Резултати от 1 до 7 от общо 7

Дайте идея дали е възможно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    Дайте идея дали е възможно

    следното: Имаме UPS достатъчно мощен да захрани 3 РС. Същият чрез връзка през СОМ порт и съответен софтуер дава възможност при продължително спиране на захранването от ел. мрежа, малко преди окончателното изчерпване на вътрешния му акумулатор, да се пусне сигнал shut down към РС-то, за да може то да се изключи по стандартния начин.
    Въпросът ми е: познавате ли устройство или начин на връзка, позволяващи този сигнал да се предаде на повече от едно РС, които са закачени за UPS-a в нужния момент, а не само на РС-то, към чиито СОМ порт е свързан той.
    Нещо като "сплитване" на СОМ-сигнала . Леле, че глаголче измъдрих!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Дайте идея дали е възможно

    ако можеш да измислиш как с 1 мишка може да се работи на 3 компютъра, то връзването на UPS-a към трите ще ти се стори като детска игра

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Дайте идея дали е възможно

    А трите компа вързани ли са помежду си в мрежа?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Дайте идея дали е възможно

    @Lupus: Може и да са свързани, но може и да не са, koeтo e "чистият" случай.

    @Black Adder: Очаквах да си по-конструктивен... Не че си деструктивен, де... Ама много на бъзък те избива . Вярно, че и часът е един такъв - за бъзикане...ама не ме бъркай с някой друг

    А с една мишка мога да работя на 3, че и на повече РС - Remote administration мисля му викат, айде да не цитирам всичкия софт за тази цел.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #5

    Re: Дайте идея дали е възможно

    Възможно е, така беше организирано в предишната фирма, но не бях аз който го конфигурира. До колкото помня, беше така: всеки компютър има инсталиран агент, който си "говори" по мрежата (мисля, по SNMP беше) с агента, инсталиран на компютъра, който има COM връзката към UPS-а. Така UPS-ът подава сигнал, че му остават да речем 40% от капацитета на батериите по серийния порт на компютъра, там агентът, който "слуша", го прихваща и уведомява останалите по мрежата. И всъщност, агентите са тези, които спират компютрите, не самия UPS.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Re: Дайте идея дали е възможно

    Ако PC-тата са в мрежа, това нещо се прави софтуерно. Едното PC си комуникира чрез сериен кабел с UPS-а, а също така си комуникира с другите PC-та с подходящ софтуер през мрежата

    По принцип, от UPS-а зависи дали към него върви съответния софтуер. На мен не ми е известно да има някакъв универсален, но това не значи че няма. Чувал съм, че Powershute (не знам дали точно така се пише) за Powerware UPS-и, при определени условия става и за други марки - например за APC

    // Отплеснах се докато го пиша. И тамън трима са ме изпреварили

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Дайте идея дали е възможно

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    @Black Adder: Очаквах да си по-конструктивен... Не че си деструктивен, де... Ама много на бъзък те избива . Вярно, че и часът е един такъв - за бъзикане...ама не ме бъркай с някой друг
    А с една мишка мога да работя на 3, че и на повече РС - Remote administration мисля му викат, айде да не цитирам всичкия софт за тази цел.
    И пак съм несправедливо обвинен Значи сетил си се, че с програма през мрежата можеш да управляваш с 1 мишка 3 компа, не ти дойде на акъла че същото става и с UPS-a, обяви ме за 'бъзикар', че даже съм те объркал бил. А явно теб в този късен час те е мързяло да се замислиш за да стигнеш до правилното решение, и после да си горд с постигнатото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дали е възможно ?
    От krassick във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-08, 07:44
  2. WLAN+ADSL и дали е възможно
    От yasenp във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 29-01-06, 10:27
  3. Някой спомня ли си дали е възможно?
    От sclera_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-11-03, 11:06
  4. дайте идея
    От stan4o във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-03, 14:27
  5. Дайте идея за кофигурация за 450$
    От kameniza във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-04-03, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе