    Макстор 80 2с върти 80 NTDLR is missing,ctr+f1+alt-restart

    15 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 200
    Макстор 80 2с върти - заспива до Boot from CD....

    16 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 200
    Макстор 80 2с върти - Disk boot failure, insert sys disk

    17 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 200 старт вин

    18 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 200 старт вин
    Макстор 80 2с върти -

    19 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 136/33 увисва на BOOT from CD
    Макстор 80 2с върти -

    20 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 191/33
    Макстор 80 2с върти - Disk boot failure, insert sys disk

    21 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 136/33
    Макстор 80 2с върти - Disk boot failure, insert sys disk

    22 ДВД 1с свети CD-RW/ata33
    SaMSUNG 200 2м върти 200/33 старт вин

    Спирам дотук, че няма да има кой да чете. Ако има някакви разумни обяснения, моля кажете.


    Гхост, приемам идеята за захранването, но кажи защо дори два диска с ДВД вече не се подържат от 300 W. Всъщност първоначалното захранване на оргиналното ПС беше 250 W и аз го замених с 300 за да мога да карам с 3 ХДД.
    Досега не стана дума за процесора - P4 1,5 GHz.

    Мр. Техно, не мисли че се чудя какво да правя и си мислиш че Ви мотая. Повярвай ми, изобщо няма такова нещо. Просто съм много затруднен, извън среда на познати и приятели и се обърнах за съвет и помощ към по-компетентни.

    Благодаря Ви, че отделяте толкова много от времето си за този проблем. Винаги съм вярвал, че с изясняването на такива проблемни ситуации се натрупва още повече опит.
    Извинявайте ако съм досадил на някой.

    Поздрави

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #42

    Re: Неразпознаване на HDD

    Ще си позволя и аз да дам съвет обобщавайки и обединявайки някои отговори на съфорумците преди мен.

    AzTi, човеко,
    Първо трябва да си изясниш дали всеки един от трите ти диска се разпознава поотделно от дъното ти, на кой канал и като какъв - мастер или слейв. За тази цел:
    1.
    от поста на Ghost:
    1) Разкачаш всичко освен Процесор, Памет , видео-карта и клавиатура *
    2) Закачаш само 1 диск като си му сложил предварително джъмпера в позиция "master".
    като предварително последваш съвета на Samo:
    Като закачаш дисковете по еденично в БИОС даваш ли Autodetect HDD или само закачаш диск/овете и палиш машината. (Тук не става дума за джъмпера на диска как е сложен). Отделно в БИОС(Standart CMOS setup) отново как са настроени дисковете на Autodetect или са със зададени параметри. И на MODE в същото меню как е оставено (Сложи и там auto).
    т.е. в БИОС(Standart CMOS setup) постави Autodetect и на MODE в същото меню сложи auto.
    и освен това както пише panevdd:
    дисковете, които са в режим "Master" ги включвай на върха (в края) на кабела за данни, а този, който е в режим "Slave" - в средата на кабела.
    2. Ако някой диск не се разпознава като мастер, повтори опита за разпознаването му като слейв - разбира се като спазваш всичко от предната точка.

    3. Ако всички дискове се разпознават просто продължи по препоръките на Ghost от отговор 41 по темата, написал го е превъзходно.

    И ми се струва, че третия ти диск е MAXTOR, а не Matrox, такава марка дискове не познавам, това е марка видеокарти.

    Успех!

  16. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #43

    Re: Неразпознаване на HDD

    Според мен DVD-то не се разбира с дисковете. Освен това в инструкцията на дъното пише "Important Notice: Please connect first harddisk to IDE1 and connect CDROM to IDE2.", може би има защо.
    Опитай следното:

    Seagate 300 - 1м, на върха на кабела;
    Samsung 200 - 1с, в средата на кабела;
    Матрох 80 (това не е ли Maxtor?) - 2м, на върха на кабела.

    Задай режимите ръчно, чрез джъмперите на устройствата. След това в BIOS задай стартирането да става само от Seagate 300, забрани Second / Third Boot Device. Ако стартира успешно, добави DVD-то, така, че устройствата да са свързани по следния начин:

    Seagate 300 - 1м, на върха на кабела;
    Samsung 200 - 1с, в средата на кабела;
    Матрох 80 - 2м, на върха на кабела.
    DVD - 2с, в средата на кабела.

    Ако не тръгне в първия случай, ще трябва да тестваш дисковете - Seagate 300 + Samsung 200, Seagate 300 + Матрох 80, Samsung 200 + Матрох 80.
    Ако не тръгне във втория случай, ще търсиш друго DVD.
    Поста на MitkoS ме подсети още нещо - виж какви скорости поддържат устройствата (АТА 33, 66, и т. н. т.) и ги свързвай така, че тези устройства, които са с еднакви скорости, да бъдат заедно (на един канал). Добавено: Предполагам, че Seagate 300 и Samsung 200 са с еднакви скорости, затова съм ги "свързал" заедно. Ако не са с еднакви скорости, размести ги с Матрох 80, така, че тези устройства, които са с еднакви скорости, да бъдат заедно (на един канал)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    22
    #44

    Re: Неразпознаване на HDD

    Стекиман,
    В предишните отговори съм написал че сам взел предвид всичките съвети. Но понеже обема на инфото нарастна, сигурно се следи трудно. Затова веднага отговарям пак:

    -всичко първоначлно е разкачено /без видокартата/
    -закачването на хардуера става както съм дал в "таблицата"
    -всички дискове се разпознават поотделно
    -всички настройки са на АУТО и в моуд също
    -не съм пипал джъмперите за да се избегне евентуално някакъв проблем идващ от тях /това беше една от препоръките/

    Проблемът е че няма логика, като рестартираш само да се получават различни резултати. Обръщането на местата на ХДДтата /от мастер на слейв/ не променя резултата.

    Разбира се че си прав: написал съм грешно името на 3тия ХДД. MAXTOR, а не Matrox. Ще го редактирам. Благодаря ти

    Поздрави

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #45

    Re: Неразпознаване на HDD

    Проблема ми приличаили на DVD или на Дъно !
    щом не е кабел - значи е контролер
    Захранването да се надявам че си го сложил по-мощно

    Ако е в гаранция компа - носи го , ако не е - звънкай на @Samo - той ще го оправи!
    Невднъж съм казвал че @Samo е в пъти по-добър от мен!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неразпознаване на USB Flash drive
    От Delta1 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 15-09-06, 13:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе