Резултати от 1 до 13 от общо 13

Лаптоп founder проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #1

    Лаптоп founder проблеми

    Исках да разделя хардиска на 2 части с partition magic 8. Всичко вървеше добре до 38%. След това ми даде грешка и ми изписа че има лоши сектори на диска и че разделянето не е станало. След рестартиране на компа ми дава син екран и някакви надписи че неможе да зареди нищо, нито под safemode а бе въобще под какъвто и да е режим неможе.
    Искам през bios да го бутна от цд-то но не става понеже цд-то което е вградено в лаптопа не работи нешо и съм му включил цд през USB. Цялата работа е че на този лаптоп има 3 уиндолса един върху друг и компа много се бавеше и забиваше, имаше и вируси. Исках да го форматирам н не стана понеже немога да го боотна през диска и ми дава само преа харда. Исках да разделя диска на 2 части и да изнсталирам нов уиндолс на новата част и след това да форматирам тази част в която има 3 уиндолса и вируси.
    Някакви предложения как да стане оправянето на този лаптоп.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: Лаптоп founder проблеми

    ами с вързано CD на USB би трябвало да зарежда, ако укажеш че то е първото у-во.
    друг вариант е да форматираш и разделиш диска под ДОС и да качиш инталационния диск на XP на единия дял, после има с четири дискети се подкарва инсталацията.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #3

    Re: Лаптоп founder проблеми

    ами не става. влезнах в biosa и му дадох първо устройство CD-ROM но CD-ROM-a който е вграден в лаптопа не работи а съм му включил през USB. дава ми следната грешка:
    A problem has been detected and windows has been shit down to prevent damage to your computer.
    IF this is the first time you`ve seen this stop error screen, restart your computer. If screen appears again, follow these steps:
    Disable or uninstall any anti-virus, disk defragmentation or backup utilities. Check your hard drive configuration, and check for any updated drivers. RUN CHKDSK /F to check for hard drive coruption, and then restart your computer.
    Technical information:

    stop: 0x00000024 ( 0x001901FF, 0x811E1CA0, 0xC00000102, 0x00000000)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #4

    Re: Лаптоп founder проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от gonzolito123
    ами не става. влезнах в biosa и му дадох първо устройство CD-ROM но CD-ROM-a който е вграден в лаптопа не работи а съм му включил през USB. дава ми следната грешка:
    A problem has been detected and windows has been shit down to prevent damage to your computer.
    IF this is the first time you`ve seen this stop error screen, restart your computer. If screen appears again, follow these steps:
    Disable or uninstall any anti-virus, disk defragmentation or backup utilities. Check your hard drive configuration, and check for any updated drivers. RUN CHKDSK /F to check for hard drive coruption, and then restart your computer.
    Technical information:

    stop: 0x00000024 ( 0x001901FF, 0x811E1CA0, 0xC00000102, 0x00000000)
    това значи че пак е боотнало от харда , а не от цд-то.порови се в биоса за това сд през усб-то .може би има някаква опция да си боотне от него.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #5

    Re: Лаптоп founder проблеми

    не не става от другаде.
    CD-ROM
    Remuvabal device
    +Hard disk

    това е горе долу картинката която е в биоса. Да знаеш някаде хубав и бърз сервис за компове за да го дам да ми форматират диска и да ми оправят вграденото Цд

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Лаптоп founder проблеми

    Ами сложи го на "Remuvabal device"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #7

    Re: Лаптоп founder проблеми

    сложих го пак не става, зарежда си от харда.Аз съм включил CD-ROM през порта на USB. USB си работи 100% защото преди да се повреди съм го плозвал.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Лаптоп founder проблеми

    от къде си ? Трябва специално отношение към тоя лаптоп !!!
    за София , потърси @samo

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #9

    Re: Лаптоп founder проблеми

    от софия. каде да го търся?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Лаптоп founder проблеми

    ами напиши му ПМ !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #11

    Re: Лаптоп founder проблеми

    а ве като пиша на @samo пм ми дава че няма такъв юзер?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #12

    Re: Лаптоп founder проблеми


  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    30
    #13

    Re: Лаптоп founder проблеми

    преди време и аз имах подобен проблем с USB CD-то на лаптоп...проблема реших така: купих си IDE преходник от малкия хард диск към големия и го закачих на нормалено IDE на десктоп машина. Там си направих каквото си искам с малкия: формат и качване на дистрибутив на ОС, след това го закачих на лаптопа и инсталирах. Преходника струваше 10-на лева от Ресет.
    Всичко това ще ти свърши работа ако можеш да разглобиш лаптопа и да извадиш харда. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG DVX-162 проблеми с AVI
    От sacho във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 12-03-07, 20:07
  2. проблеми с dvd-rw....LG
    От vsm във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-07-06, 15:39
  3. Проблеми с DNS
    От PePe® във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 15-05-06, 21:24
  4. Проблеми с HDD
    От Big Bug във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 23-06-05, 12:05
  5. w2k проблеми
    От devil във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-03, 17:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе