Резултати от 1 до 8 от общо 8

Калкулатор нужната мощност на компютърното захранване (PSU)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    Калкулатор нужната мощност на компютърното захранване (PSU)

    Време е да пишем писма до Дядо Коледа и понеже някой ще си пожелае компютър,нека да обърне внимание на една "незначителна" за нас непросветените част,а именно захранването.Това е нещо,което загледани в параметри на процесори,видео карти,рам памети,забравяме(или не знаем),че съществува.
    Много от нас,като решат да купят компютър,правят грешката да тичат из "технотата".Други разчитат на консултантите в знайни и незнайни компютърни фирми,което е правилно решение (поне в повечето случаи).Трети се допитват до приятели/познати (това е добре,ако приятелите знаят за какво става реч и зле,ако си мислят,че знаят).Има и такива като мен,които си имат "личен" конфигуратор в лицето на Форума.На вниманието на тези,които ще се допитат до Форума,ще кажа,че не трябва да се пренебрегва капацитета на захранването,ако искаме да имаме добре работещ компютър.Понеже колкото участници има в една тема-толкова са и мненията,като една част от тях коментират без да знаят какво (любимото ми занимание и основна черта в народопсихологията ни),,затова ще предложа няколко електронни калкулатора:
    Cooler Master Power Supply Calculator - Standard
    Thermaltake Power Supply Calculator
    PSU-Calculator Expert / Netzteil Rechner
    ASUSTeK Computer Inc. -Support- Recommended Power Supply Wattage Calculator
    Както бих добавил,че не само е важно колко вата е захранването,но и неговата марка,защото разни"неотек","пауърмек" и видовете "...лукс" с мощност по табела 600-700 вата и цена 30 лева,реално са под 300 вата.А за мен добро захранване(над 400 вата) под 100 лева е невъзможно да има.
    Ето и моята калкулация,като за конфигурацията си съм заложил на 520 ватов Сисоник.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Калкулатор нужната мощност на компютърното захранване (PSU)

    много странен резултат...

    я кажи какво си сложил в машината, защото аз моите повече от 300 не можах да ги докарам

    нормално дъно (ако пиша, че е high-end, а то не е, резултатът скача с 20 вата)
    3570К
    2 памети ddr3
    1 хард 7200
    1 видео ati 7770
    1 оптика dvd-rw

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Калкулатор нужната мощност на компютърното захранване (PSU)

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    А за мен добро захранване(над 400 вата) под 100 лева е невъзможно да има.
    Ето и моята калкулация,като за конфигурацията си съм заложил на 520 ватов Сисоник.
    Без да се обиждаш... много незнание има в поста ти. И твърдението, че 400+ вата трябва да струват 100+ лева и тези странни калкулатори, умножаващи по 2 необходимото.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Отговор: Калкулатор нужната мощност на компютърното захранване (PSU)

    FearMe,каквото и ти.Да не би да бъркам брой ядра и брой прицесори.Заложил съм 4 ядра/процесора/ с идеята,че искат броя на ядрата,защото как ще сложиш 4 проца на едно дъно.Иначе на един проц/едно ядро-дава на СМ-292 вата.
    "Без да се обиждаш... много незнание има в поста ти. И твърдението, че 400+ вата трябва да струват 100+ лева и тези странни калкулатори, умножаващи по 2 необходимото."-Не се обиждам,защото незнаещите(като мен) винаги имат оправдание-своето незнание.Другото,чета и гледам западняците,че слагат със 100-200 вата повече от нас(като моята конфигурация и на FearMe-650-750 ватови захранвания).Колкото за цената,рових сайтовете на 20 фирми и цените са 100+ лева,кажи къде са по-евтини.
    Това е под 100 лв
    http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=17947 и не бих го сложил,бих предпочел да пише не White или Lite,a Platinum,Gold,Bronze.
    Този пост е редактиран от johny01; 15-12-12 в 18:30.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Калкулатор нужната мощност на компютърното захранване (PSU)

    HuntKey 550W-120mm LW-6550HG Power Supply: 87.50лв. с ДДС от Stantek
    MOST Computers
    MOST Computers

    Иначе... защо 100-200 отгоре. Слагай 300-400 отгоре ако те влече...

    Захранването, което си посочил също е чудесно. Серията е Elite, не знам за какъв White говориш

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Отговор: Калкулатор нужната мощност на компютърното захранване (PSU)

    без никак да се заяждам, бих ти казал две неща.
    Първото е, че сисоника, дето си дал за пример по на горе си залагам главата, че дори и нефалшиво да е, пак няма да произведе повече от 400W.
    Второто е, че тоя кулер мастер изобщо не си струва. Сам си намери ревю. Достатъчна е даже една снимка, която показва вътрешността му.

    Готино захранване, под 100 евра или там около 200 лева, няма да намериш. Даже бих казал, че няма да стигнат, при някои обстоятелства.
    Всичко си зависи най вече каква видеокарта ползваш. Процесора не е чак от такова значение.
    И докато говорим, за видеокарти - FearMe да земеш да си смениш картата, щото смърди

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Отговор: Калкулатор нужната мощност на компютърното захранване (PSU)

    CMът си е рекламка към калкулатора.SS520 Bronze колко вади-де да го знам,ама ми хареса повече от алтернативата ТТ,СМ и е тежко и стабилно направено (за неопитното ми око).Enhance и Enermax не видях из битака.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Калкулатор нужната мощност на компютърното захранване (PSU)

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    И докато говорим, за видеокарти - FearMe да земеш да си смениш картата, щото смърди
    от една страна и мен лакомията яко ме гони, от друга, нищо, което цъкам, не иска нещо повече от нея, да не кажа, че идва прекалена и за тях (Diablo 3, King's Bounty, Heroes VI, a за инсталиране чакат Darksiders 2, Torchlight 2 и може би X-Com...)

    от известно време не съм имал nVidia и не бих отказал едно 660, но ако го направя ще е само заради спорта и то само в случай, че някой вземе моето 7770, без да съм яко вътре откъм финикийски знаци

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компютърното минало на България
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 36
    Последно: 26-03-15, 03:24
  2. Как се пресмята нужната мощност?
    От t_boy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 57
    Последно: 13-06-09, 19:43
  3. Определяне на мощност на захранване
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-08, 09:44
  4. Какво мислите за компютърното пиратство?
    От komando_boy във форум Коментирай новина
    Отговори: 30
    Последно: 11-08-04, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе