Резултати от 1 до 9 от общо 9

Мистериозен старт - помагайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #1

    Мистериозен старт - помагайте!

    Сменихме офиса и на новото място компютрите мистериозно се включват сами. Изключваш, стойш, чакаш и хоп - той се е включил - още не съм схванал как определя интервала на повторното включване /може да е почти веднага или след няколко минути/, но тази мистерия много ме изнервя. От биоса съм махнал всякакви wake on lan, wake on modem, но продължава да си се включват. И то не е един, а 3 компютъра /единия е особено старателен, други 2 по-рядко се самоактивират/. Може ли да е проблем в биоса, клавиатура, която го лъже че е натиснат бутон за старт, или има проблем с тока?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #2

    Re: Мистериозен старт - помагайте!

    А еднакви ли са и трите като хардуер.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    42
    #3

    Re: Мистериозен старт - помагайте!

    99 % дъната на машините са гигабайтски и им е включена опцията от биоса WAKE ON LAN
    дай на disable и си готов

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Мистериозен старт - помагайте!

    Мдам , Wake On lan е причината и според мен за да се будят компютрите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Мистериозен старт - помагайте!

    А на мен ми намирисва на калпаво захранващо напрежение - човека пише, че се е появило след преместване на офиса.
    И понеже в BIOS е зададено след прекъсване на захранването, да се стартира компа, затова се и наблюдава гореописания ефект.
    Загадка остава обаче факта, защо пък не се шашкат докато работят.
    За всеки случай, Araiz, виж в настройките на BIOS (обикновено е в Power Management Setup) какво пише да прави при отпадане на захранването (State After Power Failure).
    Дай му - OFF, и ако се оправи работата - мислете за UPS.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #6

    Re: Мистериозен старт - помагайте!

    Най-вероятно е захранването и опцията в биоса, описана от @Black Adder . (Другите възможности си ги описа като изключени, а тази не си.)
    А зградата стара ли е? Възможно ли е да е имало трагичен инцидент наоколо и просто някой дух, запален чатър да няма търпение да си тръгнете и да се логне... или да почне да ръчка CS.....
    Или викай ел.техници или спиритици... Или след време подменяш компютри...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #7

    Re: Мистериозен старт - помагайте!

    Сградата е чистак-бърсак! Е всички стени вече са се напукали, но едва ли това е проблема на комповете. Захранванията са най-вероятно евтинджоси, но тогава защо не даваха проблем на старите си места? Wake On Lan е изключено, а в биоса е зададено след спиране на тока да остане изключена системата. Ще пробвам с по-читаво захранване, пък да видим - може и да се оправят.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #8

    Re: Мистериозен старт - помагайте!

    Дали пък това нещо не се появява в резултат на некачествено изпълнена електроинсталация на новата сграда? Ако преди компютрите са работили без проблем а сега не е така, ми се струва че проблема не е в захранванията! Може би е добре да извикате квалифициран електротехник да провери инсталацията!

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #9

    Re: Мистериозен старт - помагайте!

    Цитат Първоначално публикувано от g_velev
    Дали пък това нещо не се появява в резултат на некачествено изпълнена електроинсталация на новата сграда? Ако преди компютрите са работили без проблем а сега не е така, ми се струва че проблема не е в захранванията! Може би е добре да извикате квалифициран електротехник да провери инсталацията!
    И аз в това се опасявам - може би проблем в заземяването и калпавите захранвания клякат... Ще търся електротехника, който е правил инсталацията да провери нещата, пък да видим...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Старт при отрицателни температури
    От ba4_dido във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 27
    Последно: 05-01-09, 00:03
  2. Топъл старт при климатиците
    От DEF във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-07-07, 13:57
  3. Авто старт на компютър
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 04-09-06, 16:45
  4. Дразнещ прозорец при старт
    От PatriOt във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-05, 15:50
  5. F8 или Shift при старт
    От stekyman във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 18-03-04, 19:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе