Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Шум от вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    20
    #1

    Шум от вентилатора

    Привет на всички!
    Значи имам следния проблем, ако може да се нарече такъв:
    при включване на PCто се чува някакъв стържещ звук от вентилатора според мен
    и трае около половин минута докато зареди WINa, след което всичко се нормализира
    и вентилатора се чува но както си трябва.
    Ако веднага изключа компа и го пусна пак няма такова нещо, а когато го изключа и го
    включа примерно след 20-30 мин, с включването като вземе да зарежда и с почването
    на вентилатора е много по-шумен/се едно нещо стърже/ докато зареди и пак спира и вече докато работи
    си е ок.
    Кажете си мнението моля!
    Мерси предварително на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Шум от вентилатора

    Ако е на повече от година - със сигурност се нуждае поне от почистване, а конфигурацията ти и операционната система във случая нямат нищо общо.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    20
    #3

    Re: Шум от вентилатора

    Мерси за бързия отговор, от 4 месеца е.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #4

    Re: Шум от вентилатора

    или пък смяна с нов - не са чак толкова скъпи

    но във всички случаи трябва да предприемеш нещо, по-добре 10 лв. за вентилатор, отколкото...

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re: Шум от вентилатора

    ... пък и да смениш който вентилатор трябва Аз вече съм се наслушал на няколко служебни PC-та със евтини видеокарти - точно така звучат сутрин, "стартът на тротинетката". Ама пък нищо им няма още...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    20
    #6

    Re: Шум от вентилатора

    Аз не съм купувал отделен вентилатор. Нали се води box?
    K8 Athlon64x2 3600+ DUAL CORE Socket AM2, BOX
    GF GF7300GS, 256MB Asus EN7300GS/HTD PCI Express TV Out

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Шум от вентилатора

    в компютъра има повече от 1 вентилатор
    процесор, чипсет, видеокарта, захранване - всеки един от тях може да е злосторника!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    20
    #8

    Re: Шум от вентилатора

    Тогава май няма да предприема нищо, пък то ше си покаже.
    Май правя грешка, че въобще го изключвам!

  11. Junior Member Аватара на Black Genesis
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    143
    #9

    Re: Шум от вентилатора

    И аз моя не го изключвам почти никога. Така че съмнявам точно заради това да е проблема. Предполагам, че вентилатора на процесора ти е сдал багажа. И при мен се случи подобно нещо. Само дето моя почти през цялото време бучеше. Накрая си купих един меден Zalman и от тогава нямам никакви проблеми. Може и за теб това да се оакже решението.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #10

    Re: Шум от вентилатора

    Абсолютно същия шум имах от вентилатора на видеокартата-АТИ Радеон 9550.Оказа се, че вентилатора е с някаква керамична ос и стърже по бронзовата втулка.Сложих меден Титан и не само изчезна стартовото стържене, а намаля и нормалния шум по време на работа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    20
    #11

    Re: Шум от вентилатора

    Сега погледнах отзад кутията в наи- горната част и на вентилатора пише MARTECH 0.23A 2.76W.
    Няма много прах по него, ама не очаквах само за 3-4 мес. да се събере и толкова.
    Засега няма да го пипам, щото си работи добре, а и не всеки път като вкл. pc-то стърже.
    Интересно, че е само при първоначално включване и само за секунди докато раздвижи, а после
    работи както когато го взех.
    Айде лека...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #12

    Re: Шум от вентилатора

    Щом се появява стържене само за малка част от времето това означава, че нещото се намества по време на работа и се размества като седи без работа за по-дълго...системата е следната..отваряш кутията (ако е с гаранция не пипаш разбира се) и си набутваш главата вътре и палиш така най лесно ще чуеш от къде идва шума....успех

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    20
    #13

    Re: Шум от вентилатора

    Уж е в гаранция. От вентилатора на захранването е. Ше го сменям с по- добър, ако почне да чегърта и докато работи
    pc- то, а не само при включване.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Шум от вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от Smurfa
    Щом се появява стържене само за малка част от времето това означава, че нещото се намества по време на работа и се размества като седи без работа за по-дълго...системата е следната..отваряш кутията (ако е с гаранция не пипаш разбира се) и си набутваш главата вътре и палиш така най лесно ще чуеш от къде идва шума....успех
    Няма "наместване"! Проблема според мен е в лагерите и това вече сме го коментирали в други теми. Проблема е в некачествени лагери или лошо смазване. Когато се пусне компа, лагерите са студени (с по-малка хлабина) и смазката е втвърдена и неравномерно разпределена. Имаме "сухо триене" и този характерен стържещ звук. След малко работа лагерите се затоплят, смазката се втечнява и се разпределя равномерно от центробежните сили, мазането се подобрява и звука изчезва. Едно разглобяване на вентилатора, почистване и смазване на лагерите най-често решава въпроса. Ако това обаче не помогне лагерите вече са износени и вентилатора е за смяна.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #15

    Re: Шум от вентилатора

    Евтините блок захранвания са свентилатори sleev bearing-това са вентилатори на втулка ,а не на лагер.И проблема идва от това ,че когато е студен компа и се включи докато се загрее малко смазката на втулката вдига шум.Проблема се решавакато се смаже със силиконово масло!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. liebherr не работи вентилатора
    От seso86 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-14, 19:15
  2. Въпрос за вентилатора
    От sasho1bs във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 17-09-13, 17:35
  3. Въпрос за вентилатора при АМД
    От user25 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 18-02-07, 23:00
  4. проблем с CPU вентилатора
    От spoofer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 20-03-05, 17:02
  5. VC с 2 вентилатора?
    От shavo във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-04, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе