Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Помощ при сглобяване на комп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #16

    Re: Помощ при сглобяване на комп

    @user25 понеделник вечер е, сподели дали написаното тук ти е помогнало по някакъв начин.
    Какво направи с частите, работи ли РС-то, оживя ли след като си изми ръцете с "електрическа" вода

    Хора, да спреме да спориме вече, а. Не случаино съм написъл "...си е 50% самоубииство..." това или става или не! Ще използвам великата дума "АКО"...
    АКО се заземите за водопровода, включите мрежовия кабел на РС-то към ел.мрежата, с едната ръка сте се потпряли за кутията на РС-то и се получи утечка на фазата по корпуса на РС-то... каква е верочтноста да да ви убие тока....
    Има случки които не може да се предвидят: нито кога ще стане, нито на кои ще се случи, но се случват... Днес цял ден зградата, (17 етажна) дето работя, се клатеше от вятъра, ама се прибрах, жив и здрав.
    Има хора които събират, анализират и класифицират причините поради които даден продукт дефектира и после са ги написали. Знаем, че от статично електричество може да се повреди даден компонент, но не ми се е случвало...
    Ако кажа, че колкото по-скъпа е една платка, толкова е по-голяма вероятноста да се повреди, по най-малко вероятения начин, ще съм прав. И ще се обоснова с прословутите "закони на Мърфи"...
    Пак ще спомена какво съм видял... Чакаме 3 седмици да пристигне от гаранционен ремонт една монтажна платка (2500$-платката, 800$-ремонта, 250$-транспорта). При монтажа, (от шефа) точно с щипката на антистатичната гривна я закачи, падна на земята и отиде пак на ремонт...


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #17

    Re: Помощ при сглобяване на комп

    Blagodarq za pomoshta naistina. Sglobih si go bez problem kompa. Ne se zazemqvah s jitzi za vodoprovoda , nito ratzete si mih. prosto gledah da darja ratzete na kutiqta, koqto e metalna i postavqh 4astite varhu antistati4nite im nailoni s, s koito doidoha. tarsih si takava grivna za zazemqvane, ama nqmashe i ne mise 4akashe da q pora4vam i da 4akam dostavka.

    O4evidno kirilitza ne sam instaliral oshte, pak i uj toq forum imahse edna optziq da si izbirash na kvo da pishesh , no o4evidno sa q mahnali.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #18

    Re: Помощ при сглобяване на комп

    ПС: Имам един въпрос останал да ме човърка - това нещо I/O ламаринка, дали трябва да се чупят зъбветата или само се изкривяват, за да влязат изходите на дъното в тях?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: Помощ при сглобяване на комп

    Тук ме застреля от упор !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #20

    Re: Помощ при сглобяване на комп

    Браво!

    Предполагам, че питаш за ламаринката на кутията, която закрива I/O-тата на дъното (мишка, клавиатура, мрежа...) Тази, която е на кутията се маха и се монтира тази, която е в комплекта с бънната платка.
    Любопитно ми е дали всичките светодиоди на кутията светят правилно

    Това е мястото което се закрива с приложената защитна ламаринка...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 10-07-13, 18:44
  2. Разглобяване и сглобяване вътрешно тяло на CS-12DKEW
    От stanilm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 25-06-11, 16:15
  3. нов комп
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-04-06, 11:46
  4. Въпрос за сглобяване на по-тиха система.
    От cristo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-02-05, 23:10
  5. Помощ - заключване на комп
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-05-04, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе