Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

TFT Monitor

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #1

    TFT Monitor

    Спрял съм се на следният монитор.
    Samsung 17" TFT, SM740BF, Silver-Black 2ms 700:1 300cd/m2 DVI TCO03, Гаранция за 0 дефектни ПИКСЕЛА ( http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/...ON17SAMSM740BF )
    Имате ли ня някъкви отзиви за него?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #2

    Re: TFT Monitor

    Реших и аз да се възползвам от темата. Харесах си Acer AL1951А. С TN матрица е. В горната ценова граница на ниския клас 19" .
    Crystal Bright технология - това е едно стъкло предполагам отпред, което е лъскаво, а не като повечето други матова повърхност. Хареса ми как се виждат буквите - не са размазани по крайщата при default-ната разделителна способност. Ще го ползвам за интернет, офис и филми.
    Бих желал някои да си каже мнението за него и дали за по-малко от 600 лева може да се намери друг модел с подобно качество на картината. За Варна става въпрос.

  4. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #3

    Re: TFT Monitor

    Трябва да взимам монитор спрял съм се на 17"TFT . Дилемата е каквя марка да бъде.
    SAMSUNG или PHILIPS ?

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: TFT Monitor

    Колко пари ти се дават? Не веднъж съм препоръчвал марката iiyama, потърси във форума, сравни цени и характеристики и ще се убедиш, че си струва. Колкото до Самсунг - за мен това са монитори средна ръка.


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #5

    Re: TFT Monitor

    Най-добре се поинтересувай за гаранционните условия, кой, къде, как и в какви срокове поема поправката при евентуален дефект. Другото - гледай параметрите, ако си се спрял на конкретни модели.
    Аз бих си купил Samsung, в момента съм с такъв от 2 години и съм напълно доволен.
    Доколкото знам, обаче - гаранционните условия за Samsung са малко усложнени.

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #6

    Re: TFT Monitor


  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: TFT Monitor

    след като видях новата серия на Belinea някак си критериите ми към другите TFT се увеличиха с още един. вертикалният ъгъл на виждане е наистина 160 град, няма потъмняване до пълно зачерняне при отместване на главата нагоре-надолу, далеч по-наситени цветове и истинско черно. до момента не съм видял друг монитор, при който осветеността да е толкова добра при не-насрещно гледане

    http://www.belinea.com/Products/TFT_...tft.jsp?node=9 (първите 3 модела)

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #8

    Re: TFT Monitor

    никъде не им скивам яркост на тия белинеи!

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: TFT Monitor

    160 vertical viewing angle.....

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #10

    Re: TFT Monitor

    добре де какво общо има яркостта на картината с вертикалния ъгъл на видимост...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: TFT Monitor

    Цитат Първоначално публикувано от razziel
    добре де какво общо има яркостта на картината с вертикалния ъгъл на видимост...
    отиди пред някой TFT, застани точно насреща му, след което започни да клякаш. ще видиш как продължаваш да виждаш образа (viewing angle), но картината ще става все по-тъмна, цветовете ще се променят, докато накрая спреш да виждаш.

    в PVM матрицата на новите Belinea е коригирано именно това - вече и да си клекнал, и да гледаш екрана по-отгоре, и цветове, и яркост, и контраст се запазват нормални

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #12

    Re: TFT Monitor

    да но на други монитори съм свикнал да виждам и така им дават де... пример
    Яркост 300 cd / м²
    Ъгли на видимост хориз./вертик.: 150°/135°;
    отдясно/отляво: 75°/75°,
    отгоре/отдолу: 75°/60°
    Мен точно този параметър на яркост дори и при 90° който казваш, че се запазва нормален при промяна на ъгъла исках да видя колко е! А за мен примерно за фотошоп не ми трябва толко бързо време на реакция... под 8-12мс колкото качеството на картината да е най-високо спрямо реакцията!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #13

    Re: TFT Monitor

    Има само Eizo и другите монитори.
    (самсунг в никакъв случай, аз си взех доста висок клас за офиса, и се преебах на макс. Samsung 930BF). Philips и LG съм гледал на хартия, спецификации... не спецификации вече не вярвам. И не се лъжете с тази реакция - това което пише по спецификациите, е пиков параметър.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #14

    Re: TFT Monitor

    Определено EIZO е марката. Дори и с "най-малкия" модел да се оборудваш (М1700) пак ще си предоволен.
    Само в тях е заложена технологията, запазваща цвета при всякаква температура и независимо от времето през което е бил включен. И едва ли някой друг ще ти даде 5 години гаранция. А и ъгълът на видимост (не на хартия, а наистина) е от порядъка на 160 хоризонтално и о/о 140 вертикално.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #15

    Re: TFT Monitor

    Обикновено прозводителите не афишират тима матрица който използват в съответния модел монитор, но общо взето ако се потруди човек може да изрови това-онова. Ако ти се чете ето тук има доста инфо за LCD мониторите. (на руски е). А тук има информация за това в конкретния модел каква матрица се използва.
    Накратко, ако не ти се чете има три вида матрици (с модификации разбира се)
    TN - най-разпостранени, бързи (до 2 мсек.), лошо цветопредаване и ъгъл на обзор, евтини
    MVA / PVA - междинен вариант, по-добро цветопредаване, най-голям контраст, по-скъпи
    IPS -най-добро цветопредаване, бавни (>15 мсек), най-скъпи, подходящи за графичен дизайн.

    Аз лично си купих, Philips 190X6FB, не е с върхови показатели, но има важната (за мен) 3год. гаранция Perfect Panel (или нещо такова беше) т.е. срещу мъртви пиксели

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD Monitor
    От illuminator във форум Общ - хардуер
    Отговори: 23
    Последно: 23-10-03, 02:04
  2. Monitor
    От mitak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-05-03, 13:36
  3. LCD monitor
    От paraskov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 02-05-03, 10:20
  4. Monitor help
    От Destroyer333 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 11-02-03, 18:33
  5. monitor v tv
    От niki33 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 14-12-02, 10:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе