Резултати от 1 до 10 от общо 10

Препоръка за TV Tuner

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Препоръка за TV Tuner

    тунерите никога не са ми били тръпка, съответно и никога не съм се интересувал от възможности, цени и т.н.
    освен това на хартия е едно, реално е съвсем друго

    въпросът ми е към хора, които могат да препоръчат нещо около 70лв, като препоръките им са базирани на реални, лични впечатления. изискванията са:

    - хубав образ (без замазване, трептене, линии и т.н.)
    - читав софтуер (имам 1 бял косъм от кретенския PiхelView Station на Shuttle)

    имам наблюдения върху Leadtek WinFast TV2000XP, който определено ми харесва, но е модел отпреди 2-3 години и не би било зле да се вземе съвременния му аналог

    чакам предложения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #2

    Re: Препоръка за TV Tuner

    Hauppauge PVR-150 или Sapphire Theatrix. Ако ти се виждат скъпи, Asus 7131. Повече информация тук.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #3

    Re: Препоръка за TV Tuner

    Аз съм забелязъл че има значение не само тунера но и това какво е захранването на компютъра и какъв му е хардуера. Смущенията в образа идват главно от шумовете в захранващото напрежение. Колкото каналите са към края на честотната лента, толкова качеството се влошава. В момента на старото пц имам един Asus със SAA7135 чипсет работи прилично, има идеален алтернативен софтуер FLY 2000 TV v2.38 RC2, даже алтернативни драйвери, а и като цена мисля че беше в този клас. Само да вметна че на същия компютър едно време ползвах един тв тунер на chronos... наложи се да запоявам кондензатор 4700 микрофарада за захранващото краче на тунера за да филтрира шумовете по напрежението, че половината канали даже не се намираха.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Препоръка за TV Tuner

    взех за въпросните хора един asus 7131, след което ми хареса и си взех и един за вкъщи... качеството ме удовлетворява напълно, софтуерът е добър... нищо претенциозно, но е и великолепен за парите си

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Препоръка за TV Tuner

    Цитат Първоначално публикувано от petkov
    Аз съм забелязъл че има значение не само тунера но и това какво е захранването на компютъра и какъв му е хардуера. Смущенията в образа идват главно от шумовете в захранващото напрежение. Колкото каналите са към края на честотната лента, толкова качеството се влошава. В момента на старото пц имам един Asus със SAA7135 чипсет работи прилично, има идеален алтернативен софтуер FLY 2000 TV v2.38 RC2, даже алтернативни драйвери, а и като цена мисля че беше в този клас. Само да вметна че на същия компютър едно време ползвах един тв тунер на chronos... наложи се да запоявам кондензатор 4700 микрофарада за захранващото краче на тунера за да филтрира шумовете по напрежението, че половината канали даже не се намираха.
    Да, лошо филтрираното напрежение дава смущения в картината, но не само то е причина за снеговалежа в горната част на честотния диапазон. Другата сериозна причина е,че затихването на сигнала там е значително по-голямо. Много често кабелните оператори подават към абонатите сигнал с неизравнено ниво в целия диапазон и разликата в нивата между най-ниските и най-високите канали понякога надминава 12dB/uV.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: Препоръка за TV Tuner

    Ако не те мързи, би ли написал няколко изречения за тая мерна единица dB/uV, че ми е напълно непозната, а пък ми стана любопитно. Какво е uV ?

    Наистина ми е интересно, не се шегувам и не иронизирам никого (освен себе си).

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #7

    Re: Препоръка за TV Tuner

    Здравейте. За да не отварям нова тема ще попитам тук. Препоръчайте ми TvTuner със същите изисквания като на FearMe, обаче да става за лаптоп. Какво ви е мнението за USB ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    50
    #8

    Re: Препоръка за TV Tuner

    Здравейте бихтели ми препоръчали някои хубав тв тунер за компютара ми

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Re: Препоръка за TV Tuner

    Cripto Diva - комбинация от аналогов и DVB-T тунер в един корпус с големина 4-5 сантиметра. Под Виста бачка директно с WMC. DVB-T се хваща с малка 8-10-сантиметрова антенка. Цената му е около 120лв

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #10

    Re: Препоръка за TV Tuner

    ниво на измерваният сигнал: --> dB/uV -->децибел на микроволт

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръка за ОТ
    От bmwhamann във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-14, 17:02
  2. Препоръка за ЛЕД тв :)
    От ispanecaaaa във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 22-03-12, 22:02
  3. Препоръка за LG
    От andro69 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-12, 13:30
  4. Препоръка за TV
    От rusigenev във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-11, 14:50
  5. Препоръка за НЕТ+ТВ
    От neillmakoli във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-09, 14:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе