Резултати от 1 до 4 от общо 4

restart на компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #1

    restart на компютър

    Някой имал ли е среща с компютър, който не иска да зареди операционна система от харддиск? Тук ме мъчи едно ПЦ, което не иска да зареди от диск - пробвах и със SATA и IDE диск. Тъкмо да буутне и хоп - рестарт. Проверка за грешки с Partition Magic даде грешка #1508 Bad directory buffer signature . Проверих какво значи този код #1508 според Power Quest, но обяснението е Bad directory buffer signature и според тях трябва да оправя тази грешка с CHKDSK, но нали за целта трябва първо да ми тръгне ОС-а ? Тази грешка е на САТА диска. С LiveCD си работи пущината. Сега сещам да пусна едно живо ЦД с Уин и да видя дали от там чекдиска няма да проработи. Обаче май не е в харда проблема.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #2

    Re: restart на компютър

    Като няма кой, да си отговоря аз Взе, че се получи номера на китайката с чекдиска. Сега остана да проверя защо IDE диска не зареди на този компютър, но той поне има оправдание - 4ГБ-ов Д'Артанян, поизтупан от прашоляка му е простено да не сработи.

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    Re: restart на компютър

    Провери го с Memtest86 и след това търси грешки в твърдия диск. Ако с паметта всичко е наред, виж модела на диска и търси фирмена програма за тестване - повечето производители имат такива безплатни програми; можеш да ползваш и MHDD например, но първо прочети документацията.
    ...трябва да оправя тази грешка с CHKDSK, но нали за целта трябва първо да ми тръгне ОС-а ?
    Не е задължително да тръгне цялата ОС, достатъчно е да ти зареди конзола например... WindowsXP си има Recovery Console, кажи дали си с него или с нещо друго.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #4

    Re: restart на компютър

    Memtest-a не даде никакви грешки. PC-Check мина всички тестове без проблем, с изключение на серийните и паралелния порт, но те не се ползват и ги забраних от БИОС-а, макар че ме съмнява с тях да има проблем. Рестартираше още когато Verifying DMI pool data. Както и да е, CHKDSK мина проверката и възстанови една камара осиротели файлове, поправи грешки във FAT... Сега Уин-а си зарежда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при Start и Restart
    От ekaart във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 14-04-09, 01:45
  2. remote restart
    От Usera във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 18-05-05, 17:12
  3. Remote Desktop + Restart
    От Blade™ във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 27-01-05, 21:45
  4. Turn off = Restart ?
    От YG във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 15-04-04, 17:49
  5. ICQ-to mi pyrvo trepi PC-to no pri RESTART napravo
    От sirius във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-03, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе