Резултати от 1 до 14 от общо 14

проблем с CPU вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #1

    проблем с CPU вентилатора

    Ми значи искам да си направя вентилатора на цпу-то да ми даржи примерно 5000 оборота постоянно.Може ли по някакав начин тва да стане.Защото сега си охлажда добре,ама след 10мин примерно кат му скимне и пада на кам 200 и докат се сети да ги дигне да охлади, пс-то вече ми се е рестартнало щото съм го направи на 60 градуса да гасне.

    П.С. от биоса неможе.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #2

    проблем с CPU вентилатора

    А случайно да си го направил да гасне с някоя програмка ( примерно с SpeedFan ), а не от биоса. Ако е така си провери настройките на програмката да не би от невнимание да си задал да намалява скоростта на вентилатора.



    Не виждам друга причина, освен софтуерна, след като си бачка на 5000 изведнъж да си падне на 200.



    Не съм сигурен, но е възможно и захранването да не може да смогва нещо.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #3

    проблем с CPU вентилатора

    Ами незнам дали пада точно на 200 защото тоя извод го правя на око.А за 5000 го гледам от биоса

    Нямам никакв софт инсталнат за следене.Сега ще си кача SpeedFun да видим какво ще каже.

    10x

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #4

    проблем с CPU вентилатора

    Н.П.

    SpeedFan-а си е готина програмка. Само внимавай ако ръчкаш опциите за чипсета.

    Помисли ли също, че вентилатора ти може да е малък за тоя процесор. Без значение че върти на 5000.

    Моя стария си въртеше на 4500 и Дурона ми държеше 65 градуса, а сега съм с един на 2500 оборота и температурата на процесора си седи около 38-42 градуса.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    проблем с CPU вентилатора

    значи,

    прегледай си опциите в BIOS SETUP и дай Disable на всякакви настройки от вида Smart Fan, Smart Fan Control, Fan Smart...(ако ги има де...)...



    успех !




  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    проблем с CPU вентилатора

    срежи жълтата жица на вентилатора или виж коя е точно управляващата

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    проблем с CPU вентилатора

    Най-напред провери самия вентилатор да не заяжда или задържа защото така както описваш ситуацията ми се струва че скоро ще останеш без процесор.Подобен род прегрявания водят до проблеми в структората на чипа,които са необратими и съкращават времето на живот на процесора.моят вентилатор е свързан директно към един от куплунзите на захранването на 12v.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #8

    проблем с CPU вентилатора

    Абе незнам кво стана ама в биоса нямам никакви настроики за вентилатора.Качих си СпеедФън-а ( непомогна ).Нагласих и желаната температура да е 40градуса.Там да мранка при 50 и резултат нямаше.Даже стана така че яко се бъгна:



    http://gif.hit.bg/CPU.JPG



    Колкото до жълтата жица... срязах и нея в краина сметка и пак след около 30мин самия вентилатор почва да върти на бавни обороти.Като се пробвам да го завартя с ръка,се завърта барзо за няколко сек. след което пак намаля.Като го блокирам,след като го пусна си се заварта самичак.Ха ся де [:D]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #9

    проблем с CPU вентилатора

    Тая картинка дето си я дал много ме озадачава.

    Дано я погледнат другите момчета, защото аз не съм разбирач.



    Пипал ли си настройките за чипсета в SpeedFan. Ако да може да си объркал нещо. Там трябва да внимаваш. Или по-добре да не пипаш.



    Иначе като гледам може дъното нещо да не е наред и да не отчита както трябва ( -34 градуса ).

    Пък и напреженията не изглеждат никак добре.


  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #10

    проблем с CPU вентилатора

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Абе незнам кво стана ама в биоса нямам никакви настроики за вентилатора........<div align="right">Originally posted by spoofer*-*18/03/2005*:* 23:08:36</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    после ми разправяйте, че Ерох бил върха на гo*ното [:D]




  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #11

    проблем с CPU вентилатора

    Еми несам ама просто самия вентилатор е супер в г*за.Единственото което пипах по спеедфън-а е да намаля "желаните" градуси,щото си мислех че кулара ще си даде ръчка ама нещеее

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    проблем с CPU вентилатора

    смени си вентилатора по-добре fan отколкото cpu

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #13

    проблем с CPU вентилатора

    това automatic fan speed го изключи, ако датчикът ти наистина засича температурата като отрицателна, ще му се иска да спре вентилатора да не го върти напразно.

  17. Gadget
    Guest
    #14

    проблем с CPU вентилатора

    1. Хич ни ми харесва захранването ти.

    2. ЕPoX 8RDA+ си е пушка.

    3. Гледам, че си клокнал CPU-то, ако е вярна картинката.

    4. Каква е перката и има ли си термодатчик?

    5. Сложи си по-нова версия на SpeedFan.

    6. SpeedFan не е детекнал правилно всичко. Пробвай да включиш SMBus и ISA Bus от Configure Options, ако не са.

    7. Като приключиш с горното дай инфо да видим ко е положението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем ли е вентилатора да е само на LOW?
    От krasiika във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 19-02-14, 19:20
  2. Panasonic CS/CU-RE12GKE проблем със степените на вентилатора!
    От choki_ip във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 00:10
  3. Отговори: 7
    Последно: 09-11-07, 20:28
  4. Panasonic YW9DKE - проблем с вентилатора на отопление
    От popeye във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-07, 09:22
  5. Проблем с вентилатора на видео картата
    От azis във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-05, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе