Резултати от 1 до 11 от общо 11

Wifi безжична връзка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #1

    Wifi безжична връзка

    Здравейте, имам еден въпрос, в момента имам прекаран интернет чйто кабел идва от улицата и директно флиза в компа. Но искам да го вклуча към рутър wifi, имам два рутъра единият е Thomson TG585 v7 а другият COMTREND HG536+. Интересуваме как да направя връската за да може да ползвам рутъра като безжична връзка към интернет. Пишете, Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Wifi безжична връзка

    Малко по-разбираемо , щото си го обяснил най -вече на себе си
    1. Кой то е интернет доставчика
    2. какво устройво имаш от него или нямаш
    3 моделите безжични рутери ли са
    4 какво точно искаш да направиш

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Wifi безжична връзка

    Ами рутера си е безжичен. Ако в ммента е настроен и получаваш нет по кабел няма никаквъ проблем да получаваш нет и безжично. Включваш лапропа и даваш да търси мрежи. Намира го и даваш да се конектне. Името на мрежата трявба да го знаеш какво е. То се настройва от рутера. Ако не си наясно как се настройва рутре извикай някой приятел да ти го настрои. По принцип ако четеш внимателно книжката не е проблем да се настрои.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #4

    Re:Wifi безжична връзка

    значи интернид доставчикът и кабелна телевизия димитровград, нямям никакво истроство просто кабела на интернита идва от една кутия на улицата и влиза в компа, имам два различни рутъра които не ползвам диният е Thomson TG585 v7 а другият COMTREND HG536+, искам да вкуча кабелът който идва от улицата в някой от двата рутъра и да приемам нет чрез рутър а не директно от улицата.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Wifi безжична връзка

    Нямаш проблеми, но ще можеш ли да си го настроиш. Не, че е нещо трудно.

  7. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #6

    Re:Wifi безжична връзка

    А защо искаш да направиш всичко това?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Wifi безжична връзка

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    А защо искаш да направиш всичко това?
    най-малкото за да си ползва нета във всяка стая с лаптопа !

  10. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #8

    Re:Wifi безжична връзка

    не пише ,че има лаптоп.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #9

    Re:Wifi безжична връзка

    Имам рутер D-link Di -524, използвам го като безжичен, през него пусках нет на 2 компа , скоро си взех и лаптоп и възникна проблем - рутера пуска лаптопа в мрежата но не му дава достъп до интернет, ако сложа USB WiFi на лаптопа - се връзва без проблеми, имам и мобилен телефон с WiFi и той се връзва без проблем - само лаптопа реже..... WiFi адаптерите(на РС-тата) също са на D-link, на лаптопа (вградения) е на Intel.... Лаптопа е ACER Aspire 5738G.... някои може ли да ми каже къде да търся проблема

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #10

    Re:Wifi безжична връзка

    Цитат Първоначално публикувано от hotblooded
    Имам рутер D-link Di -524, използвам го като безжичен, през него пусках нет на 2 компа , скоро си взех и лаптоп и възникна проблем - рутера пуска лаптопа в мрежата но не му дава достъп до интернет, ако сложа USB WiFi на лаптопа - се връзва без проблеми, имам и мобилен телефон с WiFi и той се връзва без проблем - само лаптопа реже..... WiFi адаптерите(на РС-тата) също са на D-link, на лаптопа (вградения) е на Intel.... Лаптопа е ACER Aspire 5738G.... някои може ли да ми каже къде да търся проблема
    Вероятно имаш зададен някакъв статичен IP-адрес на вградения WiFi-адаптер в лаптопа.
    Ако е така, виж там превключи го ... на Auto

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    42
    #11

    Re:Wifi безжична връзка

    Какво ще кажете за рутера+адаптер за 99 лв на Белкин в Техномаркет? Стават ли?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 09-09-11, 21:51
  2. Безжична връзка със Sweеx LW904
    От abv във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 11-12-10, 05:59
  3. безжична връзка
    От shanko във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-04-09, 11:33
  4. Проблем с пц - безжична връзка - тв
    От Jogo_1 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 28-04-08, 23:30
  5. Безжична връзка между комп и ТВ
    От RISTAKI във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 08-08-07, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе